Все про масаж Гуа-ша: техніки, ефективність і протипоказання

Масаж ролерами та шкребками з кристалів стає все популярнішим. У ньому використовуються інструменти для давньої східної техніки дренажного глибокого масажу обличчя.

Що таке гуаша?

Гуа-ша – це стародавня техніка масажу обличчя і тіла, яка застосовується на Сході вже багато років. Завдяки опрацюванню не тільки верхніх шарів шкіри, але і м’язів (через правильного тиску спеціальним скребком) активізуються обмінні процеси, розгладжуються зморшки, відбувається підтяжка, відновлюється тонус особи.

Гуа-ша особливо актуальний зараз, оскільки все більше і більше людей ведуть малорухомий спосіб життя, який впливає на поставу та опущення тканин нижньої частини обличчя.

За допомогою прискорення циркуляції крові та лімфи масаж гуаш активує «сплячі» з тих чи інших причин частини обличчя. Такий догляд також може стати можливістю приділити час собі та зміцнити зв’язок з тілом. Це покращує психоемоційний стан і допомагає краще ставитися до себе.

Чим корисний масаж Гуа-ша

Масаж може зменшити запалення, тому його часто використовують як допоміжну техніку для терапії захворювань, що викликають хронічний біль, таких як артрит і фіброміалгія, а також тих, які викликають біль в м’язах і суглобах.

Гуа-ша також полегшує симптоми інших захворювань

Гепатит В

Гепатит B – це вірусна інфекція, яка викликає запалення, пошкодження і рубцювання печінки. Дослідження показують, що Гуа-ша може зменшити ці симптоми. В одному дослідженні лікарі відстежували пацієнта з високим рівнем печінкових ферментів, показником запалення печінки. Через 48 годин після Гуа-ша у нього спостерігалося зниження їх активності. Вчені вважають, що масаж здатний зменшувати запалення печінки, тим самим знижуючи ймовірність її ушкодження. Подальші дослідження тривають.

Мігрень

Якщо головні болі не піддаються лікуванню безрецептурними ліками, Гуа-ша може допомогти. В одному дослідженні 72-річна жінка, яка страждає на хронічну мігрень, робила Гуа-ша протягом 14 днів. За цей час біль зменшився. Лікарі припустили, що ця давня методика лікування може бути ефективним засобом від мігрені.

Шийні болі

Техніка Гуа-ша може бути ефективна при лікуванні хронічного болю в шиї. Щоб визначити ефективність цієї терапії, 48 учасників дослідження були розділені на дві групи. Одній групі робили Гуа-ша, а для іншої використовували грілку для зняття болю в шиї. Через тиждень учасники, яким робили Гуа-ша, повідомили про зниження болю в порівнянні з групою, яка проходила терапію без масажу.

Синдром Туретта

Захворювання дає мимовільні рухи, такі як лицьові тики, неконтрольовані відкашлювання і голосові ефекти. Відповідно до одного з дослідженням, Гуа-ша в поєднанні з іншими методами лікування допоміг зменшити симптоми синдрому Туретта у пацієнта. В експерименті брав участь 33-річний чоловік, що страждає синдромом Туретта з дев’яти років. Він пройшов курс голковколювання, гуаш, пив трав’яні настої та змінив свій спосіб життя. Симптоми мінімізувалися на 70%. Попри те, що у пацієнта були позитивні результати, необхідні подальші дослідження.

Пременопаузальний синдром

Пременопауза настає в міру наближення жінки до менопаузи. Симптоми включають: безсоння, нерегулярний цикл, занепокоєння і втому. Дослідження лікарів показало, що Гуа-ша може їх зменшити.

В експерименті взяли участь 80 жінок з симптомами пременопаузи. Одним пацієнткам робили 15-хвилинний масаж Гуа-ша один раз на тиждень у поєднанні з традиційною терапією протягом восьми тижнів. Інші отримували лікування без масажу. По завершенні дослідження перша група повідомила про значне зменшення таких симптомів, як безсоння, занепокоєння, втома і головні болі в порівнянні з контрольною групою. Лікарі вважають, що терапія гуаша може бути безпечним і ефективним засобом від цього синдрому.

