Що таке меламінова губка та інструкція по її застосуванню

Сучасна індустрія виробництва хімічних засобів для прибирання пропонує губки у великій кількості. Але так хочеться не витрачати багато часу на прибирання, і, звичайно ж, звести до мінімуму застосування агресивних засобів.

Меламінова губка дозволяє відмовитися від використання хімічних засобів. Для цього і була розроблена меламінова губка.

В основі її структури присутня піна, що отримується шляхом спучування смоли. Для чого потрібна меламінова губка? Для того, щоб полегшити процес прибирання та впоратися з найскладнішими забрудненнями.

Склад

Що ж це за матеріал – меламін? Це безбарвна речовина, кристали якого не схильні до розчинення у воді. З чого зроблена меламінова губка? Губка з меламіну – продукт, одержуваний зі смоли меламіну шляхом спінювання кристалів.

Опис меламінової губки

Зовнішній вигляд її нагадує поролонову губку, але, попри м’якість при тактильному контакті, по твердості вона не поступається склу. Абразивні якості не поступаються наждачному паперові.

Цими властивостями вона зобов’язана технологічним процесом створення піни. Пори піни частково відкриті, а частково – закриті.

У відкритих є сплітаються вусики, вони забезпечують шорсткість і чіпкість. Закриті відповідають за жорсткість, що надає виробу особливі очисні властивості.

Як правильно користуватися меламіновою губкою

Розібратися, як використовувати меламіновую губку, під силу будь-якій господині. Завдяки високим мийним властивостям продукту, вона стане надійним помічником в боротьбі з найсильнішими забрудненнями. Меламін, що міститься в губці – потужний засіб для видалення плям. Вона очистить чорнильні плями, сліди від маркера, олівцеві мистецтва зі шпалер. Що ще можна чистити меламіну губкою? Посуд з нержавіючої сталі, стару сковороду, гумові килимки, предмети сантехніки, оргскло.

Чому багато господинь називають меламінову губку – чудо губкою? Варто тільки раз спробувати меламінову губку для прибирання, і ви назавжди забудете про решту засобах.

Як працює меламінова губка?

Принцип дії меламіну губки заснований на впровадженні в саме забруднення і витягування бруду з нього. Піна, яка з’являється при терті об поверхню, розриває з нею контакт, це й обумовлює разючий ефект, що очищає. В ході застосування продукт піддається стиранню.

Меламіну губка: шкода і користь

При незаперечних перевагах даного продукту, слід згадати, що не можна користуватися ним на поверхнях, що контактують з їжею.

Чи шкідливі меламінові губки для людини? Відгуки лікарів про меламінові губки мають застережливий характер. Меламін – токсична речовина. Потрапляючи в організм може викликати отруєння.

Меламін збирається в нирках, в наслідок чого порушується їх діяльність, розвивається сечокам’яна хвороба.

Чому меламіну губкою можна мити посуд? Частинки, які утворюються в ході її експлуатації, розпадаються на дрібні та осідають на поверхні, з якої вони вступали в контакт. Тому використовувати меламінову губку для миття посуду не можна.

Як правильно користуватися меламіновою губкою?

Інструкція по застосуванню меламіну губки:

 • Перед використанням трохи намочити та злегка віджати. Важливо! Спосіб застосування меламінової губки виключає її скручування, щоб не наражати на руйнування;
 • Поверхня, яку передбачається очистити, треба змочити водою;
 • Бажано впливати на оброблювану поверхню краєм предмета, оскільки таким чином вона буде служити довше;
 • Додаткові мийні засоби не потрібні;
 • Після закінчення прибирання забруднення прибирають вологою ганчіркою, а потім насухо витирають;
 • Не можна використовувати препарат для тих предметів, в яких зберігається і готується їжа;
 • Що прийшла в непридатність річ слід викинути.

Що можна мити меламіну губкою? Спектр дії в господарстві величезний. Вона впорається з брудом на кахлі, сантехнічних виробах, дерев’яної й скляної поверхні.

Чи можна меламіну губкою мити вікна? На вікнах вона не залишає брудних розводів і потертостей.

Чи можна мити акрилову ванну меламіновою губкою? Не можна, через те, що абразивні речовини, що містяться в ній, дряпають поверхню. Меламінову губку можна використовувати як ластик, нею відтирають іржу, що утворилася на раковині та інші сильні забруднення.

Запобіжні заходи:

 • Працювати в засобах що захищають руки, оскільки абразивна дія предмета може сильно їх пошкодити;
 • Мінімально використовувати для посуду;
 • Використовувати тільки в теплій воді;
 • Зберігати поза зоною доступу дітей і тварин;
 • Регулярно змочувати.

Висновки

Отже, як і будь-який новий винахід меламінова губка має незаперечні переваги та недоліки.

Що відмиває меламінова губка? Практично все. Застосування меламінових губок можливо всюди: кухня, ванна, автомобіль. Щоб меламінова губка не принесла шкоди для здоров’я, потрібно дотримуватися правил безпечного використання.

Щоб зрозуміти, яка губка краще, меламінова або поролонова, необхідно визначиться з фронтом роботи для кожної з них. На питання, чи можна мити меламіну губкою посуд, відповідь однозначна – ні.

Меламіну краще боротися з сильним брудом, а традиційну, з поролону, використовувати для посуду.

Соцмережі