Як увійти в робочий ритм після відпустки? 8 порад

Ще вчора твої босі ноги відчували м’який пісок, шкіру цілувало сонце, а слух пестив шум прибою. Завтра тобі доведеться вийти на роботу, і ти залишишся в офісі на шпильках і в тісному костюмі. Думки будуть витати в хмарах, а бос — суворо поглядати у твою сторону. Якщо не хочеш отримати догану, доведеться терміново включитися у виробничий процес. Є кілька способів, які допоможуть зробити це швидко і безболісно.

Як змусити себе працювати якщо не хочеться

За статистикою, 85% працівників пишуть заяви про звільнення, повернувшись з відпустки. І їх можна зрозуміти: після прекрасного відпочинку у людини відбувається ломка стереотипів. «Десь там біля моря або в оточенні європейських вуличок неспішно живуть безтурботні люди. Так чому я тут повинна працювати, як тато Карло, сидячи в задушливому офісі ?! Може, настав час все змінити? » – такі думки відвідують більшість відпускниць в перші дні після їх повернення.

Піти на поводу у цих фантазій варто лише в тому випадку, коли робота вже давно не приносить ні професійного, ні матеріального задоволення. Але якщо до поїздки ти була цілком задоволена тим, чим займаєшся, гони ці ідеї. Напишеш заяву зараз — пошкодуєш: апатія пройде, і ти залишишся сам на сам з суворою дійсністю: без роботи, засобів до існування і перспектив. Так що перестань витати в хмарах, краще візьми себе в руки.

Помий підлоги

Швидше за все, ти заздалегідь, як і більшість людей, розпланувала свою відпустку так, щоб після повернення мати кілька днів в запасі, а не нестися на роботу з трапа літака. Це абсолютно правильне рішення: ти прийдеш в себе, і тобі буде легше включитися у виробничий процес. Однак все трапиться, як ти задумала, тільки якщо ти з розумом проведеш ці бонусні дні. Втомлене від перельоту тіло почне диктувати свої умови: воно захоче 24 години на добу валятися в ліжку. Ні в якому разі не дозволяй організму взяти гору.

Думка, що вихідні на дивані — кращий спосіб адаптуватися до повсякденного життя після відпустки, помилкова. Навпаки, занурившись в пучину сну, ти, замість того, щоб підбадьоритися перед робочим тижнем, ще глибше зануришся в апатію. Втім, і активні заняття не принесуть користі: почнеш робити що-небудь цікаве й остаточно втратиш зв’язок з реальністю. Тому в ці вихідні займися чимось монотонним, наприклад, почни прибирати вдома. Повір, ця діяльність не сильно втомить тебе, але при цьому швидко поверне ясність замутненому сонцем і морем розуму.

Надрукуй фотографії

У перший робочий день ти будеш неминуче порівнювати похмурі офісні стіни з кольором піску, тріскотню клавіатури — зі співом птахів, а втомлені особи співробітників — із засмаглими фізіономіями туристів. На жаль, перевага буде не на боці корпоративних «радощів». Щоб не засмутитися остаточно, тобі потрібен заряд позитивних емоцій. Або ж не полінуйся, напередодні надрукуй зроблені на відпочинку знімки.

Тільки уяви, скільки гордості ти відчуєш, показуючи колегам місця, в яких тільки що побувала: розкішні краєвиди, пам’ятки архітектури й, можливо, симпатичних приятелів. А ще ретельно продумай наряд, в якому з’явишся на роботі після відпустки. Твоє завдання — вибрати одяг, що максимально підкреслює загар і блиск в очах. Захоплені погляди колег-чоловіків і заздрість жінок стануть найкращими ліками проти нудьги.

Заведи щоденник

Не кидайся в роботу, як у вир, з головою. Все одно нічого путнього у тебе в перший день зробити не вийде. Але це не означає, що ти можеш повністю присвятити себе балачки з колегами — ще більше розкиснеш. Займися чим-небудь не дуже відповідальним: розбери стіл, переглянь пошту. Щоб остаточно увійти в колію, розплануй найближчі дні так, щоб всі справи були розподілені по блоках.

Наприклад, в одну групу ти можеш об’єднати кілька телефонних розмов, в іншу — відповіді на кореспонденцію, в третю — обговорення службових питань. Фахівці впевнені, що необхідність домагатися конкретних цілей не дасть твоїм думкам упорснути з офісу на морське узбережжя.

Однак намагайся не захоплюватися плануванням. Люди з розпухлим органайзером часто витрачають на його заповнення набагато більше часу, ніж на саму роботу. Планування стає для них своєрідною грою — чим більше справ буде записано, тим приємніше викреслювати виконане. При цьому в списку завершених справ часто виявляються лише дрібниці, тоді як по-справжньому важлива робота, так і залишається не зробленою.

