МРТ голови: користь чи небезпека?

МРТ голови: користь чи небезпека?

Раніше магнітно-резонансна томографія (МРТ) мала назву “ядерна магнітно-резонансна томографія”. Та від цієї назви відмовились, тому що вона викликала багато питань та занепокоєння.

ДокладнішеМРТ голови: користь чи небезпека?

Зачем нужно проводить химический анализ воды и его особенности

Химический анализ воды: в каких случаях используется и его преимущества

Каждый день человек для обеспечения нормальной деятельности потребляет большое количество воды не только в пищевой, но и гигиенической, промышленной сферах.

ДокладнішеХимический анализ воды: в каких случаях используется и его преимущества

Кров

Кров

Тканина організму, що складається з плазми і зважених в ній формених елементів – еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів. Здійснює транспорт газів і речовин в організмі, а також виконує захисні, регуляторні та деякі інші функції.

ДокладнішеКров

Нейросонография

Что такое нейросонография?

Нейросонография  – это ультразвуковое исследование головного мозга младенца. Принцип ультразвукового исследования головного мозга,  такой же как и при других видах УЗИ: ультразвуковые волны поглощаются и отражаются мягкими тканями (принцип эхолокации).

ДокладнішеЧто такое нейросонография?

Дофамін

Навіщо нам дофамін і як підвищити його рівень

Що таке дофамін? Його називають по-різному: гормоном радості, щастя, задоволення, а ще кажуть, що саме він керує нашими пристрастями.

ДокладнішеНавіщо нам дофамін і як підвищити його рівень

Як і навіщо перевіряти гостроту зору вдома?

Як і навіщо перевіряти гостроту зору вдома?

У сучасному світі навантаження на зір як дорослих так і дітей стрімко зростає. Це пояснюється, зокрема, великою кількістю гаджетів, які використовуються під час роботи, навчання чи в побуті.

ДокладнішеЯк і навіщо перевіряти гостроту зору вдома?

Які аналізи здають при вагітності?

Які аналізи потрібно здати при вагітності?

Протягом всього періоду вагітності жінка перебуває під невсипущим контролем лікарів. Повну картину того, як протікає вагітність, як розвивається дитина, і чи немає яких-небудь ускладнень в цьому природному процесі, надають лікарям не тільки УЗД і огляди майбутньої матері. Найважливішу інформацію спостерігаючому жінку гінекологу дають результати аналізів, матеріали для яких беруться регулярно, протягом усіх дев’яти місяців вагітності.

ДокладнішеЯкі аналізи потрібно здати при вагітності?

Норма вмісту АсАТ в крові і причини підвищення і зниження активності ферменту

Норма вмісту АсАТ в крові і причини підвищення і зниження активності ферменту

До числа найбільш ефективних методів діагностики багатьох захворювань відноситься біохімічний аналіз крові. В рамках цього дослідження в тому числі проводиться визначення активності аспартат-амінотрансферази (АсАТ), що дозволяє виявити такі серйозні захворювання, як рак і інфаркт міокарда. Причому в деяких випадках діагностувати хворобу вдається до появи виражених ознак, що фіксуються в ході інструментальних досліджень.

ДокладнішеНорма вмісту АсАТ в крові і причини підвищення і зниження активності ферменту

Імунологічне дослідження крові

Імунологічне дослідження крові

Прийнято вважати, що функція імунної системи – захист організму від збудників захворювань, чужорідних і потенційно небезпечних мікроорганізмів, які проникли в тіло людини ззовні. Однак вона також захищає нас зсередини, перешкоджаючи росту пухлин і допомагаючи видаляти загиблі клітини. Таким чином, імунна система постійно знаходиться в активному режимі. Збої в її роботі не завжди помітні, але досвідчений лікар зверне увагу на важко розрізняючі симптоми і призначить імунологічне дослідження крові, про яке і піде мова в нашому огляді.

ДокладнішеІмунологічне дослідження крові