Найпоширеніші хвороби, що передаються статевим шляхом

У багатьох людей сексуальні відносини вважаються неодмінною частиною життя, при цьому кількість статевих актів у кожного може відрізнятися. Однак останнім часом поширюються різні статеві захворювання, які потребують довготривалого лікування або призводять до значних порушень з боку здоров’я. Деякі з них протікають безсимптомно або мають ознаки інших хвороб, через що часто переходять у хронічну форму.

Головні статеві захворювання

У практичній венерології нараховують близько двадцяти інфекцій, які передаються від інфікованої людини тільки статевим шляхом або іншими. Деякі хвороби можуть бути отримані при одночасному користуванні особистих предметів гігієни, переливанні крові, під час вагітності від матері до дитини тощо.

1. Гонорея

Збудником цієї хвороби є Neisseria gonorrhea. Частіше за все інфікування відбувається статевим шляхом, тому що збудник поза тілом людини живе дуже мало. Виключення – вологе середовище, наприклад мокрий рушник, губка, якими користувався заражений. Симптоми у жінок та чоловіків кілька відрізняються. У чоловіків це:

  • набряк та припухлість в області мошонки;
  • запалення яєчка;
  • виділення з сечовипускального каналу.

У жінки хвороба проявляється шляхом запалення у цервікальному каналі, ендометрію, маткових труб, капсули печінки. У обох статей запалюється слизова оболонка сигмоподібної та прямої кишки, лімфоїдна тканина та слизова оболонка горла. У хронічній стадії може розвинутися безпліддя.

2. Хламідіоз

Збудником хвороби є мікроорганізм chlamydia trachomatis. Здебільшого він вражає органи сечостатевої системи. Інкубаційний період захворювання – 1-4 тижні. Хвороба характеризується болями знизу живота, поперекового відділу, а також дискомфорту під час сечовипускання та появи виділень.

У жінок інфекція вражає уретру та шийку матки, а якщо не проводити лікування, то може призвести до безпліддя. У чоловіків хвороба розповсюджується на яєчка, що призводить до їх запалення.

Лікування треба проводити в обох партнерів. Для цього треба звернутися до лікаря та здати аналізи. Подивитись найпоширеніші методи діагностики хламідіозу можна за посиланням https://biocor-tech.com/blog/analiz-na-hlamidioz. У процесі лікування заборонені статеві контакти.

3. Сифіліс

Збудником хвороби є treponema pallidum. Інфекція знаходиться в усіх біологічних рідинах хворого – сперма, слина, кров. Зараження може статися як статевим, так і побутовим шляхом через предмети домашнього вжитку. Якщо сифіліс є у вагітної жінки, то він спричиняє внутрішньоутробне інфікування плоду.

Інкубаційний період захворювання – 3-5 тижнів. Першою ознакою інфікування є поява шанкру, який має вигляд ранки. Через тиждень відбувається збільшення регіональних лімфовузлів. Приблизно через місяць ранка загоїться навіть без лікування, але ще через місяць настане другий період хвороби. У цей час шкірних висипань буде більше. Вони також через деякий час загояться. Таких періодів може бути декілька.

Якщо хворобу не лікувати, може наступити третій період, який характеризується ураженням внутрішніх органів. Усі вони можуть призвести до смерті.

4. СНІД

Ця хвороба викликається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Після проникнення до організму, відбувається ураження лейкоцитів, що призводить до зниження опірних сил організму. Зараження відбувається виключно під час безпосереднього потрапляння крові, піхвового секрету, сперми в організм людини. Тобто, неможливо інфікуватися під час рукостискання, але можливо під час незахищеного статевого акту. Також вірус може потрапити в організм під час потрапляння зараженої крові на відкриту рану на шкірі.

В організм вірус може потрапити наступними шляхами:

  • під час статевого акту;
  • під час переливання зараженої донорської крові;
  • від зараженої матері до дитини внутрішньоутробно;
  • під час потрапляння у вену голки, яку раніше використовувала заражена людина.

Для встановлення діагнозу необхідно пройти діагностичне обстеження та отримати рекомендації від лікаря, якщо тест позитивний.

5. Трихомоніаз

Збудником хвороби є піхвові трихомонади. В активному стані вони можуть знаходитись тільки на слизових оболонках. При потраплянні у навколишнє середовище мікроорганізми гинуть максимум за тридцять хвилин на сухих поверхнях, та через дві години на вологих. Інкубаційний період – 3-11 днів.

Ознаками хвороби є:

  • виділення – значного або незначного характеру;
  • свербіж, біль, печія;
  • неприємні відчуття в області піхви або сечівника.

Лікування потрібно проводити для обох партнерів одразу. Якщо це зробити вчасно, то інфекції можна повністю позбутися.

Інші хвороби

Статевим шляхом можуть передаватися не тільки статеві інфекції, але й інші. До них відносять:

Усі статеві хвороби можна попередити, якщо використовувати індивідуальні засоби захисту та з обережністю обирати сексуальних партнерів. У випадку, коли стався незахищений статевий акт, необхідно звернутися до лікаря та обстежитись.

Соцмережі