Аплікатор Кузнєцова: користь і шкода

Сьогодні можна спостерігати тенденцію підвищення інтересу серед людей до не лікарських методів лікування. До таких можна віднести голковколювання, масаж і інші способи. Це обумовлено багатьма факторами, перш за все – це боязнь людей завдати шкоди своєму здоров’ю надмірним вживанням лікарських препаратів. Тому все більшою популярністю користуються різні масажні апарати. Дуже ефективною методикою вважається голковколювання. Але регулярно відвідувати фахівця в цій сфері часто буває не по кишені. Тому все частіше люди вдаються до допомоги різних приладів для домашнього лікування.

Найпоширенішим серед таких пристосувань є аплікатор Кузнєцова завдяки його простій інструкції по застосуванню.

Аплікатор Кузнєцова: як виглядає і що лікує

Тибетський аплікатор Кузнєцова має невигадливий зовнішній вигляд. Це просто килимок, який буває різної форми та виготовлений з тканини або з металу. На поверхні килимка розміщуються пластинки, на кінцях яких розміщені голочки.

Все, що потрібно для лікування, це просто лягти хворим місцем на килимок. Голки будуть впливати на нервові закінчення. Принцип лікування нагадує точковий масаж. Аплікатор використовують для лікування дуже багатьох і різних за природою походження захворювань.

Показаннями до застосування аплікатора Кузнєцова є:

 • захворювання нервової системи;
 • дихальних шляхів;
 • ендокринної системи;
 • опорно-рухового апарату;
 • гінекологічні відхилення.

Хвороби, які лікує аплікатор Кузнєцова:

 1. Артроз, остеохондроз, травми м’язів або суглобів;
 2. Ангіна, бронхіт, риніт;
 3. Головний біль, безсоння, невралгія, радикуліт;
 4. Бореться з ожирінням і цукровим діабетом;
 5. Лікує безпліддя, нормалізує внутрішньоутробний розвиток плода.

Отже, масажер можна назвати універсальним апаратом, який доступний матеріально та елементарний у використанні.

Правила використання аплікатора

Якщо користуватися масажером Кузнєцова згідно з інструкцією із застосування, то це виявиться елементарно і просто. Просто слід докласти килимок до хворого місця і щільно його притиснути. Але головне стежити за часом процедури.

Отже, скільки ж можна лежати на аплікаторі Кузнєцова? Якщо проводиться лікування спини, стегон або стоп, то його потрібно докласти на 30 хвилин. Впливати можна і довше, але не більше як годину. Якщо вплив виявляється на шию потилицю або віскі, то потрібно строго дозувати час використання. Можна прикласти килимок на кілька хвилин, зробити перерву, а потім знову прикладати до повного зникнення болю (з перервами).

Тривалість лікування може становити два тижні, але не більше. При необхідності після перерви можна повторити курс лікування.

Якщо під час процедури у вас виникне запаморочення, підвищення тиску, пітливість або почастішання серцебиття, то обов’язково потрібно зробити перерву або взагалі відмовитися від лікування !!!

Різновиди аплікаторів

Сьогодні можна знайти аплікатор Кузнєцова досить різних видів. Вони можуть відрізнятися розмірами, формою шипів і відстанню між пластинами.

Отже, можна зустріти аплікатори наступних видів:

 • Найпростіший і класичний варіант: тканина з нашитими пластинами. Такі аплікатори Кузнєцова використовуються, як правило, для лікування спини. Вони бувають у формі килимків або поясів;
 • Голчастий аплікатор Кузнєцова розміром 3х8 см, які використовуються для зняття спазму або при серцевому нападі;
 • Аплікатор з голками розміром 12х47 см, який найчастіше використовується для лікування спини. Завдяки великому розміру його також використовують як килимок під ноги;
 • Масажер у формі устілок. Його використовують для впливу на ступні;
 • Валик. Такий аплікатор Кузнєцова дуже зручно використовувати для шиї при лікуванні шийного остеохондрозу.

Для збільшення ефективності аплікатора Кузнєцова стали використовувати магніт, який знаходиться на кожній пластині, і сприяє більш сильному впливу на хворе місце.

Аплікатор Кузнєцова: як не нашкодити

На тему користі та шкоди аплікатора Кузнєцова проведено досить багато досліджень і написано праць вчених. Отже, головна користь пристосування полягає в тому, що він дає можливість швидко і в домашніх умовах зняти больові відчуття в м’язах і суглобах.

