Як вибрати вентилятор для дому

У спекотні літні дні виникає бажання відчути свіжий вітерець та прохолоду. Провітрювання кімнати не приносить довгоочікуваного полегшення, а кондиціонер — досить дороге устаткування, яке потребує регулярного обслуговування. На щастя, є перевірена часом альтернатива — вентилятор.

В онлайн каталозі https://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/ventilyatory.html представлені різні моделі стаціонарних та переносних вентиляторів для домашнього або офісного використання, класичної та покращеної конструкції. Пристрої розрізняються за розмірами, продуктивністю, способом монтажу, функціональністю. Є моделі з підігрівом, зволоженням повітря, дистанційним керуванням, кількома режимами роботи.

Варіанти установки вентиляторів

Спираючись на наш досвід використання вентиляторів, було з’ясовано, що в залежності від конструкції розміщення обладнання може бути:

  • Настільним.
  • Підлоговим.
  • Настінним.
  • Стельовим.

Настільний вентилятор встановлюється на стіл. Це компактний прилад із невеликим радіусом обдування. За бажанням у кімнаті можна встановити кілька таких пристроїв, по одному на кожному столі.

Підлогові моделі називають ще колонними, оскільки зовні обладнання схоже на колону. Цей тип пристрою є актуальним у невеликих кімнатах, але варто заздалегідь переконатися, що в приміщенні достатньо місця для розміщення приладу.

Настінні вентилятори можуть вбудовуватись у систему вентиляції або працювати автономно. Стельові конструкції зазвичай лопатеві. Через великий розмір таке устаткування рідко встановлюється в будинках, а переважно використовуються в офісних та адміністративних приміщеннях.

Стельові моделі — найгабаритніший варіант, оснащений збільшеними лопатями, підвищеною потужністю. Обладнання монтується під стелею, використовується переважно у громадських приміщеннях.

Основні параметри вибору вентилятора

Аналіз цього продукту з каталогу показав, що існує кілька критеріїв, на які слід звернути увагу при виборі вентилятора:

  1. Потужність — чим вище цей показник, то ефективніше працюватиме обладнання. Чим більша кімната, тим вищою має бути потужність. Найпростіший спосіб розрахунку при виборі підлогового вентилятора для квартири — помножити на 2 площу кімнати, де стоятиме прилад. Вийде оптимальний показник потужності в Вт.
  2. Матеріали виготовлення — найчастіше вентилятори виготовляються із пластику або металу. Пластик приємніший на дотик, прилади з цього матеріалу легше переносити з однієї кімнати в іншу. Метал міцніший, але важчий.
  3. Кількість швидкостей — навіть 3 режими швидкості дозволять створити відповідний мікроклімат з урахуванням температури повітря. Додатковим бонусом буде, якщо в приладі передбачено плавне регулювання.
  4. Рівень шуму — особливо важливий критерій, якщо в сім’ї є маленькі діти. Немає жодного сенсу купувати пристрій, здатний розбудити дитину. В інструкції до вентиляторів вказується рівень шуму під час роботи з мінімальною потужністю.
  5. Тип живлення — більшість моделей працює від мережі. Це дозволяє не турбуватися про заряд батарей. Але настільні варіанти можуть підключатися до комп’ютера або PowerBank через USB-порт або працювати від акумуляторної батареї.

Вибираючи вентилятор, важливо виходити з потреб усіх членів сім’ї, враховувати наявність маленьких дітей та домашніх вихованців, наявність можливості підключення приладу до електромережі або порту USB. Сучасні пристрої оснащуються додатковими функціями, на які варто звертати увагу у процесі вибору.

Соцмережі