Як вибрати якісний холістік корм для котів?

Предки наших домашніх кішок харчувалися сирим м’ясом – як леви чи тигри. Однак до тих пір, поки в зоомагазинах не почнуть продавати живих мишей, птахів і білок у відділі котячого корму, не вдасться на 100% відтворити той самий древній раціон. Однак можна до нього максимально наблизитися – саме для цього призначений корм для котів холістік, сьогодні на ринку представлено досить багато різновидів такої їжі від різних виробників.

Особливості корму холістік

Замість використання традиційного наукового підходу та забезпечення ключовими поживними речовинами через синтетичні добавки, холістична їжа містить цільні продукти як джерела цих поживних речовин. Наприклад, у той час як звичайні корми для котів можуть забезпечувати необхідне надходження бета-каротину через його синтетичний аналог, виробник холістичного корму для котів додає в продукт моркву як джерело бета-каротину.

Як вибрати справді якісний продукт, аби ваш домашній улюбленець отримав задоволення та користь? Варто орієнтуватися на кілька ключових показників високоякісного натурального корму.

Багато тваринного білка

В порівнянні з собаками котам потрібно значно більше тваринного білка. Це «чисті» хижаки, яких не вдасться повноцінно годувати кашами чи овочами з невеличким додатком м’яса.

Шукайте продукти, в яких наголошується на інгредієнтах тваринного походження, і уникайте тих, що містять багаті білком рослинні інгредієнти, такі як гороховий білок і кукурудзяна клейковина. Вони створюють ілюзію достатнього вмісту білка, але вони гірше засвоюються котами, ніж м’ясо та субпродукти.

Мало вуглеводів

Як облігатні м’ясоїдні тварини, коти практично не потребують вуглеводів. Надмірний вміст цих речовин сприяє набору ваги та значно підвищує ризик розвитку діабету.

Зволоження

Предки домашніх котів були пустельними тваринами. Більшу частину води вони отримували разом з їжею. Тому вологий корм є більш натуральним та звичним для тварин, ніж сухий. Останній може призвести до хронічного зневоднення, оскільки кішка не завжди добре розуміє, скільки саме води їй потрібно випити для нормального здоров’я. Ідеально вибрати вологий корм із вмістом води щонайменше 75%.

Відсутність потенційно шкідливих добавок

В дикій природі котам точно не зустрічалася здобич з ароматизаторами чи підсилювачами смаку. Тому холістік корм теж не повинен містити штучних інгредієнтів. Серед них:

  • Етоксіквін, BHA і BHT. Ці консерванти пов’язують із захворюваннями внутрішніх органів і проблемами зі шкірою. Натомість шукайте змішані токофероли, які є природними формами вітаміну Е. Змішані токофероли є ефективним природним консервантом, який сьогодні міститься в більшості котячих кормів високого класу.
  • Штучні барвники. Ряд досліджень показують, що деякі штучні барвники можуть викликати проблеми зі здоров’ям у людей і тварин.
  • Каррагінан. Цей інгредієнт, отриманий з морських водоростей, є загусником і сполучним агентом, який використовується в багатьох консервованих кормах для котів. Він може посилити запалення та є ймовірним канцерогеном. Шукайте продукти, які містять агар-агар або гуарову камедь замість каррагінану. Найкраще ж купувати корм, який зовсім не містить загусників.

Досі не було проведено масштабних наукових досліджень щодо впливу на здоров’я цих штучних інгредієнтів у кормах для домашніх тварин. Якщо виникли сумніви щодо вибору продукту, бажано проконсультуватися з ветеринаром.

Сироїдіння: варто чи ні?

Хоча сироїдіння стало досить популярним серед власників домашніх улюбленців, готовий корм все ж краще. Сире м’ясо несе ризик харчових отруєнь та зараження паразитами, тому хоча б мінімальну обробку воно повинне пройти.

Соцмережі