Три найпопулярніші помилки при виборі живих квітів: чек-лист для самоперевірки

Купуючи квіти для тих, хто нам дорогий, ми хочемо не просто подарувати букет, а створити певний настрій, показати своє ставлення. Будь то кохана людина, близький родич, колега, подруга або перша вчителька нашого дитини. Погодьтеся, не хотілося б, щоб ошатний букет на наступний день або в той же вечір перетворився в тьмяний віник. Щоб цього не сталося, розповімо про найбільш частих помилок, які здійснюють покупці в квітковому магазині. А заодно підкажемо, як зрозуміти, свіжу квітку перед вами чи ні.

Помилка № 1. Купувати готовий букет або композицію з вітрини

Як правило, їх хапають ті, хто запізнюються або не хочуть морочитися з підбором кольорів. Бачать готове рішення, яке підходить по бюджету, беруть яскраву композицію або великий букет і задоволені залишають квітковий салон.

Однак велика ймовірність того, що ніжки квітів незабаром покриються неприємним слизом, бутони пожухнуть, а пелюстки обсиплються. Річ у тому, що в такі збірні композиції найчастіше йдуть квіти, які вчасно не вдалося реалізувати: це їх останній шанс бути проданими. Несвіжі квіти маскують за допомогою фарбування в яскраві кольори, додавання блискіток, пишний рюш і «спідничок» з упаковування під кожним бутоном. Там же зустрічаються постраждалі квіти: наприклад, ті, у яких була зламана ніжка, тому її довелося сильно укорочувати, а сама квітка садить в пластикову капсулу з водою.

Запам’ятайте основне правило: чим більше прикрас і бутафорії, тим гірше самі квіти. Свіжим бутонам і зелені зайва мішура не потрібна, вони гарні навіть у вигляді монобукета.Якщо вам все-таки хочеться скласти складний букет з кількох видів квітів, виберіть кожен з них самостійно, щоб переконатися в свіжості та довговічності букета.

Виняток – інтернет-магазини з доставленням. Композиції, представлені на сайтах, є зразковими зразками, за фактом ж кожен букет збирається безпосередньо після замовлення, через те, що робити їх заздалегідь просто невигідно.

Помилка № 2. Вибирати повністю розпустилися квіти

Безумовно, вони виглядають красивіше, пишніше і виграшніше. Однак квітка, який повністю розгорнув свої пелюстки, недовго простоїть у вазі. Найкраще вибирати напівзакриті квіти або робити комбінацію з розкритих квіток і нероспустившихся бутонів. Щоб бути впевненим, що бутони розкриються, зверніть увагу на їх пружність і колір: вони не повинні бути млявими і пожовклими.

Щоб зрозуміти, що перед вами дійсно свіжу квітку, розгляньте чашолистки. Їх ще називають «першим листом» або «сорочкою». Це самі нижні пелюстки, які ближче всього перебувають до ніжки. Якщо вони нещільно прилягають до бутона або встигли пожовтіти, значить, квітка вже давно розкрилась і незабаром зів’яне. Якщо ж першого листа немає і зовсім, але бутон при цьому закритий, значить, недобросовісний продавець обірвав крайні пелюстки, щоб приховати «другу свіжість» квітки. Такий фокус часто роблять, наприклад, з трояндами.

Помилка № 3. Не дивитесь на ніжку

Найчастіше ми вибираємо і оцінюємо квітку по бутону, в той час, як ніжка може розповісти про його стан дуже багато. Тому її варто уважно оглянути перш ніж продавець зріже пару сантиметрів.

Вибирайте рослини з міцними прямим стеблами – за такими до бутона швидше потрапляють поживні речовини. Перевірити міцність просто: візьміться за низ ніжки і тримайте її вертикально. Свіжий здоровий квітка не повинен гнутися і нахилятися. Звертайте увагу на колір ніжки: на ній не повинно бути темних або жовтих плям, подряпин, вм’ятин, точок і тим більше комах. Акуратно проведіть по нижній частині ніжки нігтем: якщо відокремилася слизька частина, значить, квітка далеко не свіжа.

Звертайте увагу на кількість листів: вони повинні бути свіжі, соковиті, без білого нальоту і ознак сухості або млявості. Якщо вони підгнилі і тьмяні, значить, квітка давно стоїть у воді. Якщо листя на ніжці практично немає, це теж поганий знак. Швидше за все, їх видалили, щоб вони не загнивали і не «сопливих». Продавець може сказати, що для такого сорту видалення листя обов’язково, проте це не більше ніж виверт. Якщо листя мляві, це може бути ознакою пошкодженого стебла – таку квітку довго не простоїть.

Уважно подивіться на зріз, перш ніж його встигнуть оновити. Якщо він жовтий або коричневий і виглядає сухим, значить, квітку зрізали давно і довгий час тримали без води. Занадто пухкий, набряклий зріз говорить про те, що квіти довго стояли у воді, отже, до їх свіжості теж є питання. Правильний зріз повинен бути соковитим, рівним, без нальоту, слизу і зміни природного кольору.

Як зрозуміти, що перед вами свіжі квіти

На додаток до всіх описаним вище ознаками пропонуємо ще кілька способів перевірки свіжості квітів. Розберемо найпопулярніші варіанти, які зустрічаються практично в будь-якому магазині і найчастіше потрапляють в букети.

  1. Роза. Свіжі троянди відрізняються пружними, трохи відкритими бутонами. Перевірити просто: злегка струсіть бутон і подивіться, як поводяться пелюстки. Якщо вони активно ворушаться, значить, квітки залишилося жити всього пару днів. Свіжі пелюстки пружні: якщо трішки відігнути їх від бутона, вони тут же повертаються.
  2. Тюльпан.Бутони свіжих тюльпанів повинні бути щільно закриті та мають зелену підставу. Наявність на квітках ремінчиків – не дуже хороший знак. Швидше за все, це вже розпустилися рослини, яким спеціально не дають розкриватися, щоб зберегти товарний вигляд.
  3. Альстромерія. Про свіжості альстромерій розкажуть тичинки: якщо вони зеленуваті, значить, квітка розпустилася недавно. А потемнілі тичинки покажуть, що він вже встиг постояти кілька днів розкритим. Добре, якщо в букеті багато бутонів: такі квіти будуть розкриватися поступово і довше радувати око.
  4. Хризантема. Кущова хризантема повинна бути пружною, без сухих бутончиків, з соковитим листям на стеблі. Серединки свіжих квітів можуть бути жовтими або зеленими (але не чорними!), Листя пружні і яскраві.
  5. Півонія. Купуйте півонії тільки у вигляді щільних або ледь прочинених «кульок», щоб вони встигли порадувати свого власника. Ці квіти після розкриття обсипаються дуже швидко, так що сміливо даруєте їх в бутонах.

Продовжити життя зрізаним квітам у вазі допоможуть прохолода і регулярна зміна води. Букет буде краще стояти, якщо позбавити його від упаковування, а в воду додати столову ложку цукру або спеціальний розчин.

Соцмережі