Поширені помилки при застуді і грипі

Кінець осені-початок зими традиційно є початком епідеміологічного сезону. Багато людей, захворівши на грип, не поспішають брати лікарняний і звертатися до лікаря, а намагаються перенести хворобу на ногах, застосовуючи для лікування різні народні методи. Це може виявитися небезпечним для здоров’я і привести до різних ускладнень.

Інгаляції картопляною парою

Інгаляція картоплею є одним з найпопулярніших народних методів лікування простудних захворювань, в тому числі, грипу. Раніше батьки часто проводили таку процедуру дітям, накриваючи хвору дитини рушником або ковдрою. Нахилятися над картоплею потрібно було нижче, а дихати глибше. Коли вже ставало несила, треба було ще потерпіти хоча б секунд десять. Такий «психотравмуючий» досвід в лікуванні грипу був у багатьох.

Відразу варто сказати, якщо людина захворіла на гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ), а не просто простила або переохолодилася, робити інгаляції картоплею не можна. Сам по собі процес являє собою вдихання парів води, а також розчиненого крохмалю і інших речовин, які присутні в картоплі.

Інгаляція парою може допомогти в тому випадку, якщо проблема криється в верхніх дихальних шляхах, тому полікувати таким чином бронхи не вдасться. За фактом, інгаляції картоплею можна робити, якщо у хворого присутній ларингіт або трахеїт.

Але і проводити таку, здавалося б, просту процедуру слід правильно. Картоплю треба зварити в мундирі, а воду злити. Не варто використовувати очищену картоплю з водою. Гарячий пар, температура якого становить вісімдесят-дев’яносто градусів, може викликати опік слизової оболонки (а вона і без того дуже ранима), особливо, якщо робити це прямо з печі, не маючи досвіду.

Неприпустимо брати зелену картоплю. У ній міститься Солонін – отруйна речовина. Хтось після варіння товче картоплю і додає трохи соди, що нібито допомагає при дратівливому кашлі і в’язкій мокроті. До речі, речовини, що містяться в пару (крохмаль і т. д.), всупереч поширеній думці, не дезінфікують слизову від вірусів.

Але в даний час є більш ефективні методи, включаючи ті ж інгаляції, але не картоплею. Для цих цілей існують різні інгалятори і небулайзери. Готові медичні форми наповнюються спеціальними розчинами, а вдихання парів відбувається через спеціальну насадку для носа і рота.

Ще раз нагадаємо: заборонено проводити прогрівання картоплею при ГРВІ, температурі, наявності гнійних процесів. Взагалі тут більше обмежень, ніж користі.

Гаряче молоко з маслом при тонзиліті

На просторах інтернету нерідко радять пити гаряче молоко з медом або маслом при захворюванні ЛОР-органів (гострий тонзиліт, фарингіт і т. д.). Потрібно пам’ятати, що біль в горлі може бути викликана різними причинами (застуда, ГРВІ, бронхіт, ангіна і т. д.). У кожному конкретному випадку повинен бути свій підхід до лікування. При гнійній ангіні, викликаної бактеріями, заборонено вживання гарячих напоїв, в тому числі молока, яке тільки підстьобує розвиток бактеріальної флори в горлі.

До речі, деякі дорослі погано переносять вживання цільного молока. Тому до ангіни і хворобливих відчуттів в горлі можуть додатися різні проблеми з підшлунковою залозою, кишечником, здуття живота, дискомфорт і т. д.

Великі дози вітаміну C для профілактики ГРВІ

Багато людей, підхопивши простудний вірус або грип, поспішають до аптеки за аскорбинкою. Зараз стало модно приймати аскорбінову кислоту не в добових дозах, як рекомендують лікарі, а в набагато більших. При цьому часто приймають вітамін C не тільки при лікуванні, але і для профілактики, помилково вважаючи, що велика кількість аскорбінової кислоти піде тільки на користь.

Однак, як і у випадку з будь-якою іншою надмірністю, тут теж доводиться розплачуватися. Так, у одних людей може з’явитися алергія, у інших проблеми з кишечником, а у третіх навіть сечокам’яна хвороба. При метаболізації аскорбінова кислота сприяє відкладенню різних солей. І якщо на початкових етапах в нирках з’являється просто зайва кількість солі, то в подальшому це все перетворюється в камені.

При покупці вітаміну C потрібно проявляти пильність, адже його дозування буває різним. В одній таблетці може міститися десять, п’ятдесят, сто і навіть п’ятсот міліграмів аскорбінової кислоти.

Рекомендована добова доза вітаміну C складає близько ста міліграмів. І для цього зовсім не обов’язково йти в аптеку, адже заповнити його запас можна зі звичайних продуктів. Правильне раціональне харчування з лишком покриває потребу організму в аскорбіновій кислоті. Для цього достатньо з’їдати двісті грамів білокачанної капусти в день, наприклад. А особливо багато вітаміну C в квашеній капусті.

Щоб поповнити запас вітаміну C, досить з’їдати щодня будь-який з продуктів в зазначеній кількості:

  • Брюссельська капуста – вісімдесят грамів.
  • Смородина (чорна) – сорок грамів.
  • Кріп (один пучок) – п’ятдесят-вісімдесят грамів.
  • Петрушка – сто п’ятдесят грамів.
  • Обліпиха – п’ятдесят грамів.
  • Ківі – сто п’ятдесят грамів.
  • Апельсин, лимон – сто п’ятдесят грамів.

Можна також заморожувати овочі, ягоди, зелень на зиму. При заморожуванні в них прекрасно зберігається вітамін C.

В екзотичних продуктах вітамінів міститься досить мало. Найчастіше їх збирають ще недозрівшими, щоб вони не згнили по дорозі в далекі країни і естетично виглядали на полицях супермаркетів.

Батьки повинні пам’ятати, що вітамін C, також як і інші ліки, повинен зберігатися в недоступному для дітей місці. При передозуванні аскорбінової кислоти можна не завжди звільнитися звичайною алергією.

Вакцинація (щеплення) під час грипу

Робити щеплення від грипу пропонує офіційна медицина. Сама по собі вакцинація є відмінним способом профілактики грипу. Однак, якщо вирішено зробити щеплення, робити це потрібно вчасно – мінімум за два тижні до настання епідемії грипу, про що завчасно попереджає МОЗ. Організму потрібно час, щоб виробити специфічні антитіла.

При цьому вакцинація під час хвороби буде додатковим ударом по організму. Імунне навантаження (у вигляді вакцинації) в розпал епідемії підвищує ризик виникнення ускладнень. І нехай навіть сучасна вакцина вже не містить живих агентів (вірусних або бактеріальних), тим не менше, це все одно є чималим навантаженням, особливо для дітей або людей, які погано харчуються, мають будь-які хронічні захворювання і т. д.

Основним завданням вакцинації (мова йде тільки про грип) є збереження життя хворого і зменшення ризику ускладнень. Звичайно, грип, навіть якщо проведена вакцинація, може з’явитися, але це будуть стерті (м’які) форми захворювання, які не викличуть ускладнень. Вирішивши зробити щеплення, потрібно йти до лікаря, який докладніше розповість про всі нюанси, тому що є протипоказання.

Соцмережі