Відпочивай активно

Планування і чітке виконання обов’язків швидше за все повернуть тебе в лад, але навряд чи проженуть тужливі думки про прекрасне, але коротку відпустку. Позбутися від них ти зможеш, тільки якщо твоє життя вдома стане таким же цікавим, як закордонна поїздка.

Один вихідний день, не звертаючи уваги на погану погоду або лінь, ти повинна присвятити активному відпочинку: вирушай на дачу до друзів, купи квитки в театр, навчися кататися на коні або постав собі за мету об’їздити найближчі міста. Тільки коли очікування вихідних буде пов’язано з тим, що попереду намічається щось нове і бентежне, ти перестанеш порівнювати повсякденне життя з відпусткою.

Створи собі кумира

Але врахуй: якщо ти присвятила суботу бурхливій діяльності, неділя повинна бути пасивною. Як не крути, але організм потребує відпочинку. Якщо будеш завантажувати його надміру, він не зможе справлятися з навантаженнями, і твоя не найвища продуктивність праці стане ще нижче. До речі, не лежи на дивані безцільно, а краще подивися кіно або почитай. Вибери фільм або книгу, де основна сюжетна лінія розповідає про те, як герої досягли успіху завдяки роботі («Блондинка в законі», «Москва сльозам не вірить», біографії Коко Шанель, Маргарет Тетчер). Надихнувшись їх прикладом, ти підбадьоришся і будеш готова до нових звершень.

Думка психолога

Відраза до роботи після відпочинку сьогодні не рідкість. Річ у тому, що під час кризи люди занадто сильно дорожать своїми місцями. Вони до останнього не беруть відпустку через острах, що їм знайдуть заміну. А робота в режимі нон-стоп негативно впливає на організм. Людина в буквальному сенсі перегорає. Дорвавшись до жаданого пляжу, вона тотально розслабляється і не може зібратися з силами ще дуже довго. Після відпустки людина занурюється в апатію, її. І чим довше трудоголік не відпочивав, тим складніше йому повернутися до нормального життя.

Не гай часу на пляжі

Склади список.

В ідеалі, щоб нормально включитися в робочий процес, потрібно підготуватися до нього ще на пляжі. В останні дні відпустки, замість того щоб починати тихо ненавидіти свій офіс, знайди позитивні моменти. Їх насправді більше, ніж тобі здається. Наприклад, крім грошей робота дає тобі стимул кожен день прекрасно виглядати. Адже ти повинна підтримувати себе у формі, робити макіяж і зачіску.

Вигадай мрію.

Лежачи під пальмою, ти з жахом думаєш про осоружний офіс? Пообіцяй собі повернутися на чудовий курорт через пів року, і тоді робота з тягаря перетвориться в єдиний спосіб досягти заповітної мети, для якої, сама розумієш, потрібні гроші. Чи не сумнівайся, окрилена мрією, ти будеш працювати не покладаючи рук.

Не будь тюленем.

Людина, яка два тижні провела у мандрах від шведського столу до лежаків біля басейну і назад, як приїде додому добряче потовстівши, але і буде більшою мірою схильна до відпускного стресу. Щоб повернутися на роботу бадьорою, тримай себе в тонусі: плавай, гуляй, грай у волейбол, бадмінтон і т. д. Інакше ризикуєш розледащитись до такої міри, що почати нормально працювати у тебе не вийде навіть через місяць після відпустки.

Ще декілька порад

1.Є перевірений спосіб, як безболісно потрапити в трудовий процес, повернувшись з туристичної поїздки. Не бери відпустку одразу на місяць, а розбивайте його на дві або три частини. За 14 днів не встигнеш тотально розслабитися і відвикнути від необхідності вставати вранці й бігти на роботу. Та й взагалі, якщо відпочивати по трішки, але кілька разів протягом року, втомлюєшся набагато менше.

2.Нікому після відмінної відпустки не хочеться виходити на роботу, це нормально. Тут головне — не зациклюватися на своїх відчуттях: чим більше ви будете стогнати, тим складніше пройде процес адаптації. Якщо не хочете, щоб після відпускна депресія вас підім’яла під себе, не скигліть і не плачте, а спокійно включайтеся в роботу. І радійте тому, що в ці складні кризові часи у вас є можливість заробляти гроші — це найкращий стимул.

3.Щоб включитися в роботу, потрібно правильно відпочити. Наприклад, у відпустці розслабитися до такої міри, щоб в останні дні почати сумувати за трудовими буднями. І вдома в буквальному сенсі рватися в бій.

Соцмережі