Синдром надмірного бактеріального росту (СНБР). Що це і як лікувати?

Велика кількість людей стикається з таким діагнозом як синдром надмірного бактеріального росту. Проте дуже часто СНБР залишається непоміченим, оскільки його клінічна картина сприймається лікарями як прояви таких захворювань, як хронічний панкреатит чи дисбактеріоз. Організм людини продовжує фізично виснажуватись, оскільки розвивається порушення всмоктування необхідних поживних речовин, мікроелементів та жиророзчинних вітамінів.

Наслідки СНБР для тонкого кишківника

Ще декілька років тому вважалося, що тонкий кишківник не має власної мікрофлори. Таке помилкове твердження було засновано на тому, що саме в ньому відбувається змішування травних соків, їжі з панкреатичними ферментами, а також відбувалося всмоктування поживних речовин. Такий процес здатний зруйнувати всі бактерії, які знаходяться в тонкому кишківнику.

Насправді цей орган містить величезну кількість бактерій, оскільки активна перистальтика та особлива анатомія сприяють підтриманню в тонкому кишківнику стабільної мікрофлори.

Якщо до тонкого кишківника потрапляють небезпечні бактерії або в ньому затримується їжа, мікрофлора в цьому органі стає патогенною. Тому розвивається синдром надмірного бактеріального росту, який потребує своєчасного та комплексного лікування.

Дуже важливо визначити причину виникнення проблеми та працювати над її викоріненням. На лікуванні таких проблем зі шлунково-кишковим трактом успішно спеціалізуються лікарі інтегративної медицини, в такому напрямі працює Клініка Святого Даміана Цілителя, де використовуються інноваційні діагностичні та терапевтичні методики. Клініка співпрацює з лабораторіями США і Данії та має можливість проводити унікальні аналізи: дихальний тест на снбр, розгорнутий аналіз GI Effects, який надає розгорнуту інформацію про стан шлунково-кишкового тракту, профіль мікробної екології кишківника, який надасть інформацію по складу кишкової мікробіоти та паразитів, грибів, плісняв, патогенної флори та інші.

Причини та симптоми розвитку СНБР

Перед тим, як почати лікування СНБР, потрібно виявити точну причину розвитку даного небезпечного захворювання. Як правило, найчастіше хвороба розвивається внаслідок:

  • дивертикульозу кишківника;
  • зменшення у шлунку рівня соляної кислоти після проходження терапії антибіотиками, антацидних засобів або через вживання лужної мінеральної води, молочних продуктів;
  • порушення перистальтики кишківника, наприклад, внаслідок тривалого голодування, гіпотиреозу, діабету другого типу;
  • анатомічних змін ШКТ через хірургічне втручання.

Також причинами СНБР можуть бути функціональні розлади шлунково-кишкового тракту. Варто розуміти, що синдром надмірного бактеріального росту має загальну клінічну картину, що характерна для великої кількості хвороб шлунково-кишкового тракту. Наприклад, метеоризм, здуття живота, біль та спазми у животі, розлади травлення. При появі таких симптомів обовʼязково потрібно звернутися до лікаря для проведення діагностики та встановлення реальних причин погіршення вашого самопочуття.

Особливості лікування хвороби

Після встановлення точного діагнозу, лікар обовʼязково розробляє індивідуальну терапевтичну програму для пацієнта. Лікування може містити:

  • терапію для пригнічення патогенної мікрофлори тонкого кишківника, усунення болю, покращення перистальтики;
  • лікувальну дієту (обмеження вживання вуглеводів, клітковини, якими харчуються небезпечні бактерії);
  • прийом нутрицевтиків для нормалізації мікрофлори кишківника, покращення всмоктування необхідних організму поживних речовин;
  • лікування супутніх хвороб, які стали причиною СНБР.

Дане захворювання дуже ефективно лікується, тому варто звернутися до лікарів, дотримуватися всіх необхідних рекомендацій.

Соцмережі

Exit mobile version