11 звичок, які зупинять карієс

Неможливо переоцінити важливість стоматологічного здоров’я, тому потрібно знати, як зупинити карієс і гниття зубів. Більшість людей знають, що погана гігієна порожнини рота може викликати захворювання ясен, карієс і неприємний запах з рота. Однак, чи знаєте ви, що захворювання ясен і карієс привертають до ризику розвитку діабету, передчасних пологів, серцевих захворювань та інсульту?

Після другої половини XX століття в області стоматології вчені зробили неймовірні успіхи в профілактиці і лікуванні гниття зубів і захворювань ясен. Гниття зуба колись вважалося невиліковним і незворотнім. Тепер є багато способів лікування карієсу і запобігання дірок в зубах.

Що викликає карієс і гниття зубів?

Якщо говорити простою мовою, руйнування зубів викликано комбінацією шкідливих бактерій, цукрів і кислоти.

Так само, як і в інших частинах тіла, в роті є хороші і погані бактерії. Хороші бактерії зберігають чистоту і допомагають запобігти розмноженню поганих бактерій. Наліт – липка білувата плівка, яка покриває зуби після їжі протягом дня, є прикладом шкідливих бактерій.

Наліт і інші бактерії покладаються на цукри і крохмали в вашій їжі для виробництва кислоти. Саме ця кислота з’їдає мінерали і захисні сполуки в емалі на зубах і ініціює карієс.

На цьому етапі гниття зуба може бути зупинено за допомогою слини і належної гігієни порожнини рота.

Природна зубна паста, наприклад, що містить мінерали, які можуть ремінералізовувати зуби.

Можна помітити плями на зубах, де колір трохи відрізняється від решти вашого зуба. Це рання ознака гниття зуба і вказує місце, де емаль все ще може бути відновлена ​​ремінісценрована.

Однак важливо пам’ятати, що емаль може відновлюватися тільки на існуючій емалі. Як тільки це захисне покриття буде втрачено – може утворитися карієс.

11 звичок, які допоможуть зупинити карієс і гниття зубів

Ось кілька способів зупинити карієс, які підготував журнал Daily Health Post. Якщо ви вже страждаєте від цієї проблеми, негайно відвідайте стоматолога, щоб не втратити зуби і запобігти захворюванню ясен.

1. Споживайте більше вітаміну D

Вітамін D допомагає ремінералізовувати зуби. Зубна емаль складається в основному з кальцію і фосфату, тому потрібно вітамін D для абсорбції. Вірте чи ні, ваші зуби містять свої власні рецептори вітаміну D саме з цієї причини. Збільште споживання вітаміну D з їжею і не забудьте провести деякий час на сонці, щоб активувати його.

2. Отримуйте достатню кількість фосфору

Як згадувалося вище, фосфор є ключовим компонентом зубної емалі. Кальцій в зубах вимагає фосфору для створення загартованої емалі і забезпечення адекватного захисту. Багаті фосфором продукти включають горіхи, м’ясо, яйця, часник, помідори, паростки пшениці, боби і багато іншого.

3. Їжте менше солодощів

Все досить просто: кислота, яка з’їдає емаль, не може утворитися без цукру з їжі. Таким чином, цукор вважається найбільшим фактором ризику щодо здоров’я зубів.

4. Не пити солодкі газовані напої

Такі напої містять не тільки неймовірно нездорову кількість цукру, а й емалюють кислоти. Навіть без цукру дієтична кола містить шкідливі кислоти, які можуть пошкодити зуби протягом 20 хвилин після пиття. Якщо ви п’єте такі напої весь день, це означає, що зуби повільно пошкоджуються. Обмежте газовані напої до однієї порції (або менше!) щодня або повністю уникайте їх вживання.

5. Сон із закритим ротом

Сон з відкритим ротом не тільки викликає хропіння, але також збільшує ризик карієсу. Коли рот залишається відкритим, рівень слини зменшується. Оскільки слина – це перша лінія захисту від карієсу, потрібно, щоб рот не висихав.

6. Чистіть зуби перед їжею

Можна подумати, що краще почистити зуби після їжі, але це може принести більше шкоди, ніж користі. Кислота в їжі тимчасово пом’якшує емаль, тому не варто використовувати абразивну щітку, поки зуби знаходяться в ослабленому стані.

Якщо ви планується їсти або пити щось кисле, краще попередньо почистити зуби, щоб мати свіжий шар мінерального захисту.

7. Перейдіть на ремінералізуючу зубну пасту

Завдяки науковим дослідженням за останні кілька десятиліть стоматологічні засоби значно покращилися.

Ремінералізуюча зубна паста підвищує ефективність природних захисних і ремонтних процесів в роті. Це допоможе додатково запобігти і повернути назад карієс.

8. Їжте листові зелені овочі

Фруктові і цукристі коктейлі можуть завдати шкоди зубам – це добре відомо. Листові зелені овочі, з іншого боку можуть забезпечити мінералами та поживними речовинами, необхідними для ремінералізації зубів.

9. Їжте більше кеш’ю

Горіхи, в загальному, містять корисні поживні речовини для створення емалі, але горіхи кеш’ю особливо багаті потрібними компонентами. Їжте кілька кеш’ю – це ефективний спосіб убити шкідливі бактерії в роті. Бонус: вони є відмінним джерелом здорових жирів.

10. Використовуйте процедуру «Oil pulling»

Хоча клінічні дослідження по темі ще не так поширені, практичні докази на підтримку переваг цього методу важко ігнорувати. Ця процедура була запозичена з Аюрведи і полягає в полосканні рота рослинним маслом. Така процедура дозволяє позбутися від бактерій в роті.

Як робити oil pulling:

  • Натщесерце наберіть в рот будь-якого рослинного масла;
  • Пополоскав рот 15-20 хвилин;
  • Виплюньте масло прополощіть рот водою і почистіть зуби як зазвичай.

Не ковтайте масло після полоскання! Воно містить бактерії!

Така техніка допоможе натуральним способом позбутися від шкідливих бактерій в роті і на язиці.

11. Пийте чай Ним

Ним – це дерева. Кора, листя і насіння популярні в альтернативній медицині, включаючи чай з листя нима для здоров’я зубів. Цілющі властивості цього дерева також відомі з Аюрведи.

Його листя мають потужний антибактеріальний ефект і запобігають утворенню бляшок і нальоту в роті.

Листя ним також відомі своєю здатністю боротися з неприємним запахом з рота (викликаним бактеріями).

Догляд за зубами – один з найпростіших і кращих способів зберегти здоров’я. Це також заощадить гроші в довгостроковій перспективі: витрати на засоби гігієни – це копійки в порівнянні з витратами на стоматологічне лікування або ліки для боротьби з хворобами ясен. Крім того, стоматологічні втручання мають ризик для здоров’я.

Соцмережі