Через скільки днів можна дізнатися про вагітність?

Через скільки днів можна дізнатися про вагітність? Це важливе питання для всіх – і для тих, хто мріє про малюка, і для тих, для кого в даний момент вагітність не особливо бажана. Чоловіки теж хвилюються, коли в жіночому організмі почнуть відбуватися ті зміни, які зроблять з них майбутніх батьків. Давайте ж дізнаємося, як і коли з’являються ці ознаки вагітності.

Коли це питання особливо важливе?

Якщо вагітність запланована і майбутні батьки здорові, питання про те, через скільки днів можна дізнатися про вагітність, велика цікавість. Хочеться дізнатися раніше, але можна і трохи потерпіти.

А ось при небажаному зачатті або поєднанні можливої вагітності і курсу лікування сильнодіючих ліків, шкідливих звичок або хвороб матері, а також ЕКО та інших репродуктивних технологій така інформація особливо актуальна – чим раніше з’явиться точна відповідь, тим швидше можна відреагувати на нову ситуацію і вжити необхідних заходів. Перше з яких – піти до лікаря-гінеколога.

Як правильно впізнавати, чи настала вагітність?

Якщо менструальний цикл стабільний, то найчастіше затримка настання місячних на 2-3 дні вказує на наявність вагітності. Правда, не так уже й рідко потім менструація настає сама, а тести виявляються негативними або слабопозитивними.

Таке буває при зміщенні дати овуляції через хвороби, стреси, дієти або при біохімічній вагітності – коли зачаття самовільно припиняється в перші 2 тижні. Згідно з дослідженнями, таке відбувається при кожній четвертій вагітності, і багато хто навіть не здогадуються, що «цікаве становище» було і раптом закінчилося.

А як бути, якщо цикл нестабільний і його тривалість постійно змінюється? Тоді стає складніше вгадати, через скільки днів можна дізнатися про вагітність.

Але все ж можливо! Наш головний помічник у цьому питанні – гормон ХГЛ. Він з’являється в крові вже через тиждень після зачаття, і можна зробити аналіз крові через 8-10 днів після незахищеного статевого акту.

У сечі ХГЛ теж з’являється досить рано, але тести на вагітність на нього реагують не відразу.

Чутливість тестів: через скільки днів можна дізнатися про вагітність?

Концентрація ХГЛ наростає досить швидко, але для того, щоб тест на вагітність її вловив рецепторами і показав 2 смужки, потрібен час. Інакше результат може бути сумнівним (світла друга смуга) або зовсім негативним.

Тести з високою чутливістю не обов’язково дорогі. Самі інформативні, звичайно, цифрові – ті, що покажуть не тільки наявність вагітності, але і термін.

Серед недорогих тестів висока чутливість у струменевих варіантів, які можна робити в будь-який момент дня. Але для отримання самого достовірного результату краще проводити їх на першій ранковій порції сечі – тоді можна використовувати такий тест раніше, приблизно через 10-12 днів після овуляції і за 4 дні до передбачуваного початку місячних.

Про те, що вагітність почалася, можна почати підозрювати і до застосування тесту з першими достовірними ознаками. До них належать:

  • чутливість і набухання грудей;
  • прискорені походи в туалет «по-маленькому»;
  • стомлюваність, сонливість;
  • ареоли, темні кола шкіри навколо соска, стають ще темнішими;
  • може початися відраза до запахів і смаків, ранкова нудота.

Але найкращий спосіб дізнатися про вагітність – зробити тест або аналіз крові на ХГЛ.

Соцмережі