Шкідливі звички, які псують зуби

Крім звичок, які додають здоров’я, є і ті, які його забирають. До слова, шкідливих звичок величезна кількість і мова йде не тільки про куріння, зловживання алкоголем. На прийомі у стоматолога, багато пацієнтів навіть не віддають собі звіту в тому, що багато повсякденних звичок виявляються шкідливими і сприяють розвитку карієсу і численних проблем порожнини рота. HealthApple розповість про 8 шкідливих звичок, які псують ваші зуби.

Зубочистка, карієс, запалення: де зв’язок?

Зубочистки – засоби додаткової гігієни порожнини рота. Саме так позначають їх світила медицини. По суті, зубочистка – помічниця, але тільки при правильному її використанні і з деякими нюансами.

Більшість стоматологів зазначає, що для багатьох пацієнтів зубочистка з «друга» перетворилася на «ворога», і справа все – в її неправильному використанні. Якщо розглядати статистичні дані, то тільки 1-2 людини з 10 мають навички її використання і не завдають шкоди зубам і яснам.

Якщо після прийому їжі у пацієнтів виникла необхідність скористатися зубочисткою – харчові волокна застряють між зубами, то спочатку стоматологи рекомендують прополоскати рот, а тільки після використовувати зубочистку.

Не можна «колупати» зубочисткою під яснами, єдина область її використання – контактні поверхні зубів. Зубочистку потрібно встановлювати під кутом в 45º на рівні ясен і рухатися від неї, не допускаючи навіть найменшої травми м’яких тканин.

Крім того, як стверджує більшість лікарів, якщо у пацієнта постійно виникає необхідність у використанні зубочистки – необхідно виключити карієс. Саме в прихованих порожнинах, за рахунок шорсткості емалі і утворенні просторів, можуть накопичуватися харчові залишки і волокна.

Неправильне використання зубочисток може стати причиною хронічної травми твердих тканин зубів і ясен, що призведе до сумних наслідків.

Гаряче і холодне: не найкраще поєднання

Гаряча кава і холодне морозиво – відмінне смакове поєднання, десерт, улюблений багатьма. Але будь-який стоматолог прийде в жах від такого експерименту над власними зубами. Такий шоковий температурний вплив на емаль рано чи пізно призведе до появи мікротріщин на емалі, підвищення її чутливості. Якщо звичка існує тривалий час – це перспектива розвитку карієсу.

Стоматологи про «Лускунчик»

Насіння – «зараза», «наркотик», «поки не закінчаться – неможливо зупинитися», зазвичай так і кажуть про насіння сонячного соняшнику. Дійсно, насіння дотепер улюблене багатьма, і часом просто неможливо подивитися улюблений фільм або серіал без них. Незважаючи на те, що насіння корисні за рахунок великого вмісту цинку, корисних олій, вони можуть приносити шкоду зубам. Чистити насіння найкраще саме руками, а не зубами. Звичка постійно гризти насіння може стати причиною стирання емалі передньої групи зубів, що тільки полегшує розвиток карієсу, підвищує чутливість та ін.

Горіхи – невід’ємна частина здорового харчування. Унікальний склад продукту забезпечить пацієнта численними маслами, вітамінами, мінералами. Але існує і зворотна сторона медалі – звичка розгризати горіхи зубами може призвести до фатальних наслідків. Шкаралупа горіхів досить тверда, і зуби людини не розраховані на таке фізичне навантаження. Так, розгризти горіх можна, але з якими наслідками?

Досвідчений стоматолог може на прийомі обчислити любителя горіхів, по характерним сколам емалі. Іноді шкідливі звички гризти і перегризати все зубами можуть стати причиною істотного відколу емалі, і для відновлення втрачених тканин може знадобитися протезування.

Стоматологи навіть говорять про професійні захворювання, які пов’язані з перекушуванням предметів, наприклад, у швачок, які вважають за краще перекушувати нитки зубами.

Обгризання нігтів, ручок і олівців

Незважаючи на те, що в повсякденному робочому житті ми все рідше користуємося кульковими ручками, і все виконується виключно в електронному вигляді, до сих пір можна знайти офісних співробітників, які з захватом гризуть ручки, олівці та інші канцелярські предмети. Також багато дорослих страждають від шкідливої звички гризти нігті .

Всі ці дії стають причиною підвищеного тиску і агресивного дії на емаль, що в підсумку може стати причиною формування карієсу і його ускладнень.

Солодке, солоне, кисле

Навіть школярі знають про те, що солодке шкідливо для зубів, і це один з найпотужніших чинників для розвитку карієсу. При вживанні солодощів, особливо тих, які прилипають до зубів, бактерії, які викликають карієс, створюють колонії, активно розмножуються. Так, поступово і формується карієс.

Якщо говорити про зловживання кислими продуктами, то емаль тривалий час піддається впливу кислот і може піддаватися кислотному розплавленню.

Куріння

Ця шкідлива звичка робить негативний вплив на весь організм, і швидше за все зміни стають помітні саме в порожнині рота – страждає стан зубів і ясен. Змінюється колір емалі під дією речовин тютюнового диму, смол, а також продуктів горіння, що вдихається

Досвідчений стоматолог може навіть при поверхневому огляді порожнини рота обчислити курця по характерних змінах. Страждає вироблення слини, навіть при невеликому стажі куріння, пацієнти скаржаться на ксеростомію – сухість в порожнині рота. Відсутність оптимальної кількості слини запускає ланцюг послідовних реакцій, які сприяють розвитку множинної форми карієсу, наполегливого ​​запалення ясен, його переходу в деструктивні процеси і багато іншого. Куріння – одна з причин розвитку пародонтозу.

Тверді закуски

Будь-який стоматолог скаже: жування – запорука здоров’я порожнини рота. У раціон необхідно включати як можна більше продуктів, які вимагають ретельного пережовування. От саме тут часто ховається нерозуміння. Багато пацієнтів під «продуктами, які вимагають ретельного пережовування» нерідко розуміють сухарики, особливо з непристойною кількістю всіляких підсилювачів смаку, барвників.

Такі продукти не можна назвати корисними ні для зубів та ясен, ні для організму в цілому. Найкраще їх уникати, а в раціон включати продукти, які вимагають тривалого пережовування – відварна яловичина, в’ялене м’ясо, риба. До речі, перед тим як приступити до жування, стоматологи радять потримати продукти деякий час у роті – так можна отримати більше смакових відчуттів і одночасно полегшити процес пережовування.

Звичка відкривати пляшки зубами

Незважаючи на те, що багато пляшок з освіжаючими і тонізуючими напоями мають кільце для відкривання або кришку, що відкручується, все ще можна знайти скляні пляшки, які потрібно відкривати «по-старому» – за допомогою відкривачки. І багато пацієнтів замість спеціального пристосування використовують власні зуби.

Чим небезпечні такі дії? В першу чергу, сколами емалі, тріщинами і травмами зубів, особливо небезпечні непомітні травми, які не можуть помітити пацієнти. У підсумку, карієс швидше і легше розвивається, нерідко зуб просто кришиться. Зайвий тиск, який відчуває група зубів, стає віддаленою перспективою формування дистрофічних і запальних захворювань опорно-утримуючого апарату зуба.

Соцмережі