Вітаміни для серця

Вітаміни для серця і судин допомагають виключити кардіоризики і захищають нашу систему кровообігу від передчасного старіння і функціональних збоїв.

Про кращі біологічно активні речовини для нашого серця

Складаючи лікувально-профілактичну дієту для серця, важливо додавати деякі продукти в харчовий раціон, а інші – обмежувати. Серцеві вітаміни, мінерали та фітохімічні сполуки є дуже важливими помічниками нашої кардіосистеми. Вони не тільки допомагають контролювати кров’яний тиск, а й відбивають багато кардіопатологій. Нижче наведені десять найкорисніших поживних речовин для вашого серця, які варто додати в раціон.

Кальцій

Він є необхідним для здоров’я кісток. Але чи знаєте ви, що ваше серце теж потребує кальцію? Кальцій відіграє важливу роль в процесі згортання крові, допомагає підтримувати нормальне серцебиття і стабілізувати кров’яний тиск. Людський організм отримує кальцій з їжі набагато більш охоче, ніж з таблеток. Великі дози кальцію містять молочні продукти, тофу і темно-зелені листові овочі.

Флавоноїди

Вони являють собою рослинні пігменти, знайдені в овочах і фруктах, які діють як антиоксиданти, захищаючи клітини нашого організму від вільних радикалів, здатних привести до старіння і захворювань. Флавоноли зміцнюють здоров’я серця. Вони знаходяться в червоних рослинних продуктах, таких як ягоди, яблука, червоний виноград і червоне вино, і жовтих – цибулі, капусті, какао, чаї, крупах, бобових і горіхах.

Фолієва кислота

Вона працює разом з іншими вітамінами групи В, щоб зберегти здоров’я клітин в організмі. Значна частина зернових продуктів, які цілком доступні, багаті фолієвою кислотою. Ви також отримаєте багато цієї поживної речовини, якщо включите в раціон зелені овочі, фрукти, горіхи і боби.

Калій

Він грає важливу роль в підтримці нормальної функції м’язів і підтримки електричної активності серця. Якщо рівень калію занадто низький, виникають порушення серцевого ритму і м’язові спазми. Фрукти і овочі є кращими джерелами калію.

Магній

Він працює разом з калієм, щоб допомогти серцю і м’язам нормально функціонувати. І надзвичайно важливий для здоров’я нервової системи, зміцнення кісток, підтримки імунної функції. Як і дефіцит калію, низький рівень магнію викликає порушення серцевих скорочень. Ви можете знайти магній в зелених листових овочах, горіхах, паростках пшениці, авокадо і шоколаді.

Омега-3 жирні кислоти

Вони зменшують ризик виникнення аномальних серцевих скорочень (аритмії), допомагають знизити рівень тригліцеридів, зменшують утворення бляшок в артеріях, знижують кров’яний тиск. Жирні сорти риби, молюски, волоські горіхи, лляне, рапсове, соєве масло містять омега-3 в великих кількостях.

Ресвератрол

Цей поліфенол захищає від кардіопатологій. Він знижує поганий холестерин ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності) і запобігає утворенню тромбів. Міститься в червоних і фіолетових сортах винограду, червоному вині, чорниці, журавлині, арахісі, фісташках. Як саме він працює – поки залишається таємницею.

Вітамін С

Відомий також як аскорбінова кислота, він є антиоксидантом і доступний для людини в багатьох продуктах харчування. Його антиоксидантні властивості пов’язані зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань. Багато фруктів та овочів містять вітамін С, але особливо багато його в цитрусових, перці, картоплі, дині, полуниці, броколі і брюссельській капусті.

Вітамін D

Давно відомий, як найнеобхідніший для кісток. Вважається, що він також важливий для профілактики раку, підвищення імунітету, запобігання серцевих захворювань. Звичайно, сонячне світло є кращим джерелом вітаміну D, тому що наш організм синтезує вітамін, коли наша шкіра піддається впливу сонячного світла. Але додатковими харчовими джерелами вітаміну D є жирна риба, молоко і апельсиновий сік.

Вітамін Е

Він захищає клітини від токсичного впливу навколишнього середовища і допомагає зберегти кровоносні судини молодими і гнучкими. Отримати вітамін Е ви можете, вживаючи такі продукти, як горіхи, рослинні масла, зародки пшениці, цільні зерна.

Соцмережі