Що таке керамічна маса

Керамічні маси  це особливі матеріали, які зубні техніки використовують для проведення реставраційних робіт та протезування. За їхньою допомогою створюють протези, коронки, мости та інші різновиди зубних протезів. Правильно підібраний матеріал забезпечує високу якість процедури, тому клієнти обов’язково залишаться задоволеними.

Які різновиди керамічних мас використовують

Сучасне протезування передбачає використання різноманітних матеріалів за призначенням, температурою спікання та іншим параметрам. Виокремлюють наступні різновиди:

  • фарфор – стає чудовим конструктом для створення незйомних протезів;
  • кераміка – універсальний матеріал для зйомних стоматологічних конструкцій;
  • фрезерувальний фарфор для виготовлення незйомних мостів, коронок тощо;
  • ливарні маси, які використовують для реставрації зубів.

Важливим параметром підбору керамічних мас є температура ефективного розплавлення. Матеріали з низькою плавкістю можна обпалювати вже за температури 870 градусів. Для середньоплавких різновидів потрібно довести температуру до 1260 градусів, а деякі маси потребують високих температурних показників – 1300 градусів та навіть більше.

За якими параметрами обирати керамічні маси

Різноманітність матеріалів на ринку може викликати серйозні складнощі у покупця. Але позбавитись від сумнівів можна, якщо чітко знати та розуміти параметри керамічних мас. Виділяють наступні характеристики:

  1. температура плавлення – показник, до якого потрібно довести масу задля формування протезів;
  2. коефіцієнт термічного розширення – він має відповідати показнику самого каркасу;
  3. зносостійкість – здатність матеріалу витримувати механічні навантаження, температурні коливання та інші зовнішні впливи без втрати початкової міцності;
  4. гіпоалергенність – створені протези чи коронки при носінні не викликають у людини алергічної реакції;
  5. стабільність – зубні імпланти протягом багатьох років використання залишаються такими ж яскравими та цілісними.

Матеріал для створення зубних протезів має бути таким, щоб забезпечити створення реставраційних конструкцій, які за зовнішнім виглядом, міцністю та іншими характеристиками не будуть гіршими від справжніх зубів. Задля досягнення цього результату потрібно покупати продукцію від перевірених виробників на надійних платформах.

У кожного матеріалу, який використовується у стоматологічному протезуванні, є переваги та недоліки. Спеціаліст має врахувати їх перед придбанням керамічної маси, щоб задовольнити потреби усіх замовників. Оптимальним за всіма показниками сучасним матеріалом є саме кераміка.

Джерело: meddent.com.ua.

Соцмережі