Конюшина біла повзуча

Одним з яскравих представників сімейства бобових є конюшина повзуча. Її квіти багаті вітамінами, крім того вона прекрасний медонос. Рослина не вимоглива до умов утримання, вирощування слід проводити на сонячній ділянці, особливий догляд їй не потрібен. Всього відомо майже 300 її видів, найбільшу популярність здобули червона і біла повзуча. Для лікувальних цілей використовують не тільки суцвіття, а так само стебла з листям.

Конюшина біла, лікувальні властивості і протипоказання

Перед застосуванням необхідно врахувати, що біла конюшина має корисні властивості і протипоказання. Як будь-яка рослина, вона може принести не тільки користь, але так само шкоди вашому організму.

Лікувальні властивості

Ця квітка має свої лікувальні властивості завдяки вмісту вітамінів групи В, С, ефірних масел, ізофлавоноїдів.

Корисні властивості і цілющі ефекти такі:

 • нормалізує обмінні процеси, має імуномодулюючу дію;
 • застосовується для боротьби з атеросклерозом, а так само як профілактика виникнення інфаркту міокарда, так як знижує рівень холестерину в крові, а так само робить судинну стінку міцнішою;
 • квітка проявляє свої корисні властивості при боротьбі з гінекологічними патологіями. Нею лікують аднексит, передменструальний синдром та інші захворювання. Полегшує симптоми клімаксу. Так само конюшина використовується для комплексної профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом;
 • усуває порушення чоловічої потенції;
 • широко застосовується для лікування захворювань шкіри;
 • тонізує організм, покращує загальне самопочуття;
 • при захворюваннях бронхо-легеневої системи (бронхообструктивна хвороба легенів, бронхіальна астма, бронхіт);
 • для лікування і профілактики венозних або артеріальних тромбозів;
 • при хворобах шлунково-кишкового тракту, так як має виражену жовчогінну дію;
 • настоянка допомагає при запаленні слизової оболонки ротової порожнини;
 • жарознижуючий, знеболюючий ефект;
 • при лікуванні різних алергічних проявів;
 • широко відомі її властивості, що здатні боротися з онкологічними захворюваннями.

Ви зможете знайти численні відгуки пацієнтів, які застосовували її  в комплексній терапії при лікуванні пухлин під суворим контролем лікаря, при цьому спостерігали позитивні результати.

Протипоказання

Навіть не дивлячись на величезний список лікувальних властивостей, конюшина має свої протипоказання.

До основних протипоказань застосування конюшини білоїї відносяться:

 • в зв’язку з вмістом гормонів естрогенів, заборонено використовувати для лікування вагітних і жінок, що годують;
 • так як дана квітка розріджує кров, потрібно з обережністю застосовувати пацієнтам із захворюваннями крові або перед оперативним втручанням;
 • не бажано проводити лікування народними засобами при гострих захворюваннях шлунку і кишечника;
 • протипоказанням служить ракове захворювання, що розвивається на тлі порушення обміну естрогенів.
 • після гострого порушення мозкового кровообігу не слід використовувати цю квітку.

Конюшина – медонос

Широко використовується конюшина біла як медонос. Вона здатна добре розростатися всюди, де є щільний ґрунт, особливо вздовж доріг. Це багаторічна, дика, дуже живуча квітка. Посадка і догляд не мають труднощів, а цвіте рослина з травня протягом усього літа.

Квітки виділяють дуже багато нектару, тому бджолярі прагнуть поставити будиночки з бджолами там, де відбувається її вирощування. Для того, щоб нектар добре виділявся, вологість повітря повинна бути висока, а температура навколишнього повітря 20-25 градусів. Мед виходить дуже якісним, смачним і ароматним. Такий мед вважається одним з кращих.

Посадка і догляд

Галявина або газон, на якому росте ця квітка, виглядають дуже красиво і природно. Ця квітка дуже часто використовується в озелененні різних територій, так як посадка і догляд за нею дуже прості. Вирощування не вимагає якихось особливих навичок. Але коли сіяти білу конюшину восени або навесні?

Посадка

Вирощування рослини краще проводити на ґрунтах, що мають вапняні властивості. Посадка на газон з таким ґрунтом захистить її від вимерзання. Садити насіння краще восени. Перший рік рослина буде рости досить повільно, але не варто впадати у відчай. Читаючи відгуки садівників, можна з упевненістю сказати, що рослина ідеально підходить для прикраси газону. Конюшина газонна біла низькоросла, тому посадка повинна здійснюватися в місця, де відсутні високі зарості. Газон повинен бути добре освітлений, а ґрунт не повинен бути надмірно вологим. Посадка повинна здійснюватися на глибину близько 25 см. Ґрунт потрібно прокопати, а потім дати їй постояти близько двох тижнів. Обов’язково вноситься добриво, що полегшить вам вирощування рослини. Для посадки є сенс використовувати насіння особливого сорту “Рівендел”.

Догляд

Конюшина прикрасить ваш газон набагато швидше, якщо отримає хороший догляд. Що ж потрібно робити, щоб її вирощування було в радість? Її обов’язково потрібно підгодовувати в наступні роки. Рослина помітно покращує свої властивості після підгодівлі, а ваш газон стає надзвичайно красивим. Необхідно використовувати близько 40 кг калію і фосфору на один гектар. Властивості рослини помітно покращяться, якщо таку підгодівлю проводити восени. Газон, на якому проводите вирощування, необхідно регулярно стригти. Якщо вирощування проводиться для отримання насіння, то в період її цвітіння на газон слід привезти бджіл. Якщо посадка проводилася з метою отримати сіно, то потрібно намагатися не допустити її пересихання, що значно спростить догляд за ним.

Садівники стверджують, що рослина досить невибаглива. Коли вдома є діти, вони постійно бігають і мнуть газон, але ця рослина буде продовжувати радувати вас далі, не вимагаючи додаткового догляду, при цьому її властивості нітрохи не погіршаться! Існують і деякі негативні відгуки. Деякі стверджують, що на газон з квіткою постійно прилітають бджоли, що може становити небезпеку.

Ця чудова квітка прикрасить вашу дачу і доставить багато позитивних емоцій!

Соцмережі