Особливості кашлю у дітей при ГРВІ

Кашель дитини завжди привертає увагу оточуючих. Відразу виникає підозра, що дитина хворіє. Це може бути дійсно так, а може і ні. У будь-якому випадку, батьки повинні знати точну відповідь на питання про те, чому кашляє їх дитина.

Якщо у дитини кашель не проходить довгий час, то він може перейти в хронічну форму. Часто батьки починають щось робити тільки, якщо чують сильний кашель у дитини. Однак сухі неголосні покашлювання можуть бути не менш тривожними. Тому нічого не чекаємо, якщо дитина почала кашляти – йдемо до лікаря.

Як і все в нашому організмі, кашель – явище не випадкове. Основна його функція – захисна. Все, що загрожує або заважає нормальному диханню викликає кашльовий рефлекс. Як це працює? Вся дихальна система забезпечена рецепторами, роздратування яких викликає кашель. У діток кашель може бути, як через застуду, так і з інших причин.

Кашель у дитини при ГРВІ

Немає таких людей, які не знають, що таке кашель при ГРВІ. Дитину може турбувати біль у горлі, охриплий голос, нежить і кашель. Невелике покашлювання на початку хвороби нерідко переходить в сильний виснажливий кашель. Не варто чекати, коли це трапиться, починайте лікування якомога швидше.

Якщо кашель вдасться швидко купірувати – дуже добре. Якщо ні, то можливі ускладнення. Кашель небезпечний тим, що нерідко запалення переходить з верхніх в нижні дихальні шляхи. У цьому випадку говорять, що кашель «опустився». При наявності кашлю можливі ускладнення у вигляді трахеїту, бронхіту або навіть пневмонії. Всі ці захворювання важко переносяться дитиною. Іноді кашель може бути дуже сильним і доводити дитини до блювоти. Для захворювань нижніх дихальних шляхів характерно утворення мокротиння, яка відходить при кашлі. Такий кашель називається продуктивним.

Якщо у дитини з’явився сухий кашель не поспішайте давати спеціальні мікстури для відхаркування мокротиння. Перш, ніж лікувати сухий і вологий кашель у дитини, потрібно створити сприятливі умови для його одужання. До них можна віднести: рясне пиття, зволоження повітря, промивання носових ходів. Тут на допомогу приходять інгалятори (небулайзери) та зволожувачі повітря. Однак не все так однозначно, такий кашель вимагає постійного контролю з боку лікаря. Застій мокротиння може привести до приєднання бактеріальної інфекції. Тоді народними засобами від кашлю вже не обійтися, знадобляться антибіотики.

Лікування кашлю у дітей не вимагає обов’язкового постільного режиму. Полегшення дихання залежить від мікроклімату в приміщенні: вологості і температури повітря. Оптимальними показниками вважаються температура 18-20 градусів і вологість 50-70%.

Кашель у дитини без температури

Деякі батьки вважають, що якщо у дитини є кашель, то повинна бути і температура. А якщо її немає, то кашель лікувати зовсім не обов’язково. Це не так. Навіть якщо дитину більше нічого не турбує обов’язково потрібно з’ясувати причину кашлю. Адже найчастіше, кашель – симптом якогось захворювання.

Якщо кашель з’явився, значить щось постійно подразнює дихальні шляхи. На що потрібно звернути увагу при кашлі без температури у дітей?

  • Чи є проблема з носовим диханням. Хронічний нежить, набряк носової порожнини (часто при аденоїдах) може призводити до того, що виділення з носа, стікає по задній стінці глотки і провокує кашель. Таку проблему слід запідозрити, якщо дитина вночі кашляє, а вдень ні.
  • Схильність дитини до алергії. Алергічний кашель у дітей буває досить часто. Такий кашель буває затяжним і триває кілька тижнів. Він виникає у дитини раптово у вигляді нападів. Може турбувати в нічний час.
  • Психосоматика. Кашель виникає у дитини, коли вона довго перебуває в стресовій ситуації. Наприклад, може бути у дітей, які бояться ходити в школу. Відмінною рисою такого кашлю є те, що в основному він проявляється в денний час. Ночами кашлю немає.
  • Утруднення дихання, напади задухи. Нападоподібний кашель у дітей, частіше в нічний час, може бути передвісником астми.
  • Сухий, грубий, гавкаючий кашель. Цей кашель пов’язаний зі звуженням гортані в області голосових зв’язок. Дитина починає задихатися, важчає дихання, грубіє голос. Причиною може бути круп (істинний і помилковий), а також потрапляння стороннього тіла в дихальні шляхи.

Основні провокуючі кашель фактори

  • фізичне навантаження;
  • сильний плач і сміх;
  • зміна погоди
  • тютюновий дим, забруднене повітря;
  • алергени.

Неважливо сухий у дитини кашель або вологий, пам’ятайте, що не можна лікуватися «по телефону» або інтернету. Особливо у випадку з кашлем у дітей. Не запускайте кашель, краще попередити розвиток хвороби, ніж потім з’ясовувати, як проблема стала хронічною. Важливо почати лікування в перші дні виникнення кашлю, так як для повноцінного життя дитини є велика різниця в тому, скільки вона буде хворіти один тиждень або три. Але все-таки краще не хворіти!

Соцмережі

Exit mobile version