15 помилок, які ви робите під час гоління

Чи правильно ви голитеся? Швидше за все – ні, раз читаєте цю статтю. При правильному голінні шкіра стає ідеально гладкою, м’якою і шовковистою. А якщо на ній з’являються ранки, запалення і подразнення, ймовірно, ви робите одну або кілька з цих помилок!

Помилка 1: Ви економите на бритві

Для комфортного гоління слід уникати прямих, дешевих, одноразових станків з найближчого магазину. Інвестуйте в приладдя для гоління з декількома лезами, які мають анатомічну форму і поворотну дію. Такі пристрої дозволяють легко проходити навіть по складним вигинам тіла.

Помилка 2: Використовуєте затупленні леза

Строк служби бритви – до 7 застосувань. Але це не точно! А все тому, що це число може зменшуватися, якщо у вас густе волосся або ви голите великі ділянки тіла. Одна справа, коли бритвою ви голите тільки обличчя, і зовсім інша – якщо ноги, пахвові западини й інші затишні куточки тіла.

Лезо бритви має ковзати по вашій шкірі. Якщо ви помітили, що бритва тягне шкіру, швидше за все, вона вже недостатньо гостра і її потрібно замінити.

Помилка 3: голить занадто часто

З одного боку, експерти радять голитися за потреби, а з іншого – занадто часте гоління нерідко приносить проблеми.

Часте гоління потенційно подразнює шкіру і може привести до появи врослих волосків, в той час, як трохи терпіння дасть кращі результати. Якщо волосся трохи відросте, їх можна буде збрити з великим приляганням бритви до шкіри.

Помилка 4: Забуваєте скрабувати шкіру

Доктора дерматологи рекомендують відлущувати шкіру хоча б один раз в тиждень. Але якщо на ній мають висипання або роздратування, попередньо краще проконсультуватися у лікаря.

Процедура відлущування дозволить видалити мертві клітини шкіри, що дозволить тримати бритву максимально близько до основи волосини. А це, своєю чергою, гарантує ідеально гладке гоління і довший ефект шовковистої шкіри.

Помилка 5: Берете менш як три леза

За допомогою якісного гострого леза легко позбутися зайвих волосків. При цьому, чим більше лез, тим краще. Мінімум на сьогодні – три леза.

За допомогою такого леза і гелю для гоління можна за один прохід видалити все зайве волосся, запобігти виникненню роздратування, особливо, в таких чутливих зонах, як область бікіні. Чим більше проходів по шкірі, тим вище ймовірність появи роздратування, врослого волосся і пошкодження цілісності шкіри бритвою.

Помилка 6: орудуєте на дуже маленьких ділянках

Невеликі ділянки тіла, такі як волоски над верхньою губою або область брів, краще залишити для інших методів. На цих ділянках краще використовувати воскові смужки, цукрову пасту або позбутися від усього зайвого, пройшовши курс лазерної епіляції. Бритва їх буде тільки дратувати.

Помилка 7: Проводьте по шкірі кілька разів

Правильна тактика гоління – по росту волосся. Хоча багато людей йдуть проти зростання, оскільки так бритва щільніше прилягає до шкіри. Але це загрожує появою запальних елементів і роздратування.

Голіться довгими, повільними рухами та ніколи не проходите верстатом по одному місцю більш як два рази.

Помилка 8: Ненавмисно шкодите шкірі

Якщо бритва не ковзає по шкірі, а з труднощами пробирається вперед, та ще й робить це з натиском, не дивно, що після такого гоління виникне роздратування і запалення. Трапляється таке не тільки тоді, коли бритва затупилась, ще одна типова ситуація – робота по сухій шкірі.

Щоб зменшити тертя бритви та тим самим знизити ймовірність подразнення, голіться після душу або ванни. Кілька хвилин, проведені в воді, пом’якшать шкіру і волосся, розкриють пори та процедура пройде якісніше. Але якщо ви поспішаєте і прийняти ванну немає можливості, гарячі рушники та парові ванночки теж можуть допомогти.

