Чому ваша кицька не їсть з миски і як вибрати правильний посуд для вусатого вихованця

Про вередливість кішок і їх примхи щодо їжі можна складати легенди. Не та температура, невідповідна форма шматочків, не той кут нахилу голови, ретроградний Меркурій – яких тільки причин не знаходять пухнасті гурмани, щоб виказати своє невдоволення раціоном! Іноді це звичайні капризи, але часом проблема дійсно криється в мисці. Неправильно підібраний посуд може стати серйозною перешкодою для кішки. Розбираємося, які чинники варто враховувати при виборі миски для корму та води.

Що може бути не так з мискою?

Запах

Кішки дуже чутливі до неприємних запахів: вони вловлюють навіть ті з них, що недоступні нашому нюху. Так що миска з дешевого пластику може стати справжньою проблемою – тварина просто не підійде до неї. Якщо з новим посудом відносини не склалися, цілком можливо, що причина саме в запаху.

Зрозуміти, чи є у миски специфічний «аромат», можна за допомогою простого експерименту. Налийте в неї гарячу воду і принюхайтесь: як правило, при нагріванні запах стає набагато яскравіше.

Буває й інша ситуація: добре знайома миска ввібрала запах зіпсувалася їжі і стала неугодної вашому вихованцеві. Або ви помили її з сильно пахне хімічним засобом: це теж може відлякати кішку.

Іноді джерело неприємного запаху може бути взагалі не пов’язаний з мискою і їжею. Наприклад, поряд стоїть котячий лоток або місткості з побутовою хімією, ароматичні свічки або автоматичний дифузор, розпилюючи аромат для будинку. Котячу миску найкраще розташовувати в місці з нейтральним запахом, далеко від сильно пахнуть речовин.

Форма і розмір

Тут теж мова не про вередливість, а про особливості тваринного. Річ у тому, що котячі вуса – дуже важливий і особливо чутливий орган, який відповідає за дотик. Якщо тварина під час їжі постійно зачіпає вусами бортик миски, це може доставляти серйозний дискомфорт і навіть стати причиною відмови від їжі. Тому краще за все вибирати досить широкі миски з невеликими бортиками, щоб коту не доводилося виловлювати їжу лапкою і перекладати на підлогу. Однак з надто плоского посуду їжа буде вивалюватися. Оптимально вибрати тарілку глибиною 3-4 см.

Матеріал

Іноді причиною відмови від миски можуть стати характеристики матеріалу. Можливо, вона занадто легка і рухається в процесі їжі, або сухий корм видає неприємний звук, при зіткненні з бортиками. Ми розглянули основні плюси і мінуси мисок з різних матеріалів. Подивіться, можливо, вдасться знайти причину, по якій ваш кіт не їсть з миски.

Плюси й мінуси котячих мисок з різних матеріалів

Миски з пластику

Плюси: недорого коштують, продаються в будь-якому магазині. Великий вибір форм і відтінків.

Мінуси: негігієнічні, з пластику погано змивається жир, утворюється бактеріальний наліт. Швидко псуються, дряпаються, втрачають первинний вигляд. Занадто легкі, в процесі їжі кіт може рухати миску. Можуть бути токсичними, мати неприємний запах, викликати алергію.

Миски з металу

Плюси: не сильно дорожче пластику. Довговічні, гігієнічні, добре відмиваються.

Мінуси: галасливі, під час їжі сухий корм «гримить». Легкі, можуть ковзати по підлозі, якщо не мають гумової наклейки на денці, і нервувати кота і навколишніх. Чи не підходять для мікрохвильовок: якщо вирішите розігріти їжу, потрібно використовувати іншу місткість. Скромний асортимент, зазвичай це круглі миски кольору металік.

Миски з кераміки й порцеляни

Плюси: безпечні для здоров’я, екологічні, гігієнічні. Легко відмиваються і не вбирають запахи. У хорошому сенсі важкі, що не будуть ковзати по підлозі під час їжі. Довговічні, міняти їх потрібно рідше, ніж пластикові та металеві. Можна використовувати в мікрохвильовій печі. Великий вибір розмірів, відтінків і форм.

Мінуси: дорожче пластикових і металевих. Можуть розбитися при неакуратному використанні. Нагріваються в мікрохвильовці.

Сусідство їжі та води

Деяких кішок абсолютно не напружує, якщо їжа і вода знаходяться поруч в здвоєній мисці. Але іноді таке сусідство може стати проблемою. Наприклад, якщо шматочки їжі потрапляють у воду і псують її. Або запах застояної води відштовхує кішку від миски з їжею.

Все ж найкращим варіантом буде придбати окрему мисочку для води і поставити її трохи віддалік від корму. Вона також повинна бути не надто глибокою і не мати запаху. Оптимальна місткість – близько 250 мл. Цього вистачить на добу, і кіт не залишиться без води. Деякі пухнастиків воліють пити з великих місткостей, вважаючи воду в дрібному посуді недостатньо чистою. Поспостерігайте за своїм вихованцем, щоб зрозуміти його переваги.

За чистотою місткості для води потрібно регулярно стежити: щоб стіни не покривалися слизом, а вода не застоювалася. Ви відразу зрозумієте, що з мискою щось не так, якщо кішка почала пити з інших місць – раковини, ванни або навіть унітазу.

Як уникнути проблем з мисками

  • Купуйте посуд для тварин в перевірених магазинах і не використовуйте місткості, не призначені для їжі.
  • Ставте котячу миску в добре доступному, провітрюваному місці без сторонніх запахів.
  • Використовуйте матовий нековзний килимок або підстилку під котячу тарілочку, щоб зберегти чистоту статі. Він також допоможе мисці не вислизає від котика під час їжі.
  • Слідкуйте за регулярним наповненням миски з їжею і своєчасно міняйте воду.
  • Ретельно мийте котячий посуд перед кожним використанням, вибирайте засоби без запаху.
  • Не змішуйте в одній мисці різні види корму – сухий і вологий, спеціалізовану їжу і домашню. Якщо потрібно залишити кішці різноманітне харчування на день, краще використовувати подвійні миски.

А може, проблема не в мисці?

Цілком можливо. Якщо кіт систематично ігнорує їжу, варто придивитися і з’ясувати причину. Серед найпоширеніших: невідповідний або завітряний корм, зміна зубів (актуально для старших кошенят), спека (як влітку, так і в опалювальний сезон), конфлікт з іншими тваринами або погане самопочуття вихованця. А можливо, хтось із домочадців підгодовує кота чимось смачненьким, так що тварина і справді не хоче їсти.

Однак часто можна спостерігати таку картину: котик витягує їжу з миски, відходить на невелику відстань і тільки тоді починає їсти. Це може бути як сигналом господареві, що посуд варто змінити, так і тимчасовою примхою – наприклад, якщо тварина вирішила згадати мисливські повадки і поганяти їжу по підлозі в якості розваги.

Щоб упевнитися, що проблема дійсно в мисці, спробуйте на кілька днів замінити її звичайною тарілкою або блюдцем. Якщо картина залишається незмінною, значить, варто задуматися про коригування раціону. Якщо ж після зміни посуду режим харчування налагодився – пора міняти миску.

Соцмережі