Чи безпечне донорство яйцеклітин?

Донація статевих клітин – поширена і надзвичайно популярна практика в Україні, що допомагає бездітним парам подарувати нове життя. Процес донорства передбачає забір здорових яйцеклітин в донора з подальшою метою використання для ЕКО-запліднення. Та перед тим, як взяти участь у програмі донації, жінки-донори цікавляться, чи безпечне донорство яйцеклітини і чи не матиме воно негативного впливу на здоров’я та планування власної вагітності?

Як відбувається процес донорства?

Донація статевих клітин – це процес, що відбувається за добровільної згоди донора. Процедура передбачає забір зрілих яйцеклітин в жінки-донора для запліднення сперматозоїдами чоловіка та культивування ембріона. Готовий ембріон переносять в матку жінки, що бажає стати матір’ю.

Участь у програмі донації триває, в середньому, 2-3 місяці. Вона передбачає такі етапи:

  1. Відбір донора і первинна консультація.
  2. Повне медичне обстеження (за рахунок клініки).
  3. Стимуляція ооцитів за допомогою спеціальних гормальнальних препаратів, що призначаються в індивідуальних дозах.
  4. Забір зрілих яйцеклітин. Від кількості та якості ооцитів залежить і сума грошової виплати.
  5. Матеріальна компенсація. Вона відбувається в день забору яйцеклітин та сягає розміру до 1000€.

Донорство і безпека

Потенційні донори, які беруть участь у програмі вперше, можуть хвилюватися за безпечність процедури. До того ж існує багато міфів, котрі безпідставно лякають жінок, котрі бажають поділитися ооцитами. Але це зовсім необгрунтовано.

Сучасні методи проведення процедури є абсолютно безпечними для життя і здоров’я донора:

  • Всі препарати, що приймає жінка-донор під час участі у програмі – сертифіковані, перевірені та абсолютно безпечні для здоров’я. Вони призначаються спеціалістами в індивідуальних дозах, а ваш стан і реакція на них регулярно контролюється лікарями.
  • Щодо медичних маніпуляцій, то всі вони проходять під наглядом кваліфікованих лікарів та за допомогою сучасної техніки. Ми робимо все, щоб процес участі у програмі донорства був максимально комфортним для жінок і не приносив жодного дискомфорту.
  • Важливо, що перед тим, як поділитися своїми статевими клітинами, жінка обов’язково проходить повне медичне обстеження. Якщо під час обстеження виявлять певні захворювання, ризики чи інші ознаки, що вказуватимуть на незадовільний стан здоров’я чи можливості стати донором, лікарі вам про це повідомлять і ні в якому разі не будуть наражати вас на небезпеку.

У багатьох жінок є побоювання, що після забору яйцеклітин вони більше не зможуть завагітніти. Це не так, адже за участь у одній програмі донорства лікарі забирають близько 20-25 одиниць яйцеклітин. А всього у жінки їх, в середньому, 200-400 тисяч! Тому хвилюватися немає причин.

Більше інформації про донорство ооцитів шукайте на сайті Громадська організація «Донори за життя»: контакти, детальну інформацію, умови участі у програмі та інше.

Соцмережі