Чому ввечері болить голова: причини, наслідки

Навряд чи знайдеться людина, якій не знайомий такий больовий синдром, як головний біль – погана екологія, втома після чергового трудового дня і відсутність повноцінного відпочинку – все це призводить до того, що в кінці дня ми відчуваємо різні за своєю інтенсивністю головні болі. Однак, незважаючи на той факт, що всі ми відчуваємо регулярний головний біль, більшість звикли боротися з подібною недугою методом вживання знеболюючих засобів або заспокійливого, не замислюючись, що регулярно турбуючий вечірній головний біль може бути симптомом багатьох захворювань. Так чому ж ввечері болить голова? І наскільки це небезпечно? У даній статті ми і відповімо вам на це питання.

Чому ввечері болить голова: причини

Отже, як ми вже говорили, такий больовий симптом, як вечірній головний біль, рідкісним назвати складно, бо кожен з нас періодично стикається з вищевказаним синдромом. Безумовно, часті стреси і нервові переживання, надмірні фізичні навантаження і відсутність повноцінного відпочинку негативно позначається на нашому організмі, в результаті чого ми відчуваємо головний біль. І для того, щоб в даній ситуації позбутися цієї недуги, нам достатньо просто відпочити або випити чай на основі заспокійливих трав, проте, в деяких випадках вищевказані способи не допомагають, що в підсумку наштовхує нас на різні тривожні думки щодо причин, які спровокували виникнення головного болю. Так чому ж ввечері болить голова? Далі ми розповімо вам про найбільш часті причини, здатних викликати регулярні вечірні головні болі.

Підвищений артеріальний тиск.

Підвищений артеріальний тиск або гіпертонія – найпоширеніша причина виникнення регулярного головного болю. При цьому сам хворобливий синдром може турбувати свого «володаря» не тільки у вечірній час, а й протягом усього дня, включаючи і ніч. Раніше це захворювання зустрічалося у людей у віці старше сорока років, однак, за останнє десятиліття воно помітно «помолодшало», і на сьогоднішній день дане захворювання діагностується практично у всіх вікових груп.

Що стосується симптоматики гіпертонії, то в першу чергу пацієнта турбують регулярні головні болі, які можуть носити різний за своєю інтенсивністю характер, хтось відчуває гострий біль, а хтось стикається з пульсуючим болем, який може виникати в області чола і в області потилиці. Крім цього, біль також може поширюватися на зону очей: створюється враження тиску на них. Блювота, кровотеча з носа, прискорене серцебиття і різкий занепад сил – все це також є симптомами підвищеного артеріального тиску.

Що стосується причин виникнення гіпертонії, то на розвиток даної патології впливає безліч різних чинників. Так, наприклад, досить часто даній патології піддаються в результаті спадкової схильності. Шкідливі звички, зловживання алкоголем, а також надмірна маса тіла також призводять до такого результату, як підвищення артеріального тиску. Наявність таких захворювань, як подагра, цукровий діабет також тягнуть за собою виникнення гіпертонії;

Знижений артеріальний тиск.

Знижений артеріальний тиск або гіпотонія також є однією з найбільш частих причин, в результаті якої ми відчуваємо регулярні головні болі. Так само як і при гіпертонії самі хворобливі відчуття можуть локалізуватися в різних областях голови: хтось стикається з головним болем в області скронь і чола, а хтось страждає від болю, який охоплює область потилиці. Що стосується характеру хворобливих відчуттів, то в більшості випадків пацієнти описують його, як пульсуючий.

Що стосується додаткової симптоматики, то крім головного болю, пацієнт також стикається з потемніння в очах при будь-якому різкому русі, наприклад, при вставанні або при розгинанні. Також досить часто пацієнти відзначають, що під час чергового нападу гіпотонії ноги стають ватяними. У деяких випадках погіршення самопочуття і різкий занепад сил можуть стати причиною втрати свідомості.

Що стосується причин, в результаті яких розвивається знижений артеріальний тиск, то на виникнення цієї недуги впливає досить велика кількість чинників. Так, наприклад, досить часто гіпотонія розвивається на тлі наявності такої патології, як вегето-судинна дистонія. Різні патології і захворювання шлунково-кишкового тракту і серцеві захворювання також призводять до того, що пацієнти страждають від зниженого артеріального тиску;

Шийний остеохондроз.

Таке захворювання хребетного стовпа, як шийний остеохондроз, також провокує виникнення регулярних головних болів, які турбують свого «володаря» переважно в області потилиці. Варто відзначити, що в більшості випадків головні болі виникають саме вечорами після робочого дня. Крім головного болю дане захворювання проявляється такими симптомами, як оніміння і поколювання в кінцівках, відчуття печіння в спині між лопатками, шумом у вухах і болем в шиї.

Що стосується причин виникнення шийного остеохондрозу, то його виникнення і подальше прогресування відбувається в результаті таких факторів, як ведення малорухливого способу життя, порушення в обміні речовин, через неправильне харчування, а також внаслідок частого перебування в неправильному положенні (наприклад, при тривалому знаходженні за комп’ютером).

