Епіляція для чоловіків: доглянутість в моді

Стереотип про те, що «справжній мужик повинен бути величезний, мускулистий, смердючий і волосатий», давно залишився в минулому. Правда, відбувалося це не разом, а по частинах.

Спочатку відпала необхідність бути найбільшим і сильним – в цивілізованому суспільстві є успішнішою не груба сила, а інтелект, який прекрасно вміщається і в не дуже великому і не дуже сильному тілі.

Потім запашистість перетворилася в відразливу якість: дами набагато краще реагують на приємні аромати дезодоранту чи на запах просто чистого тіла, ніж на насичене тестостероном спітніле амбре.

Тепер прийшла черга волосатості. Багато сучасних чоловіків вибирають гладку шкіру.

Видалення волосся: навіщо це потрібно чоловікам?

По-перше, це гігієнічно. Чоловіки потіють рясніше жінок, а зарості волосся промити від поту набагато складніше.

По-друге, це виглядає більш естетично, на думку багатьох чоловіків і жінок. Особливо, якщо є що показати – накачані м’язи без волохатої шуби виглядають більш рельєфно. А якщо чоловік носить тату – тим більше.

По-третє, це робиться заради партнерки по інтимному житті. Цілувати гладке тіло, не відпльовуючись від лізучих в рот волосся, набагато приємніше. І контакт краще.

По-четверте, епіляцію вже давно роблять серйозні спортсмени у багатьох видах спорту – тих, де важливі секунди і долі секунд. Гладке тіло допомагає плавцям «відчувати воду» і зменшує опір при русі, наприклад.

Деякі професії також вимагають гладкої шкіри на всьому тілі, або тільки на деяких його частинах. Манекенники з волохатою спиною навряд чи будуть користуватися попитом.

У якихось випадках і місцях чоловіки вважають за краще просто тримати рослинність під контролем за допомогою тримера. Користуються і депіляцією. Але все частіше вибір падає на епіляцію рослинності.

Шлях до гладкої шкіри: від гоління до шугарінг і епіляції

Волохаті чоловіки, не переживайте: любительки відчувати під пальцями пухнастість все ще є. Але їх все менше. Більшість жінок найактивнішого віку воліють бачити поруч із собою гладкокожого коханого. І часто саме жінки стають ініціаторами візиту в салон, який надає послуги епіляції.

До речі, це не вигадка сучасних модників. Ще древні жителі Єгипту практикували видалення волосся за допомогою клейких складів. Їх наносили на шкіру, а потім висмикували всю рослинність разом з цибулинами. І робилося це здебільшого з міркувань гігієни – в жаркому кліматі ходити в своїй «шубі» було незручно і нездорово.

Якщо запитати будь-якого чоловіка про гоління, кожен перший скривиться, а може ще й додати пару слів зі  свого списку. Епіляція – спосіб піти від ненависної процедури якщо не назавжди, то надовго.

Але чоловікам слід пам’ятати: через більшу жорсткість волосся, більш глибоке коріння і більш швидке зростання епіляція на їхньому тілі буде складніше і дорожче. А для стійкого результату у вигляді гладкої шкіри потрібно більше процедур.

Ще сильна стать гірше переносить біль, тому чоловіки частіше вибирають не більш ефективні методи видалення волосся, а самі безболісні і швидкі. І частіше вдаються до анестезії, ніж жінки.

Чоловіки різних країн і епіляція

В різних країнах вважають за краще видаляти волосся з різних частин тіла.

 • Українці, наприклад, все ще не надто часто вдаються до процедур, які позбавляють від надлишку рослинності. Навіть прийнявши рішення стати менш волохатим, українець в багатьох випадках вважатиме за краще не прибирати все дочиста, а перетворити буйні зарості на торсі або в пахвових западинах на подобу англійської галявини, скоротивши і окультурити за допомогою тримеру. Але ось спини і сідниці чоловіки теж вже вважають за краще їх зводити повністю. Як і зону навколо статевого органу. За деякими неперевіреними даними, в чоловічих колах побутує приказка про те, що «дерево здається більше, якщо навколо нього не ростуть кущі».
 • В Іспанії чоловіки любовно відрощують бороди, але все що нижче бороди вважають за краще «носити» без волосся. Груди, по іспанським міркам, повинні бути гладкими, як і спина. Пах і пахви, як мінімум, «окультуреними» і підстриженими.
 • У Бразилії ноги можуть бути пухнастими, але груди воліють робити гладкими. Пахви теж голять, виключно з міркувань гігієни. А ось пахову зону від волосся рятують для кращих відчуттів під час інтимних контактів. Місцеві дівчата віддають перевагу чоловікам з доглянутим пахом, щоб не доводилося продиратися крізь зарості до заповітним «деревом любові».
 • У Німеччині чоловіки не чіпають рослинність на ногах, злегка вкорочують волосся на грудях і в паху, але вважають за краще начисто видаляти поросль під пахвами.
 • Французи волосаті. Вони вважають за краще зберігати все в тому вигляді, який подарувала їм природа. Особливо в області паху і ніг. Власне, навіть француженки не всі ходять з голеними пахвами, так чого очікувати від французів?
 • Австралійці, навпаки, давно освоїли епіляцію і ставляться до неї як до звичайної гігієнічної процедури. Тут вважають за краще епіляцію воском.

Терпіти біль: наскільки це складно?

Представники сильної половини людства більш чутливі до болю, ніж дівчата. Особливо страшно стає, якщо в пам’яті сидять сцени з фільмів, в яких герою доводиться зазнавати тортур видалення волосся. Там це завжди супроводжується виряченими від болю очима і криками, яким позаздрив би будь-який Тарзан і половина мамонтів.

Що робити після епіляції?

 • Перші день-два слід відмовитися від відвідування басейну, сауни. Шкіра чутлива до інфекції через розширені пори.
 • Засмагати також не слід раніше, ніж через кілька діб.
 • Можна використовувати спеціальні засоби для протирання шкіри, це допоможе уникнути роздратування і запалення. Існують також креми, що уповільнюють ріст волосся. Їх застосування дасть можливість повторювати процедуру рідше.

Чи є протипоказання?

Як і у багатьох косметичних процедур, протипоказання є.

 • Епіляцію не можна проводити в період загострення вірусних захворювань, до яких відноситься і герпес.
 • Не виконують епіляцію при підвищеній температурі тіла, а також при наявності алергії на будь-які компоненти воску (якщо проводиться видалення волосся воском).
 • Цукровий діабет, варикозні розширення вен в зоні епіляції також є протипоказаннями, як і наявність на шкірі ран і гнійників.

Соцмережі