9 причин випадіння волосся, про які ви не знали

Дослідження вчених показали, що найбільший відсоток волосся в стадії спокою спостерігається у людини в липні. Пройде приблизно 100 днів і йому доведеться зіткнутися з підвищеним випадінням волосся. Чому так відбувається і чи можна щось зробити.

Випадіння волосся з точки зору науки

Кожна людина втрачає близько сотні волосся в день. Цей процес вважається фізіологічною нормою і не повинен викликати занепокоєння. Якщо в організмі все в порядку, ми його і зовсім не помічаємо, тому як на зміну втраченому волоссю, приходить нове. Але якщо цей процес сповільнюється, фізіологічна норма випала, а нова зміна не прийшла, замість розкішної густої шевелюри голову «прикрашатимуть» рідкісні волоски. Що впливає на цей процес, і які заходи допоможуть активувати сплячі цибулини?

Для розуміння того, що відбувається доведеться заглибитися трохи в трихологію. Волосся у людини зростає приблизно 2-6 років. У будь-який момент часу близько 90 відсотків шевелюри перебуває в стадії росту, в той час як решта 10 – в стані спокою. Стадія спокою триває приблизно 2-6 місяців, у кожної людини це індивідуально, після чого волосся випадає. Після цього фолікули «відпочивають» близько трьох місяців і зростання волосся знову відновлюється.

Згідно з дослідженнями вчених, найбільше волосся в стадії спокою спостерігається в липні, так організм захищає голову від перегріву, яке може викликати пекуче літнє сонце. Через 100 днів ця стадія завершиться і в жовтні нам всім доведеться зіткнутися з підвищеним випадінням волосся. Але як уже говорилося вище – це норма, і переживати з цього приводу не варто.

А ось якщо у вас волосся буквально сиплеться на очах і густа шевелюра планомірно перетворюється в слабкі рідкісні волоски, потрібно терміново братися за голову. Для початку з’ясуйте, які причини можуть сприяти втраті волосся. Коли ви знайдете «корінь проблеми», впоратися з нею буде легше.

1. Дерматологічні захворювання

Шкіра голови, точно так же, як і інші ділянки тіла схильна до захворювань. Себорейний дерматит – досить часта проблема, що турбує чоловіків і жінок. Більшість людей звикли вирішувати її радикально, використовуючи спеціальні шампуні, велика кількість яких представлені на ринку краси, але робити це категорично не варто.

Справа в тому, що такі шампуні дуже агресивні і використовувати їх не за призначенням загрожує серйозними проблемам. Себорейний дерматит обивателі часто плутають з лупою і псоріазом, але ж в кожному конкретному випадку лікування різне. Тому якщо ви побачили у себе «сніг» в волоссі і шевелюра при цьому інтенсивно випадає, зверніться краще до трихолога, не займайтеся самолікуванням!

2. Тимчасове зниження імунітету

Щоб забезпечити собі бажану якість життя, більшість людей цілий рік працює на «підвищених обертах». Рідкісні хвилини відпочинку припадають на кінець дня або на нетривалий час літньої відпустки. І якщо додати сюди постійні стреси, складну екологічну обстановку в світі і сезонні епідемії ГРВІ та ГРЗ, зниження імунітету виглядає закономірним. А саме воно є частою причиною випадіння волосся!

Підтримати імунітет можна за допомогою збалансованого харчування, для цього забезпечте організм достатньою кількістю вітамінів, мінералів, антиоксидантів. Регулярно займайтеся спортом, якщо не вдається виділити час протягом дня на вправи, придбайте абонемент на фітнес вихідного дня. І, звичайно ж, не перекладайте літню відпустку на заняття ремонтом, подорожуйте, проводьте літо на морі і отримуйте задоволення від життя!