Помилка 9: Чи використовуєте звичайне мило

Звичайне мило і гель для гоління – не рівнозначні продукти! Мило призначене для видалення бруду і масла зі шкіри, а гель або пінка для гоління містять інгредієнти, що забезпечують зволоження шкіри й легке ковзання бритви по ній. Якщо у вас раптово закінчилося засіб для гоління, скористайтеся кондиціонером для волосся. Це найкраща тимчасова альтернатива, ніж мило.

Помилка 10: не промиваєте бритву під час роботи

Чим частіше ви тримаєте бритву під проточною водою під час процедури, звільняючи лезо від налиплих волосків, тим більш гладкою вийде ваша робота. Промивайте верстат якомога частіше!

Помилка 11: не враховуєте нюанси шкіри та волосся

На деяких ділянках волосся може рости в різних напрямках.

Якщо ви голите, наприклад, пахвові западини, враховуйте, що волоски там мають різне спрямування зростання. Щоб добитися ідеально гладкого гоління, потрібно трохи розтягнути шкіру вільною рукою, тим самим формуючи для бритви рівну поверхню.

Помилка 12: використовуєте косметику з парфумерними ароматами

Особливо уважними до складу косметики для гоління повинні бути власники чутливої шкіри, адже їх шкіра реагує на найменший тригер. Однак практика фахівців показує, що проблеми можуть виникнути у будь-якої людини, якщо в складі продукту для або після гоління міститься алкоголь або парфум.

Уникайте продуктів, в складі яких присутній алкоголь, тому як він сильно сушить шкіру. А тим, у кого чутлива шкіра, краще відмовитися і від ароматизованих продуктів, вони подразнюють шкіру.

Помилка 13: Не вичищаєте лезо по закінченню роботи

Якщо ви плануєте використовувати бритву до закінчення терміну її служби, промивати лезо під проточною водою кожен раз і добре сушити – обов’язково.

Зробіть натиск води сильним, гарненько прополоскайте  девайс і залиште його сушитися в вертикальному положенні. Щоб лезо НЕ заіржавіла, йому обов’язково потрібно дати просохнути, перш ніж надіти зверху захисний ковпачок.

Помилка 14: Не зволожує шкіру після процедури

Те, що ви робите після процедури, може допомогти продовжити результат гоління, а також попередити можливі побічні ефекти.

Після видалення волосся обов’язково використовуйте заспокійливий догляд, тоді шкіра довше буде м’якою і гладкою.

Помилка 15: не робите припудрювання обробленого місця

Якщо після гоління ви збираєтеся на вулицю та оброблені ділянки тіла повинні бути покриті одягом, щоб попередити тертя або натирання предметами гардероба, можна використовувати дитячі присипки або пудру. Важливо: в їх складі не повинен значитися тальк!

Висновок

Можливо, самим неприємним побічним ефектом гоління є поява врослого волосся, які можуть бути особливо болючими, якщо виникають в області лобка.

Вростання волосся відбувається, коли волосся намагається подолати шкірний бар’єр, але у нього не виходить, а тому він росте всередину шкіри, а не виходить з неї. Оскільки волосся завивається, тіло сприймає його як чужорідний предмет і починає захищатися – шкіра запалюється, з’являється роздратування і шишка.

Тупі леза для гоління та обтягуючий одяг також вносять свій внесок. Не секрет, що вузькі джинси є частою причиною вростання волосся на ногах і в інтимній області.

Якщо, попри всі запобіжні заходи та рекомендації фахівців, у вас все-таки з’явилися врослі волосся, акуратно обробіть їх продуктами, призначеними для відлущування шкіри, після чого підніміть волосок і витягніть пінцетом. Надалі використовуйте продукти для профілактики вростання волосся.

Соцмережі