Інфекційний артрит

Інфекційний артрит серйозне захворювання суглобів, викликане інфекційним ураженням хрящової і кісткової тканин. Воно характеризується сильним болем у суглобах, набряком і дискомфортом при ходьбі. Запалення може поширюватися тільки на один або відразу на кілька суглобів (мультмартрит). До інфекційного артриту схильні всі вікові групи людей від новонароджених дітей і до людей похилого віку. Воно страшно розвитком абсолютної нерухомості суглобів і втратою здатності ходити.

В такому стані пацієнтові потрібно невідкладна медична допомога. У дорослих ця хвороба в основному вражає кисті рук або колінні суглоби, що несуть основне навантаження при ходьбі. У дітей же, як правило, вражаються плечові і тазостегнові суглоби.

Причини

Інфекційний артрит, як правило, викликається бактерією або вірусом, який проникає в організм людини. Збудники можуть потрапити в суглоб як по кровотоку, так і минаючи його при знаходженні вогнища інфекції в організмі самого хворого або при втручанні стороннього тіла. Хвороботворні чинники змінюються в залежності від вікової групи пацієнта. Новонароджені діти можуть отримати інфекцію від матері, яка страждає вірусним захворюванням. Також діти можуть заразитися при проведенні лікарняних маніпуляцій, постановки катетерів та інших життєзабезпечуючих систем. Інфекційним артритом можуть захворіти підлітки і дорослі, які ведуть активне сексуальне життя.

Симптоми

Зазвичай вони проявляються раптово, але інколи наростають протягом кількох днів. Вражений суглоб опухає, стає червоним і теплим на дотик, біль виникає і наростає при русі. Якщо інфекційний артрит розвинувся в тазостегновому суглобі, то можуть виникати больові відчуття в паховій області. Хворий суглоб реагує на дотики розвитком різкого болю, він може бути більш-менш гарячим залежно від того наскільки глибоко в тканинах перебуває вогнище інфекції. У дітей і підлітків може виникнути блювота і нудота. Виникають болі в суглобі, різкі болі при русі, припухлість, місцеві почервоніння і локальні підвищення температури шкіри, порушення функцій кінцівок.

Діагностика

Діагноз ставиться тільки після ретельного лікарського огляду пошкодженого суглобу, забору всіх необхідних аналізів і вивчення минулих захворювань, перенесених хворим. Пацієнтам з підозрами на інфекційний артрит не варто займатися самодіагностикою відразу ставити собі такий діагноз. Болі і припухання суглобів можуть бути викликані іншими видами артриту, подагрою або ревматизмом.

Лікування

Як правило, для повного лікування гострого інфекційного артриту потрібно кілька днів стаціонарного лікування і подальший прийом медикаментів, сеанси масажу і фізіотерапії. При існуванні небезпеки сильного пошкодження або навіть руйнування тканин суглоба необхідно негайно починати внутрішньовенне введення антибіотиків, навіть якщо до кінця невідомий збудник хвороби. Після того як буде виявлено конкретний збудник, то лікар може призначити препарат, що впливає саме на нього. Застосовуються нестероїдні протизапальні препарати. Хірургічне втручання проводиться тільки при необхідності термінового дренування пошкодженого суглоба. Якщо ж суглоб почав руйнуватися, то застосовується реконструкційна хірургія, але подібна операція можлива тільки після повного зникнення інфекційного запалення. Для зняття болю прописуються болезаспокійливі засоби і холодні або теплі компреси. У деяких випадках показано накладення імобілізаційної шини на пошкоджену кінцівку.

Соцмережі