Зморшки чи ні? Що таке кільця Венери і як з ними боротися

Горизонтальні складки на шиї можуть утворюватися і в юному віці. У чому причина їх появи, як з ними впоратися і що варто очікувати від найпопулярніших способів корекції?

Що таке кільця Венери

Більшість фахівців сходяться в тому, що називати кільця Венери істинними зморшками не зовсім правильно. Зморшка – це залом на шкірі, що утворився або в результаті мімічної активності, або в процесі старіння шкіри під дією різних зовнішніх факторів, при цьому кільця Венери можна виявити й на шиях дітей і підлітків. Це пов’язано з особливістю будови м’яза шиї – платізма.

У кожної людини воно індивідуально. Платізма може йти єдиним шматком, покриваючи шию, може поділятися на ділянки, між якими будуть залишатися фасції (сполучнотканинна оболонка навколо м’язи), а вони теж можуть розташовуватися по-різному. Звідси й виникають ці складки, кільця Венери – у когось вони є з дитинства і з віком тільки посилюються, а у когось і в більш зрілому віці можуть практично не проглядатися.

Таким чином, кільця Венери – це поперечні складки або заломи на шиї, з’являються через ряд фізіологічних особливостей ще в юному віці та посилюються згодом.

Причини появи кілець Венери

Згодом горизонтальні смуги на шиї можуть посилюватися через те, що шкіра тут не так щільно кріпиться до м’язів, як на обличчі. Через постійні активних рухів голови тканини перетягуються, посилюючи горизонтальні складки. Плюс з віком сама якість шкіри змінюється як на обличчі, так і на шиї.

Крім вікової причини, виділяється десять факторів, що впливають на появу кілець Венери:

  1. Генетика. Дуже часто складки на шиї можна спостерігати ще у дитини. З роками вони лише поглиблюються разом зі структурними змінами в області дерми, м’язів, зв’язок.
  2. Постава. Звичка сутулитися, ходити з опущеною головою сприяє погіршенню кровообігу, посилює птоз, формує друге підборіддя – в такому положенні голови шансів у платізми розтягуватися і витягуватися немає, тому звичка сутулитися і дивитися в ноги посилює складки.
  3. Захоплення гаджетами.Постійний зоровий контакт з екранами телефонів і планшетів призводить до викривлення шийних хребців і напрузі задньої поверхні шиї, в той час, як передня поверхня розслаблена і зморщена.
  4. Заняття спортом.Звичайно ж, не всі, а здебільшого включають роботу з важкими вагами. При підйомі штанги та гантелей м’язи шиї та обличчя перенапружуються.
  5. Травми, операції та опіки. Будь-які рубці стають причиною нерівномірного розподілу шкіри, в цих зонах вона стає менш еластичною і сковує певні рухи.
  6. Сон на животі. Абсолютно нефізіологічна для голови та шиї становище. Щоб упевнитися в цьому, спробуйте повернути голову на бік і протримається в такому положенні хоча б десять хвилин. Це важко. Сон в такому положенні по кілька годин формує складки та борозни на бічних поверхнях шиї.
  7. Гормональний дисбаланс. Зокрема, захворювання щитоподібної залози, метаболічні порушення та багато іншого.
  8. Неправильні техніки самомасажу. Призводять до переобтяження шкіри та можуть стати причиною в’ялості.
  9. Проблеми на стику зі стоматологією. Гіпертонус жувальних м’язів, проблеми з зубами та суглобами щелепи.
  10. Нестандартна міміка на обличчі. Парези, звички жувати на одній стороні або напружувати одну сторону обличчя частіше другої.

Способи боротьби з кільцями Венери

Застосування косметики

Якщо повернутися до будови шиї та згадати, що кільця Венери утворюються через специфіку побудови м’яза і волокон фасцій, то стає зрозуміло, чому будь-якої косметичний догляд у вигляді кремів, сироваток, масок та інших засобів просто фізіологічно не може впоратися з кільцями Венери. Жоден крем не здатний проникнути під шкіру, туди, де розташовується м’яз.

Але при цьому за допомогою домашнього догляду можна поліпшити якість шкіри. А на тлі здорової, доглянутої шкіри горизонтальні складки на шиї вже не будуть так явно впадати в око.

Якісний догляд за шкірою шиї повинен в першу чергу зміцнювати колагенові волокна, які відповідають за щільність шкіри. Чим щільніше і міцніше шкіра, тим менше проявляються кільця Венери.

Як ще боротися з кільцями Венери? Сучасна естетична медицина пропонує розв’язувати проблему горизонтальних складок на шиї, як і будь-яку іншу естетичну проблему, за допомогою ін’єкцій, апаратів, хірургії та масажів.

Ін’єкції

В юному віці при хорошій щільності шкіри шию можна розгладити за допомогою ін’єкцій м’яким філером.

