Як вибрати ландшафтного дизайнера

Ландшафтний дизайн завжди стає результатом взаємодії трьох найважливіших факторів: побажань власника, характеристик самої ділянки та креативності, тобто навичок Вашого ландшафтного дизайнера. Результатом має стати детальний план забудови земельної ділянки, який дозволить перетворити звичайну ділянку в красиве, функціональне місце, розділене на окремі зони.

На першому етапі, вислухавши побажання клієнта, ландшафтний дизайнер повинен проаналізувати територію, яку потрібно покращити. Цей процес обов’язково включає наступні етапи:

-Ви повинні передати план забудови Вашому дизайнеру. Це дуже важливо, тому що неможливо буде викопати ставок або басейн, наприклад, якщо в цьому місці прокладені водопроводи або каналізаційні системи. Також не можна садити дерева біля газопроводу або електропроводки, тому дизайнер повинен точно знати, де прокладені комунікації.

-Топографічна зйомка, зйомка рельєфу. Нахилені ділянки вважаються більш складними, але цікавими. У будь-якому випадку для фахівця важливо з’ясувати, чи є на ділянці пагорби чи яри, чи можливо подолати цю особливість рельєфу в конструкції.

-Представити грунтово-кліматичні характеристики місцевості. Це важливо для підбору рослин, які будуть “жити” у вашому середовищі.

-Інвентаризація існуючих насаджень та будівель. Скажімо, там уже росте пишна смерека або столітній дуб. Такі дерева зазвичай залишаються у хорошому стані. Крім того, тут вже може бути, наприклад, сарай для садівничого інструменту.

Вивчивши побажання клієнта та особливості ділянки, ландшафтний дизайнер починає роботу над проектом. В результаті власник повинен отримати досить великий альбом, як правило, у форматі А3. Проект в основному включає загальний план ділянки, який складається цих речей:

-Усі існуючі будівлі та насадження, які було вирішено залишити.

-Мережа доріг і доріжок. Всі частини ділянки обов’язково зв’язані між собою садовими доріжками. Всі маршрути переплітаються в найзручнішу транзитну мережу.

-Розташування МАФів (малих архітектурних форм), включаючи альтанки, декоративні огорожі, скульптури, дитячі та спортивні майданчики.

-Точки вуличного освітлення ділянки.

-Розташування клумб, газонів, альпійських гірок, рокаріїв та інших композицій.

-Розташування ставка, фонтану чи басейну.

-План дренажу, графіки зрошення рослин та кількість опадів за потреби.

Якщо ділянка досить велика і включає багато об’єктів, складається окремий план. Наприклад, дизайн забудови внутрішнього дворика та простору навколо басейну. У випадку таких великих об’єктів готується окреме розширене специфікаційне креслення.

Візуалізація дуже важлива. Дизайнер зобов’язаний надати замовнику не тільки загальний ландшафтний план ділянки, але й можливість облаштування доріжок із підбором матеріалів для них, наборів садових меблів. Це означає, що такі важливі моменти включаються в проект окремо, з візуалізацією варіантів.

Крім того, ландшафтний дизайн включає дендроплан. Це план розвитку всіх зелених зон. Він містить зазначення кількості та асортименту чагарників, дерев, трав’янистих рослин. Складається асортиментний перелік, який включає як офіційні латинські назви рослин, так і українські назви, прийняті в нашій країні.
Професійний ландшафтний дизайн включає в себе рекомендації по догляду за всіма рослинами; в майбутньому ці рекомендації, безумовно, будуть корисні власнику земельної ділянки, який не бажає наймати садівника.

Документом, що додається до дендроплану, є посадкове креслення.

Попередній кошторис витрат, також, додається до ландшафтного дизайну. Він потрібен, якщо власники не виконують план самостійно, а за участю фахівців з ландшафтного дизайну. Цей кошторис вказує приблизну вартість кожного виду робіт, включаючи, наприклад, будівництво альтанки, поглибленого саду, водойми, посадки газону чи квіткової грядки.

На думку наших експертів, ландшафтний дизайн повинен бути якомога детальнішим, щоб власники, при потребі, змогли реалізувати його самостійно, без участі дизайнера та його нагляду, після отримання всіх необхідних рекомендацій та вказівок. Прості ескізи та ескізи, зроблені за допомогою спеціальних комп’ютерних програм, не допоможуть реалізувати проект своїми руками.

Ландшафтний дизайн у Львові Відео

Ландшафтний дизайн у Львові Відео 2

Готовий двір у Брюховичах

Соцмережі