Що таке фітостероли? Цей інгредієнт насичує і зволожує шкіру!

Багато пацієнтів просять порадити продукти для догляду за шкірою з натуральними інгредієнтами, які допоможуть їм зберегти осяяний і здоровий колір обличчя. Один з інгредієнтів, якому останнім часом приділяється велика увага, належать до класу сполук рослинного походження, відомих як фітостероли.

Що таке фітостероли?

Простими словами: це природні молекули рослин, що нагадують холестерин. Фітостероли можна виявити в величезній кількості рослин, але найбільш багаті ними  горіхи, бобові, соняшник, соя і рослинні олії, включаючи кунжутне, арахісове і масло канола. Фітостероли хвалять за їх численні протизапальні властивості, крім того, вони сприяють росту волосся і зниження рівня холестерину. Також їх використовують в біодобавки до їжі та кремах і лосьйонах для місцевого застосування.

Що наука говорить про фітостероли

Було проведено кілька досліджень, в яких вивчався вплив фітостеролів на здоров’я шкіри. В одному з них, проведеному в Німеччині, взяло участь 10 осіб. Вони наносили на шкіру різні креми, в складі яких були вітаміни, кераміди та фітостероли. З’ясувалося, що використання кремів з фітостероли та керамідами насправді запобігає руйнуванню  колагену в шкірі, що, на жаль, нерідко відбувається під впливом сонячних променів. Легко зрозуміти, що з часом частий вплив ультрафіолетового випромінювання призводить до втрати колагену в шкірі, тому застосування крему, який дозволяє загальмувати цей процес, сприяє уповільненню старіння. Також з’ясувалося, що крему з фітостероли можуть сприяти деякому збільшенню вмісту колагену.

В ході іншого дослідження з’ясувалося, що фітостероли можуть посилювати виробництво колагену, а також гіалуронової кислоти в людських фібробластах – клітинах, з яких складається сполучна тканина шкіри, що сприяє її відновленню після травм.

Чому це важливо? Гіалуронова кислота – основна вологоутримуюча речовина, завдяки якій в шкірі зберігається вода. Фактично, одна молекула гіалуронової кислоти допомагає утримувати обсяг води, в 1000 разів перевищує її власну вагу! З віком ми втрачаємо здатність зберігати вологу в шкірі, в результаті чого вона обвисає, стає сухою і зморшкуватою. Збільшуючи вміст гіалуронової кислоти та колагену, ми можемо спробувати зберегти сяйво молодості шкіри.

Що таке колаген і чому він важливий?

Давайте коротко зупинимося на цьому. Що таке колаген і чому нас турбує зниження його кількості з віком?

Колаген – дуже важливий для нашого організму білок, який має вигляд довгих і тонких ланцюжків молекул. Він присутній в шкірі, сухожиллях і кістках. Фактично колаген займає третину складу нашого тіла! В організмі є багато різних типів колагену. Він працює як будівельні підмостки, які утримують всі частини тіла разом, надаючи їм міцність і форму. У шкірі колаген підтримує її структуру, а також сприяє регенерації та оновленню її мертвих клітин. З віком вплив ультрафіолету і куріння знижують рівень колагену; також рівень колагену падає після менопаузи. Зниження рівня колагену означає, що шкіра починає обвисати, стає зморшкуватою і в’ялою.

Кращі продукти для підвищення рівня колагену в шкірі

На ринку існує величезна кількість продуктів для догляду за шкірою з фітостероли, якщо вам цікаво спробувати їх на собі.

Крім фітостеролів, існує багато інших інгредієнтів для догляду за шкірою, які можуть посилювати виробництво колагену або запобігати його руйнування.

Ретиноїди та ретинол

Ретиноїди та ретинол – похідні вітаміну А, які можуть сприяти виробництву більшої кількості колагену. Вони пропонуються як без рецепта, так і як рецептурні препарати. Рецептурні ретиноїди могутніше, через те, що вони існують в тій формі, яку організм може утилізувати безпосередньо. Ретиноїди мають додатковою перевагою. Вони сприяють скороченню дрібних і глибоких зморшків, освітленню темних плям, очищенню пір, а також допомагають поліпшити загальний стан шкіри та підсилюють її сяйво.

Вітамін C

Вітамін C – ще один потужний інгредієнт, вкрай важливий для утворення колагену. Вітамін C сприяє поповненню амінокислот атомами кисню і водню, що призводить до стабілізації рівня колагену, в результаті чого він грає роль у формуванні структури шкіри. Вітамін С не тільки сприяє виробництву колагену. Він також має потужний антиоксидантний ефект, що згладжує пошкодження ДНК, викликане впливом сонячних променів і токсинами. Місцеве застосування вітаміну C має бути неодмінною частиною будь-якої схеми догляду за шкірою, спрямованої на її захист і запобігання старіння.

Зміна способу життя для збереження колагену

Щоб запобігти втратам колагену, вам потрібно постаратися скоротити вплив шкідливих токсинів, які знижують рівень колагену. Так само як куріння, зловживання алкоголем, забруднення повітря і, найголовніше, ультрафіолетове випромінювання. Ультрафіолетове випромінювання має форму променів спектру А, що робить шкіру схильною до фотостаріння, а також спектра В, що збільшує ризик виникнення раку шкіри. Для запобігання впливу ультрафіолетових променів вам потрібно бути в тіні з 10 ранку до 4 дня і носити одяг і головний убір для захисту від ультрафіолету. Вам також слід щодня використовувати сонцезахисний крем широкого спектра з фактором захисту SPF 30 і вище навіть якщо вам здається, що в цей день не надто сонячно! Якщо ви власник чутливої шкіри, вам потрібні сонцезахисні засоби з оксидом цинку або діоксиду титану, які набагато рідше викликають алергії.

На стан вашої шкіри впливає і те, що ви їсте. Деякі продукти краще, ніж інші, тому що вони сприяють збільшенню рівня колагену. Сюди входять фрукти та овочі, а також нежирне м’ясо і білки, особливо лосось.

А як щодо харчових добавок з колагеном?Ця тема викликає широкий інтерес, тому все більше компаній виробляють напої та таблетки з колагеном. Дослідження в науковій літературі повідомляють про різні результати. В одному дослідженні, в ході якого проводилися численні досліди з клітинами шкіри в пробірках і на людях, з’ясувалося, що попередні результати виглядають дуже перспективними в плані здоров’я шкіри, посилення її зволоженості й еластичності. Але ми поки що не знаємо оптимальних дозувань або форми, в якій потрібно приймати добавки з колагеном. Колаген в харчових добавках також дуже безпечний: жоден пацієнт не повідомляв про негативні побічні ефекти.

Тепер, коли ви більше знаєте про важливість колагену, про те, що його руйнує і що ви можете зробити, щоб запобігти цьому руйнування і вплинути на його виробництво, ви перебуваєте на шляху до здорової та осяяній шкірі.

Соцмережі