Стоунтерапія: масаж гарячими каменями

Не секрет, що хороший масаж допомагає людині розслабитися, забути про тривоги і проблеми, а також надає відновлювальний ефект. Одним з найпоширеніших масажів є стоун-масаж – масаж із застосуванням спеціальних каменів, про який ми і поговоримо в нашій статті.

Стоунотерапія

Стоунтерапія, або масаж, що проводиться з використанням спеціальних каменів, прийшов до нас зі східних країн. Про стоун-масажі було відомо вже в Месопотамії і Стародавній Греції, тибетські монахи також високо оцінювали подібну техніку масажу. Стверджується, що регулярні сеанси такого масажу допоможуть зміцнити здоров’я, привести в тонус м’язову масу і продовжити молодість на довгі роки.

Останнім часом жителі мегаполісів все частіше і частіше вдаються саме до такої техніки масажу. Стоунтерапія відмінно розслаблює, а також застосовується для лікування будь-якого конкретного захворювання. Майстер може запропонувати на вибір масаж гарячими і холодними каменями. Клієнт має право вибрати, який йому більше до душі.

Техніка та види масажу

Якщо ви хочете випробувати на собі стоунтерапію, вам потрібно знати про те, як саме проходить процедура масажу і які види масажу каменями існують на сьогоднішній день.

По-перше, перед початком сеансу майстер пропонує клієнтові вибрати, за допомогою яких каменів буде проводитися масаж: холодних або гарячих. Нерідко майстер використовує відразу два різновиди каменів. В процесі масажу клієнт перестає відчувати перепади температур.

По-друге, вам також потрібно буде вирішити, яких ефектів ви чекаєте від подібного масажу. Стоунтерапія може допомогти відновити енергію і подарує вам заряд бадьорості, масаж за допомогою каменів може бути спрямований виключно на підтримку м’язового тонусу або зняття болю. Він також може надавати омолоджуючий ефект. У загальному і цілому, вибір залишається за вами. У деяких салонах навіть пропонують поєднувати стоунтерапію з голковколюванням і точковим масажем.

Процедура масажу триває близько 40-50 хвилин. Попередньо клієнт повинен прийняти душ і очистити шкірні покриви від забруднень. Потім він зручно розташовується на кушетці, майстер включає заспокійливу музику, яка допомагає розслабитися, наносить на тіло клієнта розігріте косметичне масло. У стоунтерапії активно використовуються різні ефірні масла, так як вони не тільки створюють чудовий і неповторний аромат, але і зволожують шкіру, дозволяючи камінню ковзати по ній без яких би то не було труднощів.

Потім майстер викладає гарячі камені біля стоп і долонь клієнта, щоб клієнт не скаржився на холод, адже йому належить пролежати без руху досить тривалий час. Після цього з ємності з гарячою водою виймаються камені, обсушують і змащуються маслами. Камені повинні трохи охолонути. Поки камені остуджуються, майстер починає плавно масажувати все тіло клієнта, потім бере камені і приступає безпосередньо до стоунтерапії: перекочує каміння по тілу, масажує кожну частину тіла, чергуючи гарячі камені з холодними.

Під час процедури клієнт не повинен відчувати будь-якого дискомфорту. Якщо йому холодно або занадто жарко – це говорить про непрофесіоналізм майстра. Протягом усього часу застосування, як правило, використовують близько 65 каменів. Гарячі камені допомагають розслабитися, вони розширюють судини і прискорюють перебіг обмінних процесів в організмі. Холодні, навпаки, звужують капіляри і сприяють кращому надходженню кисню до тканин.

Стоунотерапія

Після того, як масажист пропрацював всі зони клієнта, кисті і стопи клієнта обробляються косметичним маслом. Людину накривають легким простирадлом і залишають її відпочивати на 10-15 хвилин. За цей час її організм відновлюється і адаптується до нових умов. Після сеансу рекомендований трав’яний чай (ромашка, меліса, лаванда і ін.).