3. Прийом лікарських засобів

Деякі препарати, які є ефективними щодо основного захворювання, можуть в якості побічної реакції викликати порідіння шевелюри. В їх число входять препарати для розрідження крові, нестероїдні протизапальні засоби, антидепресанти і деякі інші.

Ескулапи вважають, що дані препарати сприяють переходу волосся зі стадії росту в стан спокою, що в подальшому призводить до зменшення шевелюри.

4. Дефіцит заліза в організмі

З цією проблемою найчастіше стикаються представниці прекрасної статі. Дефіцит заліза може виникнути через крововтрати в критичні дні жінки. Ще однією розповсюдженою причиною є проходження жорстких дієт і часті практики голодування.

На дефіцит заліза можуть вказувати такі стани: загальна слабкість, сонливість, анемія. Поліпшити самопочуття і попередити втрату волосся можуть залізовмісні продукти або спеціальні вітаміни. Останні можна купувати виключно після консультації у лікаря. А ось вітамінне меню можна розробити самостійно. Залізо в великий кількостях міститься в печінці, м’ясі яловичини, житньому хлібі, яєчному жовтку, яблучному і гранатовому соку.

5. Синдром полікістозних яєчників

Ця гінекологічна проблема є досить поширеною серед жінок, і вона часто сприяє втраті волосся. Всьому виною – підвищення рівня тестостерону в крові, яке викликає велика кількість рослинності на тілі жінки, але помітне порідіння на голові. До числа наявних проблем додаються такі симптоми як стрімке збільшення ваги, депресивний стан, вугрі. Якщо ви підозрюєте у себе гінекологічне захворювання, негайно зверніться до лікаря. Лікар-гінеколог візьме необхідні аналізи і при виявленні проблеми призначить лікування.

6. Шкідливі звички

Ще однією причиною випадіння волосся є дефіцит вітамінів в організмі. Коли людина разом з їжею отримує мінімум корисних речовин, організм витрачає їх економно, забезпечуючи в першу чергу життєво важливі системи та органи. Шкідливі звички, такі як куріння і зловживання алкогольними напоями, «спалюють» частину вітамінів, які організм забирає на боротьбу з інтоксикацією.

У цьому випадку рішення тільки одне – постаратися позбутися від шкідливих звичок і перейти на вітамінізований раціон.

7. Зайва вага

Накопичення зайвих кілограмів і набуття пишних форм несе в собі ризики для здоров’я. Зайва вага може сприяти розвитку метаболічного синдрому, який характеризується підвищенням рівня інсуліну в крові. Високий рівень інсуліну може спричинити за собою збільшення кількості тестостерону, а він, у свою чергу, сприятиме порідінню волосистої частини голови.

Здоровий спосіб життя, фізична активність і збалансоване харчування – і організм оздоровлять, і густоту шевелюри повернуть. Варто тільки захотіти і налаштуватися на плідну роботу.

8. Порушення в роботі щитовидної залози

Недостатньо активна щитовидна залоза або, навпаки, надмірно активна, крім інших проблем зі здоров’ям може сприяти порідінню шевелюри.

Важливою функцією щитовидки є регуляція в організмі обміну речовин, під час хвороби, цикл зростання і спокою волосся може порушуватися, а значить, волосся будуть випадати швидше, а рости повільніше. Процес цей, на щастя, оборотний, але спочатку доведеться пройти відповідне лікування у ендокринолога.

9. Вплив високих і низьких температур

Недбале ставлення до свого здоров’я або невгамовна тяга до зовнішнього лиску і краси лідирують у списку причин випадіння волосся. Якщо людина в холодну пору року ходить з непокритою головою і в літню спеку ігнорує головні убори, волосся поступово стоншуються, стає тьмяним і млявим. Після цього настає закономірна фаза – їх випадіння.

Допомогти може тільки дотримання елементарних правил здоров’я, зворушлива турбота про своє волосся і увагу до здоров’я в цілому. Бережіть себе, і ваше волосся буде радувати густотою!

Соцмережі