Крім цього він допомагає поліпшувати якість сну. З його допомогою можна боротися з безсонням. Для чоловіків масажер дуже корисний при лікуванні простатиту та аденоми. Жінкам його користь полягає в лікуванні безпліддя і порушення менструального циклу, також при лікуванні запалення придатків і інших статевих розладів.

Крім цього аплікатор допомагає прискорити процес відновлення після пологів. Також аплікатор Кузнєцова використовують при вагітності для зняття токсикозу і болю в попереку. Під час пологів його застосовують для полегшення перейм.

У боротьбі з целюлітом аплікатор Кузнєцова також надає допомогу. Так, завдяки регулярному впливу на шкіру поліпшується тонус, прискорюється обмін речовин і спалюється жировий прошарок.

Також аплікатор Кузнєцова ефективний при лікуванні грижі хребта. Для цього потрібно розмістити килимок на твердій поверхні та лягти на нього так, щоб масажер знаходився в місці утворення міжхребцевої грижі, а навантаження на голки розподілялася рівномірно. Процедура повинна тривати 30 хвилин, а курс лікування становить не більше двох тижнів.

Область застосування цього механізму величезна. Але необхідно знати, як правильно користуватися килимком Кузнєцова, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.

Щоб отримати максимальну користь, потрібно чітко слідувати інструкції, в якій вказані всі протипоказання до застосування аплікатора Кузнецова, серед яких:

 • Наявність на шкірі ушкоджень;
 • Родимки і папіломи;
 • Злоякісна пухлина;
 • Схильність до кровотеч;
 • Висока температура.

Вагітність не є категоричним протипоказанням, але використовувати масажер в цей період потрібно тільки за рекомендацією лікаря з урахуванням всіх ризиків для дитини.

Який масажер вибрати: аплікатор Ляпко, pranamat eco, аплікатор Кузнєцова

Ринок домашніх масажерів представлений не одним лише аплікатором Кузнєцова. На прилавках магазинів медтехніки також можна зустріти аплікатор Ляпко.

Тепер потрібно розібратися який аплікатор краще: Ляпко або Кузнєцова? Аплікатори Кузнєцова та Ляпко відрізняються формою і матеріалом голок По суті їх принцип дії на організм схожий: вони обидва сприяють циркуляції енергії та притоку крові до хворого місця. Але за формою трохи відрізняється.

Так, аплікатор Ляпко – це гумовий килимок з металевими голками дуже близько розташованими один до одного, а Кузнєцова – це тканинний килимок з пластмасовими голками, які розташовані на відстані. Також масажери відрізняються ціною.

Через те, що килимок Кузнєцова виготовлений з пластмаси він дешевше металевого аналога. Отже, відповісти на питання: «Що краще аплікатор Ляпко або Кузнєцова?» неможливо однозначно. Це залежить від конкретного випадку і захворювання. Кожна людина має свої особливості, потреби та побажання, тому відповісти на це питання повинен сам хворий детально вивчивши інструкції двох зразків і порадившись з лікарем.

Ще один масажний килимок, який можна зустріти сьогодні це Pranamat ECO. Він не є суперником килимка Кузнєцова, це просто його вдосконалена версія. Pranamat ECO в порівнянні з аплікатором Кузнєцова має велику площу і виготовлений з екологічно нешкідливих матеріалів, завдяки чому не викликає алергії. Ще однією відмінністю є дизайн, який впишеться в будь-яку кімнату. Також килимки Pranamat ECO продаються вже в готовому вигляді та до них не потрібно пришивати шипи самостійно. Він виготовляється у відповідності стандартам якості під найсуворішим контролем.

Ціна лікування

Після того, як ви розібралися, як же користуватися аплікатором Кузнєцова, і чим він корисний, виникає питання про його ціну. Отже, скільки ж коштує аплікатор Кузнєцова? Класичний тканинний аплікатор з декількома рядами пластин обійдеться вам приблизно в 100 грн. Його вартість буде залежати від розміру і кількості пластин, чим більше пластин, тим вище ціна, тим ефективніше вплив на місце болю.

Аплікатор Pranamat ECO буде коштувати набагато дорожче, оскільки він виготовлений з дорогих матеріалів і має вдосконалений дизайн. Отже, якщо ви зіткнулися з проблемою болю в спині, шиї, суглобах або іншими проблемами, і вирішили скористатися масажним чудо-килимком Кузнєцова, проконсультуйтеся з лікарем і обов’язково дійте строго відповідно до інструкції. Тоді результат не змусить себе довго чекати. Не нехтуйте своїм здоров’ям!

Соцмережі