Вибір каменів

Далеко не всі камені підходять для стоунтерапії. Майстри використовують виключно натуральні камені, утворені з вулканічних порід діючих або вимерлих вулканів. Вважається, що ці камені заряджені позитивною енергією, яка передається людині.

Найчастіше вдаються до базальту і мармуру. Камені повинні бути ідеально гладкими і овальними, відрізнятися за розміром і бути злегка сплющеними, щоб не зісковзувати з тіла під час масажу. Базальтові (чорні) камені добре зберігають тепло і довго не остигають. Їх добувають у Бразилії, на Гавайських островах і в Перу. Мармур не нагрівають, з нього виготовляють холодне каміння, які допомагають збалансувати температуру і зняти зайвий жар зі шкіри.

Іноді в стоунтерапії використовуються напівкоштовні камені. Це можна вважати швидше винятком із правил. Вважається, що такі камені очищають чакри людини, тому якщо ви розумієте, що таке чакри і як взаємодіє ваша внутрішня енергія з енергією навколишнього світу – попросіть майстра при масажі скористатися ще й напівкоштовними камінцями.

Показання та протипоказання

Стоунтерапія робить позитивний вплив на весь організм в цілому. Дана процедура буде вам особливо корисна, якщо у вас спостерігаються такі синдроми і недуги, як:

 • часті напади головного болю;
 • синдром хронічної втоми;
 • млявість і апатія;
 • часті неврози і проблеми з емоційним фоном;
 • безсоння;
 • втрата апетиту;
 • захворювання суглобів;
 • ожиріння;
 • ниючі болі в спині і шиї;
 • порушення обміну речовин;
 • болі в м’язах;
 • клімакс;
 • порушення роботи шлунково-кишкового тракту;
 • деякі шкірні захворювання.

На жаль, даний масаж підходить не всім. Якщо у вас є хоча б деякі з перерахованих нижче симптомів і захворювань, вам краще забути про стоунтерапію. Отже, протипоказаннями для стоунтерапії є:

 • вагітність;
 • сильні удари і переломи кінцівок;
 • тромбоз;
 • цукровий діабет;
 • злоякісна пухлина;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • епілепсія;
 • психічні розлади;
 • загострення хронічних захворювань;
 • інфекційні захворювання;
 • переломи і травми хребта;
 • псоріаз;
 • рясні вугрі по всьому тілу;
 • нечутливість до перепадів температур.

Користь і шкода стоунтерапії

Масаж камінням благотворно впливає на організм людини. У клієнта поліпшується кровообіг, кисень краще надходить в тканини, м’язи приходять у тонус, фігура помітно підтягується, а зайві кілограми і жирові складки випаровуються. Стоунтерапія сприяє очищенню пір від забруднень. За допомогою даного масажу з організму виводяться шкідливі речовини, шлаки і токсини, зміцнюється його захисна функція. Проходить ниючий біль в шийному відділі і в попереку. Нарешті, стоунтерапія дозволяє людині по-справжньому забути про тривоги і розслабитися, відключити свою свідомість і насолоджуватися моментом.

Клієнти стверджують, що після подібного масажу вони відчувають прилив бадьорості і надзвичайну легкість. Усуваються м’язові спазми, самопочуття в цілому помітно поліпшується.

Не можна проводити стоунтерапію при відкритих ранах, глибоких порізах і опіках. При шкірних захворюваннях потрібен особливий дозвіл лікаря. При деяких захворюваннях подібний масаж може проводитися не в повній мірі. Наприклад, при гіпертонії фахівець може працювати тільки з холодними каменями, тоді самопочуттю клієнта не буде нічого загрожувати. В цілому така процедура не здатна завдати шкоди здоров’ю людини. Головне вибрати досвідченого і висококваліфікованого майстра, який допоможе вам випробувати масу невимовних емоцій.

Соцмережі