Ін’єкції добре покращують якість шкіри не тільки обличчя, але й області шиї. Відмінно працюють ін’єкції з препаратами на основі колагену. У їх складі міститься готовий колаген, будівельний матеріал для власного колагенеза шкіри. Курс з трьох процедур з інтервалом між процедурами у два тижні ущільнить шкіру і зробить її більш пружною, згладивши заломи.

Для вироблення власного колагену і поліпшення якості шкіри рекомендується вводити й препарати на основі полімолочной кислоти. Ін’єкції також застосовуються для ліфтингу шиї.

Хороший ефект може дати й тактика ослаблення натягу фасції. Наукові дослідження показали високу ефективність ботулотоксину.

Апаратні методики

Існує безліч апаратних методик для стимуляції вироблення колагену в шкірі шиї.

Наприклад, методика використання високо світла, світла певної довжини хвилі. Вона хороша тим, що не тільки стимулює вироблення колагену, а й вирівнює тон шкіри, а також зволожує її.  Методика інфрачервоного термоліфтінга (нагрівання шкіри до 42 градусів) створена для стиснення старого колагену .

Своєю чергою фракційний голчастий радіочастотний ліфтинг стимулює вироблення нового колагену, змінює молекули старого колагену, тобто робить його більш молодим і таким чином скорочує шкірний клапоть.

Досить часто для ефективної боротьби з кільцями Венери однієї лише апаратної методики не вистачає. Апарати, як правило, зміцнюють шкіру. Відбувається вплив фізичного фактора на хімію процесів в шкірі, в результаті чого шкіра підтягується та ущільнюється. Але говорити про те, що сам залом зникне, не можна. На це не здатен жоден апарат, яким би чудовим він не був. Щоб ліквідувати залом, після апарату потрібно ввести під шкіру філер. Ефект від синергії двох методик – ін’єкційної та апаратної – тримається від шести-восьми місяців до року.

Хірургічні методики

Більшість хірургів вважають, що хірургічні втручання для видалення кілець Венери не виправдані.

Щоб розв’язати проблему активного провисання шкіри шиї, хірурги застосовують платізмо-пластику. Під час операції шкіру підтягують через невеликі розрізи під підборіддя і під вуха або за вуха. Постає питання, в яких випадках розумно вдаватися до такого серйозного втручання.

Це виправдано при яскраво вираженому другому підборідді. При великому надлишку шкірного покриву. Наприклад, якщо людина сильно схудла і в неї не тільки провисає друге підборіддя, а й шкіра на шиї опускається до ключиць своєрідною гармошкою. У таких випадках краще не витрачати час, а відразу звернутися до хірурга. А після того, як набряки та синяки зійдуть нанівець, якщо є охота (бажання) можна довести шию до ідеалу, обробивши її філером.

Масажі та гімнастика

Кільця Венери можуть посилюватися через спазмування платізми. Тому мета будь-якого масажу і гімнастики – розслабити шию.

Затискачі в м’язовому корсеті на спині негативно впливають на поставу. А чим більше ми сутулимося, тим більше спазмується м’яз шиї. Ось чому важливо стежити за правильною поставою. Крім того, допоможе і найпростіша гімнастика для розслаблення платізми, яку варто виконувати щодня вранці та ввечері: потрібно максимально випрямитися, низько опустити плечі, розслабити шию та опустити голову назад. Тридцять секунд в такому положенні розслаблюють платізму .

Самостійні масажі та гімнастика самі по собі прекрасні. Гімнастика впливає не на шкіру, не на кільця Венери, а на м’язи шиї. А масажі поліпшують кровообіг, харчування шкіри, що покращує її стан. Зі складками, зморшками та заломами вони не впораються, але загальний вид цієї зони, звичайно ж, поліпшать. Іноді радять використовувати вакуумні баночки для самомасажу.

Перед тим, як робити самомасаж, потрібно проконсультуватися з фахівцем. Цей масаж досить болючий і трудомісткий. Але він дуже добре розбиває жирові пакетики в зоні шиї, вони стають більш м’якими, роблячи заломи теж більш м’якими. Прописати такий масаж без наочної демонстрації в кабінеті косметолога вважається неприпустимим, тому що шкіра на шиї досить тонка. Тут можна наставити синців, і тоді сам метод буде дискредитований.

Допоміжні методи

Пропонуємо звернути увагу і на допоміжні методи розв’язання проблеми, наприклад тейпірованіе і бандаж. Вони не ущільнюють шкіру, а всього лише підтримують її. Якщо зробити тейпірованіе, то можна зменшити наплив шкіри з боку брил і підборіддя. Шкіра буде не так сильно тягнутися вниз, як раніше, і складки з заломами зменшаться. Чи не будуть зайвими і всілякі бандажі, наприклад, бандаж, який надягає на ніч. Він підтримує шкіру в нижньощелепній зоні. Таким чином формується кут підборіддя, а оскільки від підборіддя до шиї тягнеться єдиний шкірний клапоть, стан шиї теж поліпшується.

Соцмережі