Як потіти менше: помилки, які ви робите, використовуючи антиперспірант

У середньому на тілі людини розташовується близько 2,6 мільйона потових залоз. Найбільше їх на ступнях ніг, а найменше – на спині. Є ділянки тіла, які в принципі не потіють – наприклад, шкіра губ. За їх невеликим винятком, з кожного сантиметра нашого тіла «ллється» вода.

Що можна зробити, щоб «власний душ” не виділяв неприємний запах і чи можна потіти менше?

Чоловік і жінка: які ми різні!

Потовиділення – важлива функція організму людини. Вона необхідна для захисту від перегріву. Якщо потовиділення «відключити», ми ризикуємо загинути в перші дні нашого життя.

В організмі людини налічується від 2 до 4 мільйонів потових залоз. Переважна їх більшість – екринні, інші – апокринні. У пахвових западинах людини розташовані й ті, і інші.

Вчені підрахували, що протягом усього життя людина виробляє близько 20 тисяч літрів поту. Інтенсивність роботи потових залоз багато в чому залежить від погоди «за бортом». При кімнатній температурі ми втрачаємо на добу всього 0,5 л води, в той час, як робота на дачі або відпочинок на морі під активним сонцем змушують організм «напружитися» і зробити ні багато ні мало – 1,5 л поту на добу!

Цікаво, що у чоловіків піт трохи більше солоний, ніж у жінок, а ще сильна стать потіє в середньому на 40% сильніше. Але є і те, що об’єднує: ніхто з нас не може вийти сухим зі спеки!

Піт вегетаріанців пахне краще! У дослідженні, проведеному на території Чехії, респондентам було запропоновано оцінити «привабливість» запаху тіла людей, які їдять червоне м’ясо і тих, хто дотримується рослинної їжі.

В результаті з’ясувалося, що у людей, які дотримуються вегетаріанства, запах тіла був «значно більш привабливим, більш приємним і менш вираженим» за оцінками незалежних експертів.

«Чому я так сильно потію?»: Наукові факти

Потієте ви відрами або залишаєтеся свіжими, як троянда в найспекотніші дні, багато в чому залежить від генетики. Якщо ваші батьки потіли інтенсивно, швидше за все, вас чекає та ж доля.

Склад тіла також має значення. Великі люди пітніють зазвичай більше, багато в чому тому, що беруть на себе більше роботи та відповідно отримують високі навантаження.

Крім того, інтенсивність потовиділення вище у тих, хто активно тренується і нарощує м’язову масу. Причому, навіть в стані спокою! А все тому, що м’язи генерують тепло, на яку організм повинен відреагувати.

Мало хто знає, що то, як інтенсивно людина пітніє, продиктовано більшою мірою його першими двома роками життя. Саме в цей час потові залози «активуються».

Якщо вони не будуть повністю «включені» в цей період, найімовірніше, вони ніколи не будуть активними.

Іншими словами, дуже рухливий малюк, який бігає в спеку, швидше за все, розвине велику пітливість (і це дуже добре для його організму!), Ніж той, хто не такий активний.

Сухий закон: як потіти менше?

Доктор Дебра Салліван розповідає, що хороша гігієна, гоління пахв і використання дезодоранту повинні допомогти потіти менше. Але важливо навчитися розрізняти дезодорант і антиперспірант, оскільки це принципово різні речі.

  • Дезодорант не допомагає попередити появу неприємного запаху поту, але він добре його маскує, виділяючи приємний аромат.
  • Антиперспірант містить в складі хімічні речовини (найчастіше, це солі алюмінію), які блокують потові залози обробленої області й тим самим запобігають потінню і появі неприємного запаху.

Зазвичай перерахованих заходів достатньо, щоб людина комфортно себе почувала, але якщо потовиділення інтенсивне і вам здається, що нічого не допомагає, перевірте себе – не робите ви цих помилок?

У шкірі пахвових западин знаходиться багато гормональних рецепторів, які можуть реагувати на хімічні речовини, що містяться в антиперспіранти. Експерти вважають, що це може збільшувати ймовірність розвитку деяких видів раку, а також впливати на репродуктивне здоров’я чоловіків і жінок. Однак на цей момент не існує переконливих наукових даних, які підтвердили б це.

