Вино з кульбаб – рецепт

Продукти:

Квітки кульбаби (тільки жовті пелюстки) – повний літровий кухоль або банку

Цукор – 1 кг

Вода – 0,5 л

Лимон – 2 шт

Родзинки (не миті) – 150 г

М’ята, меліса – кілька листочків.

Як приготувати:

  1. Пелюстки кульбаби складаєм в емальовану каструльку, пересипаємо цукровим піском шарами (шар пелюсток, шар цукру, повторюємо кілька разів). Залишаємо в темному місці на 2 дня.
  2. Додаємо воду, залишаємо ще на 2-3 дня.
  3. Зціджуємо в скляну банку мутний сироп, залишки пелюсток віджимаємо. При необхідності можна додати ще трохи води до решти пелюсток і через 2-3 дні знову віджати сироп і додати його до вже наявного.
  4. Листя пряних трав трохи розминаємо в ступці або мнемо руками, додаємо в банку з вином.
  5. У сироп додаємо немиті родзинки (також для приготування можна використовувати і розведені дріжджі), лимони розрізаємо навпіл, вичавлюємо з них сік в нашу банку, цедру також додаємо в майбутнє вино. Надягаємо на банку рукавичку (з маленькою дірочкою, виконану голкою для відходу газу) і залишаємо бродити в темному теплому місці.
  6. Процес бродіння закінчується, коли рукавичка починає здуватися. Тепер вино необхідно дуже акуратно відокремити від мутного залишку на дні банки. Найчастіше для цього використовують гнучку трубочку.
  7. Молоде вино розливаємо в пляшки, щільно закупорюють, залишаємо в темному прохолодному місці для дозрівання (від місяця і більше).

Соцмережі