Протипоказання і ризики

Як би не був корисний масаж, його не слід робити тим, у кого є відкриті рани на шкірі (тиск скребком може ще більше роздратувати пошкоджені ділянки), загострення алергічних та інфекційних шкірних захворювань, тромбоцитопенія, високий артеріальний тиск на момент проведення масажу і вагітність. Якщо ви робили будь-які ін’єкції в останні три місяці, то краще робити Гуа-ша з обережністю. Головне – вибрати кваліфікованого фахівця.

Гуа-ша безпечний як природне лікувальний засіб. Масаж не повинен бути болючим. Але, оскільки він охоплює розтирання або зішкрібання шкіри масажним інструментом, крихітні кровоносні судини – капіляри – можуть лопнути. Якщо судини тендітні, вони травмуються, що призводить до куперозу – червоні сліди залишаються на поверхні шкіри назавжди. Це призводить до появи синців; наслідки зазвичай проходять протягом кількох днів. При відкритих ранках існує також ризик передачі захворювань. Тому важливо, щоб фахівці дезінфікували інструменти після кожного пацієнта.

Уникайте цієї техніки, якщо ви перенесли якусь операцію за останні шість тижнів. Людям, які приймають антикоагулянти або страждають порушеннями згортання крові, Гуа-ша протипоказаний.

Якщо робити масаж Гуа-ша, занадто сильно натискаючи на шкіру, можна зіткнутися з непередбачуваними побічними ефектами. Так один з пацієнтів на час втратив голос: масаж шиї скребками викликав набряк надгортанника.

Як робити масаж Гуа-ша

Якщо ви хочете робити масаж вдома, краще попередньо навчитися цьому не по відео в YouTube, а у професіонала, який розповість всі особливості з урахуванням вашої будови обличчя. У мережі існує величезна кількість детальних навчальних роликів від експертів з масажу Гуа-ша. Звертайте увагу не тільки на етапи ритуалу, якими ділиться автор відео, але і на подробиці роботи скребком. Хороший експерт повинен розповісти, яка частина скребка призначена для якої зони обличчя і шиї і як правильно використовувати (кут нахилу, тиск, руху) аксесуар для масажу Гуа-ша. Масаж простий у виконанні та може виконуватися вдома, якщо ви навчитеся правилам техніки безпеки. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж пробувати гуаш.

Для тіла

Масаж виконується по меридіанах тіла. Згідно з традиційною китайською медициною, меридіани – це канали або потоки енергії, за якими ці тече в наших тілах. Інструмент гуаша скоблить шкіру плавним рухом, щоб розігнати застояну кров. Повільні погладжування з натисканням допомагають стимулювати кровообіг.

Залежно від бажаного результату практики часто обробляють хворобливі ділянки або виконують гуаша по меридіональним лініям. Гуа-ша зазвичай виконується на спині, шиї, плечах, а іноді й на ногах.

На обличчі

Зазвичай для масажу обличчя використовують полірований інструмент з нефриту або кварцу. Гуа-ша для обличчя збільшує кровообіг і виробництво антивікових білків – колагену та еластину. Перший допомагає зменшити зморшки, другий – зміцнює і тонізує лице. Посилений кровообіг сприяє детоксикації, завдяки чому покращується колір обличчя, відбувається лімфодренаж.

Гуа-ша на обличчі використовують:

  • Для зменшення набряклості навколо очей. Змастіть область лосьйоном або маслом. Проведіть інструментів під очима у напрямку від перенісся до скронь до лінії росту волосся. Повторіть три рази. Потім проведіть скребком від внутрішнього куточка ока до надбрівної кістки в області скроні.
  • Для посилення лімфодренажу. Почніть з підборіддя: проведіть інструментом до вуха. Перемістіть його за мочку, а потім вниз від його центру до шиї. Повторіть 3-4 рази.
  • Для зняття напруги. Почніть з середини лоба, просуваючись до скронь до лінії росту волосся. Повторіть кілька разів.
  • Для зменшення припухлості носа. Злегка проведіть скребком по переніссі, потім уздовж носа до щоки. Повторіть тричі.
  • Для додання контуру підборіддя. Обережно проведіть інструментом по лінії підборіддя до вуха. Повторіть по три рази по обидва боки.
  • Для зміцнення шкіри в зоні декольте. Почніть з зовнішнього кута щелепи біля вуха. Ведіть скребок по лінії, зупинившись в районі ключиці.

