Найпоширеніші помилки при очищенні шкіри

Щоденна б’юті-рутина обов’язково включає етап очищення шкіри. Таким чином ми усуваємо забруднення, надлишки шкірного сала (себуму) та залишки косметичних засобів. Грамотне очищення готує шкіру до подальшого догляду. Якщо цей етап буде пропущений або невірно виконаний, жодної ефективності від нанесення будь-яких засобів (навіть найдорожчих) взагалі не буде. Тому ми пропонуємо ознайомитись із найпоширенішими помилками в очищенні шкірі, яких варто уникати.

Помилка № 1. Очищення та зняття макіяжу можна об’єднати в одну процедуру

Насправді це зовсім не так. Важливо спочатку змити косметику з використанням спеціалізованих засобів (наприклад, гідрофільної олії або міцелярної води), а вже тільки після цього використовувати засіб для очищення шкіри обличчя. Найкращий вибір — засіб з неагресивним складом. Чудовий варіант — делікатний очищувальний засіб для обличчя Zein Obagi Gentle Cleanser, який не тільки видаляє надлишки себуму, але й сприяє загоюванню мікротріщин, знімає набряклість та нормалізує гідробаланс.

Помилка № 2. Ігнорування обов’язкового миття рук перед очищенням шкіри

Важливо кожного разу ретельно мити руки перед очищенням шкіри обличчя. Ігнорування цього правила може призводити до висипання, закупорення пор та інших проблем. Загалом варто взяти за правило мити руки кожного разу перед тим, як торкатися ними обличчя (в тому числі й перед нанесенням макіяжу).

Помилка № 3. Використання засобів з агресивними компонентами.

Така дія може негативно вплинути на бар’єр шкіри, зробивши її занадто чутливою або викликавши запалення. Саме тому варто використовувати лише безпечні засоби, а також за можливості уникати надмірного тиску під час вмивання.

Помилка № 4. Вмивання гарячою водою

Занадто висока температура води може висушувати шкіру. Крім того, вона провокує збільшення виділення шкірного жиру. Варто обирати прохолодну або теплу воду під час очищення, що дозволить зберегти оптимальний рівень зволоження.

Помилка № 5. Надмірне використання грубих ексфоліантів

Ексфоліація є важливою частиною регулярного очищення шкіри шляхом видалення мертвих клітин. Втім використання засобів з агресивним складом може не лише пошкодити шкіру, але й спричинити подразнення. Можна використовувати очищуючий гель з відлущувальною дією Zein Obagi ZO Skin Health Offects Exfoliating Cleanser. В його складі містяться спеціальні мікрогранули, які дозволяють ефективно видалити ороговілі тканини та надлишок себуму, заспокоївши подразнення та зробивши шкіру більш м’якою та приємною на дотик.

Помилка № 6. Незадовільне змивання засобів для очищення шкіри

Важливо повністю змити засіб для очищення після його нанесення на шкіру обличчя. Ігнорування цього правила призводить до засмічення пор та подразнень. Щоб повноцінно змити гель чи інший засіб, можна додатково використовувати м’яку щітку або губку (такі аксесуари останнім часом дуже популярні).

Помилка № 7. Використання рушників

Взагалі дерматологи категорично не рекомендують використовувати рушники для обличчя, адже на їх поверхні живе безліч різних мікробів. Тому варто або кожного разу після вмивання змінювати текстиль на новий, або використовувати одноразові паперові рушники.

А що робити після очищення шкіри?

Після ретельного вмивання варто використовувати спеціальний продукт для догляду за шкірою — тонік. Він відновлює pH-баланс після вмивання. Ще він сприяє звуженню пор, зволожує та заспокоює шкіру.

Завдяки використанню тоніка значно покращується поглинання всіх інших продуктів догляду (сироваток, есенцій, кремів). Збалансований pH-рівень сприяє кращому проникненню активних інгредієнтів в глибокі шари шкіри.

Правильне очищення шкіри дозволяє зберегти її молодість та здоров’я. Уникаючи найпоширеніших помилок, кожен зможе суттєво покращити як її зовнішній, так і внутрішній стан. Для цього слід використовувати засоби з ніжним складом. Значення мають оптимальний температурний режим води, правильність очищення тощо. Не забувайте, що очищення шкіри є важливим щоденним етапом, пропускати який в жодному разі не можна.

Соцмережі