Як вибрати ролер (ролатор) для неповносправного?

Ролери, або ж роликові ходунки, – це засоби для допомоги в пересуванні людям, що не можуть ходити без додаткової підтримки. 3-4 опори та широка основа забезпечують стабільне положення тіла та розвантажують м’язи. На кожній ніжці є колеса для полегшення маневрування. Фактично ролер є видозміненою версією звичайних ходунків – https://med-mebli.com.ua/ru/tovaryi-dlya-invalidov/xodunki-i-rolleryi.

Обидва засоби можуть бути корисними, якщо ви маєте легкі або помірні проблеми зі стабільністю та рівновагою, відновлюєтеся після операції, швидко втомлюєтеся під час ходьби та регулярно потребуєте місця для відпочинку.

Але який ролер найкращий? На це питання не можна відповісти однозначно. Це здебільшого залежить від ваших особистих потреб і вподобань. Щоб знати, яку модель вибрати, варто розглянути кілька ключових характеристик та особливостей ролерів.

Кількість коліс

Обидва варіанти мають свої сильні та слабкі сторони. Триколісні моделі вужчі, що дає їм менший радіус повороту та полегшує проходження через вузькі проходи. Через це багато людей віддають перевагу їм для використання всередині приміщень. Вони також легші та портативніші. Однак, маючи лише три колеса, ці ролери менш стабільні та не оснащені сидінням.

Чотириколісні пристрої ширші та важчі. Вони стабільніші та можуть витримувати більше навантаження. Вони також часто оснащені зручним сидінням для відпочинку, якщо ви втомилися від ходьби.

Розмір коліс

Багато людей вважають, що пристрої з більшими колесами завжди є кращими. Насправді все залежить від того, де саме використовується ролер. Великі колеса кращі на вулиці, оскільки дозволяють краще маневрувати по нерівній місцевості.

Для приміщення оптимально підійдуть маленькі чи середні колеса. Вони мають менший радіус повороту, що краще для маневрування у вузькому просторі.

Сидіння

Для оптимального комфорту шукайте ролери з м’яким сидінням. Пластикові сидіння без м’якої підкладки легше чистити, але довго відпочивати на них некомфортно.

Також варто звернути увагу на розміри сидіння. Зазвичай вона становить від 33 до 45 см. Щоб визначити правильну ширину, зробіть наступне:

  1. Виміряйте ширину спини, сидячи на рівній поверхні.
  2. Додайте 3-5 см до цього розміру. Так же можна визначати ширину сидінь і для медичних стільців – https://med-mebli.com.ua/ru/kushetki-stilci-banketki.

Висота сидіння повинна бути такою, аби ноги спиралися на землю, але не були надміру зігнутими. Також можна розглянути варіант з регульованою висотою сидіння, щоб за потреби здійснювати коригування налаштувань.

Висота ручок

Щоб визначити оптимальну висоту ручки, потрібно зробити наступне:

  1. Стояти у своєму звичайному взутті, руки злегка зігнуті в ліктях.
  2. В цьому положенні виміряти відстань між підлогою та центром зап’ястя.

Більшість ролерів регулюються по висоті, але для низьких чи високих людей може знадобитися ретельніший підбір пристрою.

Також варто перевірити максимально допустиме навантаження ролера та порівняти його з вагою користувача. Не забувайте додати запас ваги для сумок, покупок та інших речей, які потрібно буде транспортувати.

Соцмережі