Як часто робити масаж Гуа-ша

Виконувати масаж краще курсом в 10 сеансів – досить двох-трьох разів на тиждень. Потім для підтримки ефекту досить одного сеансу в проміжок від 1 до 10 днів. Такий курс сприяє підвищенню регенерації тканин, зменшення набряклості, поліпшення рухливості суглобів і зняттю запальних процесів. В цілому після процедур відбувається поліпшення стану шкіри – вона в буквальному сенсі починає сяяти та виглядає більш підтягнутою. Ось чому цей вид масажу широко застосовується в косметології .

Шкребки гуаша: які бувають, хитрості використання і як за ними доглядати

В основному скребки для масажу Гуа-ша зараз роблять з кварцу. У тому числі тому, що захоплення кристалами – один зі світових трендів.

Традиційно скребки виконували з рогу, кістки, срібла і натурального каменю. У кожного з цих матеріалів були свої особливості впливу, зони застосування і властивості. Сьогодні ж техніка масажу гуаша саме для обличчя змінюється. З’являються девайси на батарейках, маса різних матеріалів. Є думка, що і Гуа-ша сам по собі зовсім не потрібен, «скребти» обличчя нібито можна хоч лінійкою.

Традиційно скребок може бути й з нефриту. Скребки гуаша з кристалів також можна якщо є охота (бажання) попередньо охолодити в холодильнику. Це особливо дієвий прийом, якщо ви хочете покласти пластинки гуаша під очі замість патчів. Під вагою натурального каменю і від природної прохолоди набряки та синяки йдуть.

У догляді скребок Гуа-ша дуже невибагливий. Єдиний мінус – це крихкість самого каменю. Тобто його краще зовсім не упускати й не зачіпати їм твердих поверхонь. Перед кожним використанням скребок потрібно помити вашим же засобом для вмивання або будь-яким милом -, так само як і руки, перед тим як працювати з особою. Зберігати скребок найзручніше в мішечку або футлярі – знову ж таки, з міркувань його цілісності.

Висновок

Масаж обличчя не можна робити ложкою або іншими предметами – вони не призначені для опрацювання ніжної шкіри. Так ви травмуєте тканини, спровокуєте мікротріщини або гематоми. Фейсліфтінг проводять тільки за допомогою каменів Гуа-ша або спеціальних масажерів – ролерів з металу або натуральних каменів, кварцу, онікса і нефриту.

Оптимальний варіант для фейспластики – масаж по нанесеному косметичного крем-маслу. Воно не закупорює пори та не викличе запалення або алергічну реакцію. Враховуйте, що техніки мануальної пластики та сила натискання для обличчя і тіла кардинально відрізняються, як і масажні лінії в цих зонах. Ще один важливий момент: шкіра обличчя і тіла різної щільності, тому для них підбирають методики, яка вирішують різні завдання, наприклад, омолодження і розгладження зморшок в зоні чола, або боротьба із зайвими кілограмами на стегнах.

До сеансу мануальної пластики не потрібно спеціальної підготовки; головне, щоб шкіра була попередньо очищеної. Масаж проводьте по крем-маслу – так ви якісно пропрацюєте потрібні зони та не допустите розтягування тканин і мікротравм. Не намагайтеся самостійно робити складні масажні техніки – скульптурний, Жаке або пластичний. Тільки навчені косметологи можуть правильно проводити ці види фейспластики. Через незнання ви не досягнете бажаного ефекту, а навпаки, отримаєте небажані наслідки – синці, роздратування і поява запалень. Довіряйте тільки дипломованим майстрам.

Соцмережі