Фітнес на колесах: поради і програма для занять сайклінгом

У сучасному фітнесі з’являється все більше нових альтернативних напрямків. І одним з таких став сайклінг. Цей вид спортивних тренувань прекрасно підходить для тих, хто любить групові заняття і прагне під час тренувань витратити якомога більше енергії. Тому шанувальники даного фізичного навантаження – зазвичай динамічні, активні і позитивні люди. Що ж являє собою сайкл в спортивному розумінні, і як він впливає на людський організм?

Фітнес на колесах

Назва цього напряму фітнесу походить від англійського слова «cycle», що означає «велосипед», оскільки вся програма тренінгу заснована на навантаженні, що імітує велоїзду. На відміну від стандартного велотренажера, педалі сайкл-велосипеда здатні підтримувати інтенсивність навантаження на постійному рівні, і видавати її з високою точністю. Також особлива конструкція тренажера дає можливість вибирати різні режими – наприклад, їзду по рівній дорозі, в’язкому піску, по гравію, в гору і т.д.

У залі для тренувань зазвичай підвішені великі екрани для створення ілюзії перебування в природному середовищі і транслюють зображення гір, рівнин або морського узбережжя. А динамічна музика додатково підтримує позитивний настрій, що виникає під час фітнес-тренування. Прекрасним стимулом для поліпшення своїх показників є порівняння їх з досягненнями інших членів групи. Це створює робочу мотивацію для активної роботи і поліпшення спортивних результатів.

Щоб тренування проходили в комфортній атмосфері, група формується з учасників з приблизно однаковим рівнем фізичної підготовки. Тоді в ній не виявиться того, хто буде сильно вибиватися з ладу і відчувати дискомфорт від власної недосконалості.

Зазвичай фітнес-програму розробляє кваліфікований інструктор, задаючи певний темп тренування і організовуючи моменти переходу між різними режимами тренінгу. Однією з основних особливостей сайклу є те, що заняття проводяться non-stop. Крім їзди з різною швидкістю і в різних режимах, періодично учасники імітують рух, прийнявши упор на прямі ноги. Закінчується фізичне навантаження розтяжкою, яка дозволяє відновити нормальну частоту дихання і пульсу.

Особливості вправ на сайкл-велосипеді

Висока інтенсивність сайклу робить його однією з найбільш ефективних кардіонагрузок. Спортивні інструктори відзначають благотворний вплив вправ на рівень витривалості, підвищення тонусу і гнучкості тіла, а також на роботу серця і органів дихання. Під час занять задіюються і отримують високоінтенсивні навантаження практично всі м’язові групи тіла. Все це дозволяє в досить стислі терміни поліпшити свою фігуру.

Особливо корисним цей фітнес буде тим, хто прагне прибрати зайву вагу і швидко підтягти проблемні зони. Адже повноцінне заняття здатне спалити приблизно до 600 ккал. Причому в процесі регулярних тренувань не тільки йдуть непотрібні жирові запаси, а й коригуються найбільш складні області тіла – стегна і сідниці, що дозволяє якісно схуднути і придбати привабливу, гармонійну фігуру.

Крім іншого, кардіонагрузка інтенсивно насичує організм киснем, допомагає поліпшити кровообіг і роботу головного мозку. Також сайкл прекрасно відновлює сон і створює чудовий настрій.

Однак, оскільки дане фізичне навантаження відрізняється високою інтенсивністю, то підходить такий тренінг далеко не всім. Зазвичай лікарі не рекомендують сайкл людям, які мають такі проблеми:

  • травми і захворювання суглобів;
  • хвороби серцево-судинної системи;
  • тромбофлебіт і варикозне розширення вен;
  • захворювання органів дихання.

Також не варто непомірно навантажувати свій організм вагітним жінкам і людям в період реабілітації після серйозних захворювань.

Варто згадати і про циклічні, досить одноманітні схеми вправи. Деякі відзначають, що, незважаючи на зміну темпу руху і бадьору музику, сайкл є монотонним заняттям, позбавленим різноманітності в тренувальному графіку. Тому деяких людей з часом такі варіанти фітнесу можуть втомити. Також новачки в даному виді спорту іноді скаржаться, що результатом перших тренувань стали неприємні больові відчуття в області сідниць через жорсткі конструкції сідла тренажера.

Рекомендації по фізичному навантаженні

Щоб сайкл-тренування принесли виключно позитивний ефект, необхідно дотримуватись рекомендацій, розроблених кваліфікованими тренерами. Особливо це стосується тих, хто тільки приступив до занять.

  1. Проходити перші тренування під керівництвом досвідченого інструктора.
  2. Початкові заняття присвятити оволодінню технікою дихання, розучування базових вправ, правильного положення корпусу і кінцівок.
  3. Починати з мінімального фізичного навантаження.
  4. Займатися по 50-60 хвилин не частіше трьох разів на тиждень.
  5. Починати тренування з кардіорозминки на 7-10 хвилин – легкого бігу, стрибків з скакалкою і т.і.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, і поступово підвищуючи інтенсивність навантаження, всього через 6-8 тижнів можна вже відзначити разючі зміни в своєму зовнішньому вигляді. Підуть зайві жирові відкладення, а тіло придбає спортивний, підтягнутий і привабливий силует.

Важлива умова ефективності вправи – коректна техніка її виконання. Для результативної роботи на тренажері необхідно представити, що на плечах знаходиться певний вантаж, далі перенести частину ваги тіла на руки і працювати тільки ногами. Під час навантаження, незалежно від обраного режиму, кінцівки повинні рухатися скоординовано, а подих залишатися глибоким і спокійним. Щоб не знижувати навантаження на основні м’язи, потрібно не підстрибувати в сідлі, тримати спину прямою, а підборіддя напруженим.

Під час вправи на тренажері ступні повинні розташуватися так, щоб п’яти підводилися над носками. Це дозволить виконувати рухи упевненіше і максимально інтенсивно навантажити задню лінію стегон, що особливо важливо при схудненні і боротьбі з целюлітом.

Сайкл-тренування – відмінний спосіб поліпшити роботу всього організму і виліпити красиве, струнке тіло. Оскільки даний вид фітнесу відноситься до важкого фізичного навантаження, слідують почати з пошуків обладнаного залу і хорошого, кваліфікованого тренера.

Соцмережі