Чому болить зуб після лікування кореневих каналів?

Зубний біль після лікування кореневих каналів лікується антибіотикотерапією і хірургічним втручанням. Біль після ендодонтичного втручання досить поширена. Причини болю точно не визначені, але вони діляться на передпроцедурні і внутрішньопроцедурні.

Зубний біль після лікування кореневих каналів найчастіше відбувається через кусання зубом або через періодонтит. Поява нездужань через деякий час з кінця цієї стоматологічної операції може вказувати на різні патології.

Як довго болить зуб після лікування кореневого каналу?

Лікування кореневих каналів, ймовірно, є найбільш нелюбимим зуболікарським лікуванням. Найбільш часте ускладнення відбувається під час або відразу ж після операції (називається післяопераційним болем). Зуб після лікування кореневого каналу має право проявляти невелику гіперчутливість протягом певного періоду після операції. Це абсолютно нормально, і це відбувається часто. Зубний біль визначається пацієнтами як пульсуючий і сильний. Його тривалість і тяжкість сильно розрізняються і залежать, зокрема, від ступеня втручання та індивідуальної схильності пацієнта.

Зуб може хворіти до 2-3 тижнів після процедури. З плином часу від операції симптоми повинні зменшуватися, поки вони повністю не зникнуть. Найчастіше, однак, вони тривають 2-3 дні. Якщо біль посилюється або зберігається протягом 3-4 тижнів, вам слід негайно звернутися до стоматологічної консультації і зробити рентгенівські знімки. Це означає, що лікування кореневих каналів не вдалося.

Причини дискомфорту після операції на каналах

Причиною дискомфорту є особливо укус зубом. Це відбувається через погано обраний композитний корпус або зубну коронку. Занадто високе заповнення зуба і недостатня корекція прикусу змушують його перевантажуватися і заподіювати біль, особливо при затиску щелепи. Його відчуття пов’язане з втручанням в периапікальні тканини, тобто навколишній корінь зуба. Джерелом болю може бути додатковий зубний канал і періодонтит. Деякі канали не видно або мають складну структуру. Біль також є наслідком використання високого тиску під час його наповнення, травми скронево-нижньощелепного суглоба або остеоартриту.

Нерідко симптоми виникають навіть після більш тривалого часу від закінчення лікування кореневих каналів. Зубний біль може статися навіть через кілька місяців або навіть років. Він походить з навколишніх тканин періодонта і апікальної області. У той час цей стан свідчить про триваючий запальний процес периапікальних тканин. Запалення апікального періодонта може мати форму гнійного, і тоді навіть найменший дотик зуба стає джерелом сильного болю. Існують також випадки, коли периапікальні зміни (інфекція і пов’язане з цим запалення кісткової тканини навколо вершини зуба) розвиваються без будь-яких суб’єктивних симптомів. Через багато років вони можуть перетворитися в кісту. Іншою причиною відстрочених захворювань після лікування кореневих каналів є зламаний інструмент, який залишився в каналі, що запобігає точному заповненні кореневого каналу і викликає повторний розвиток запалення. У цьому випадку біль не з’являється відразу після лікування.

Як полегшити зубний біль після лікування кореневих каналів?

Є кілька способів, як можна полегшити страждання:

 • приймаючи знеболюючі і протизапальні засоби,
 • застосовуючи холодні компреси до болючого місця,
 • збереження зубів, тобто уникати кусання їжі через цей зуб, усуваючи жорсткі продукти з меню,
 • трав’яні полоскання, переважно шавлія,
 • знезараження хворої плями розчином перекису водню,
 • стоматолог налаштовує заповнення або протезну коронку,
 • антибактеріальна терапія.

Показання для РЕЕНДО

Зубний біль після лікування кореневих каналів може бути основою для процедури реендо, також званої ревізією ендодонтичного лікування. Серед вказівок на її реалізацію перераховані:

 • неправильне заповнення каналів, особливо відсутність каналів по всій довжині (аж до кореневого наконечника),
 • наявність змін в периапікальних тканинах, що
 • не загоєння після лікування,
 • відсутність додаткового каналу, що призводить до того, що бактерії, відповідальні за розвиток запалення, залишаються в зубі,
 • перфорація кореня зуба, що викликає рецидивуюче запалення ясен, біль і набряк,
 • переповнення каналів, що призводить до резорбції і абсорбції матеріалу через тканини, що може викликати ненормальне зцілення і запалення тканин.

Соцмережі

Exit mobile version