Що стосується лікування даного захворювання, то в даній ситуації при наявності вищевказаних симптомів необхідно в обов’язковому порядку звернутися до відповідного фахівця, бо тривале не лікування даної патології тягне за собою розвиток проблем зі слухом, зором і координацією. Крім цього, шийний остеохондроз також може стати причиною виникнення будь-яких проблем в дихальною або серцево-судинною системами;

Менінгіт.

Менінгіт – ще одне досить небезпечне захворювання, при якому пацієнт відчуває дуже сильні головні болі, які турбують його регулярно і носять нападоподібний характер. Що стосується самого захворювання, то його суть полягає в наявності запального процесу, який протікає в оболонці головного мозку.

Що стосується причин виникнення даного захворювання, то розвивається менінгіт на тлі різних інфекцій, вірусів і бактерій, що потрапили в організм. Так, наприклад, до збудників менінгіту відносяться кишкова паличка, стрептокок, стафілокок, менінгокок, герпес, кандиди та інше. Також розвиватися менінгіт може в результаті наявності таких захворювань, як цукровий діабет і виразка дванадцятипалої кишки. Відсутність повноцінного і регулярного харчування, зниження імунної системи, а також хронічна втома, також призводять до розвитку такої недуги, як менінгіт.

Варто відзначити, що дане захворювання може протікати в трьох своїх формах, серед яких найнебезпечнішою є фульмінантна форма менінгіту, яка розвивається блискавично, в результаті чого летальний результат наступає в перший день захворювання. Гостра форма менінгіту також чревата подібним результатом, однак, її розвиток не такий стрімкий – захворювання досягає свого піку приблизно на третю добу. Також менінгіт може протікати в хронічній формі; при цьому вся симптоматика проявляється досить мляво;

Мігрень.

Мігрень – неврологічне захворювання, при якому пацієнт стикається з нападоподібним головним болем, який може його турбувати як рідко – кілька разів на рік, так і часто – кілька разів на місяць. При цьому самі хворобливі відчуття можуть бути яскраво виражені: як правило, пацієнти відзначають дуже сильний головний біль, який в більшості випадків виникає в будь-якій одній області. Крім вищевказаного симптому при мігрені також з’являються нудота і блювота, і боязнь звуку і світла.

Варто відзначити, що дане захворювання є хронічним, і, не дивлячись на те, що виникати напади мігрені можуть в самому різному віці, найбільш часто вони відзначаються у пацієнтів від 20 до 30 років.

Що стосується причин, в результаті яких розвивається дана патологія, то на сьогоднішній день вони до кінця не вивчені, проте, відомо, що мігрень може передаватися по спадковості. Будь-які зміни гормонального фону, а також часті стреси, нервові переживання і напружена розумова діяльність також тягнуть за собою розвиток даної патології;

Неправильне харчування.

На сьогоднішній день більшість з нас дуже багато часу проводить на роботі, в результаті чого замість повноцінних сніданків і обідів ми віддаємо перевагу незначним перекусам, які в свою чергу не приносять нашому організму ніякої користі, а в більшості випадків і зовсім йому шкодять. Так, наприклад, надмірне вживання продуктів з вмістом кофеїну, а також різні ковбасні вироби призводять до того, що ми відчуваємо головні болі. Для того, щоб ввечері нас не турбували головні болі, слід змінити свій раціон харчування, а саме – скоротити, а в деяких випадках відмовитися від наступних груп продуктів:

  • шоколад (в ньому міститься фенілетиламін);
  • гострі страви;
  • різні ковбасні вироби;
  • фаст-фуд;
  • газовані напої;
  • алкогольні напої;
  • копчена продукція.

Часте вживання вищевказаної продукції негативно позначається на стані нашого організму і на нашому самопочутті, у зв’язку з чим рекомендується виключити зі свого раціону що-небудь, що перебуває в даному списку. Що стосується самих прийомів їжі безпосередньо ввечері, то в даній ситуації рекомендується віддавати перевагу легкій їжі – кашам і нежирним сортам м’яса у відвареному вигляді. Свіжі овочі та фрукти – ще одні «важливі» складові «правильної» вечері, а в якості напою перевагу краще всього віддати компотам і не міцному чаю з додаванням заспокійливих трав.

Як бачите, причин, здатних викликати головні болі вечорами, існує чимало, і в разі їх регулярного виникнення необхідно в обов’язковому порядку звернутися до відповідного фахівця для проходження обстеження і призначенням адекватного лікування. Для того, щоб в домашніх умовах полегшити свій стан, можна вдатися до використання знеболюючих препаратів, проте, пам’ятайте, що цей спосіб не усуває, а лише маскує справжню проблему. Саме тому не варто відкладати візит до лікаря на довго, тим більше, що регулярний головний біль може бути симптомом дуже серйозних і небезпечних захворювань, які в свою чергу можуть нести загрозу для життя пацієнта.

Соцмережі

Exit mobile version