Звички, які роблять антиперспірант неефективним

Чому обраний засіб не справляється? Звички, які все псують!

1. Ви підміняєте антиперспірант дезодорантом

… і покладаєте на нього великі надії. Але нічого не змінюється.

Засіб, яке покликане маскувати неприємний запах, не може допомогти вам залишатися «сухим» і перестати пахнути взагалі. Якщо дезодорант не справляється, вам потрібно придбати антиперспірант.

2. При підборі засобу не враховуєте потреби тіла

Навіть в лінійці антиперспірантів є істотні відмінності. У той час як одні продукти працюють в режимі 24/7, інші можуть запропонувати щось більше. А саме – захист до 72 годин.

Чим інтенсивніше потовиділення, тим більш дієвим має бути засіб. До речі, засоби, що обіцяють 72 години сухості й комфорту, спеціально створені для тих, хто інтенсивно пітніє, активно займається спортом або важко працює фізично.

3. Наносите антиперспірант вранці, після душу

Ще одна вагома відміна антиперспіранта від дезодоранту в тому, що вони наносяться строго на ніч. Це потрібно для того, щоб засоби встигли «активуватися» і почали працювати відразу після того, як ви прокинетеся.

Нанесення антиперспіранту в період високої активності й потіння не має сенсу, засіб не встигне ввібратися, змиваючись зі шкіри разом з потом.

4. Економите на б’юті-засобі

Рівномірне покриття шкіри – ключ до успіху. Кожен сантиметр пахвових западин повинен бути добре оброблений. Області, які ви випадково пропустили, неодмінно нагадають про себе появою вологи.

5. Наносите продукт відразу після гоління

Щоб засіб відмінно працював, його слід наносити на ідеально чисту, суху шкіру без ознак пошкоджень. Причому, останнім важливо для збереження здоров’я, адже будь-які порушення цілісності шкіри служать «воротами» для потрапляння активних інгредієнтів кошти всередину організму, що не піде йому на користь.

Завжди давайте час шкірі відпочити після депіляції, це також попередить появу роздратування, комковання продукту через появу запальних елементів і інших проблем.

6. Ігноруєте прояви алергії

Поява висипу, свербіжу та інших неприємних явищ в області пахв – серйозний привід відставити антиперспірант і звернутися до лікаря. Можливо, у вас розвинулася алергія на обраний засіб або шкіра гіперчутлива.

Спеціально для такої шкіри випускаються засоби, що не містять солі алюмінію, парфумерні аромати й барвники. Вони будуть працювати ефективно і без побічних ефектів!

7. Носите одяг із синтетичних тканин

При носінні одягу, повністю повторює вигини тіла і щільно прилягає до шкіри, не врятує навіть найефективніший антиперспірант. Він не зможе «активуватися», а осяде жовтими плямами на предметах гардероба.

Намагайтеся вибирати вільний одяг (хоча б в області пахвових западин) з дихаючих тканин, таких як бавовна, льон, шовк.

8. Використовуєте антиперспірант кілька разів в день

Коли здається, що антиперспірант не працює, багато людей наносять його повторно, вважаючи, що термін дії вийшов і пора починати «новий цикл». Але це нічого не змінює! Більш того, засіб, змішуючись з потом, надає йому ще більш різкий запах.

Якщо потрібно освіжити шкіру пахв, обов’язково спочатку потрібно скористатися водою і милом, і тільки потім – антиперспірантів. І все буде сухо!

Висновок

Якщо потовиділення надмірне, воно може провокувати появу неприємного запаху, навіть якщо людина регулярно миється і користується антиперспірантів або дезодорантом.

Перше, що порекомендує лікар в цьому випадку, сильніший і ефективний антиперспірант. Такі засоби продаються в аптеці за рецептом. Але є у них неприємна здатність: вони можуть дратувати та палити шкіру.

У цьому випадку від «сильного» антиперспіранту доведеться відмовитися і розглянути інші тактики розв’язання проблеми.

Соцмережі