Профілактика проблем молочних залоз

В Україні рак грудей лідирує серед онкозахворювань у жінок. За статистикою Інституту раку, кожна 7-8 українка має проблеми з молочними залозами, але за кваліфікованою допомогою звертаються занадто пізно. Щоб змінити ситуацію на краще, кожна жінка повинна піклуватися про своє здоров`я і регулярно проходити обстеження у лікаря мамолога. Адже на першій стадії рак грудей виліковується у 95% жінок.

Хто такий лікар мамолог і коли варто до нього звертатися.

Мамолог – лікар, якій діагностує, лікує різні хвороби молочних залоз, зокрема онкопатології. Тільки він за допомогою сучасних методів обстеження, може визначити доброякісні чи злоякісні зміни наявні в молочних залозах. Доброякісні стани також потребують спостереження, лікування, щоб не допустити в майбутньому серьозних наслідків.

Коли варто звертатися до мамолога.

Щоб не пропустити жодних змін у тканинах молочних залоз, слід проводити самообстеження кожного місяця. Якщо при огляді/пальпації ви помітили такі симптоми, візит до лікаря не слід відкладати:

  • неприємні відчуття в молочних залозах: біль, печіння, ущільнення;
  • біль у соску, зміна кольору, структури ареолу, деформація;
  • наявність виділень, особливо кров`янистого або темно-жовтого забарвлення;
  • збільшення пахових, підключичних лімфовузлів;
  • травми грудей в анамнезі;
  • зміна форми грудей або збільшення в розмірі;

До мамолога також варто звернутися, якщо ви маєте неприємні наслідки для молочних залоз при грудному вигодовуванні. Наприклад: у дитини слабкий смоктальний інстинкт, неправильне прикладання, застій молока і як наслідок – лактостаз або мастит. Лікар порекомендує як позбутися тріщин сосків, болю, застою молока, також перевірить стан молочних залоз після припинення годування груддю.

Навіть за відсутності скарг, хворобливих відчуттів все одно необхідно проходити обстеження,адже більшість захворювань молочних залоз на початкових стадіях безсимптомні.

З 18 років кожній жінці 1 раз на рік, необхідно відвідувати лікаря мамолога і робити УЗД, з метою виявлення найменших структурних змін в тканинах. Після 40 років додається рентгенівське дослідження – мамографія. Найкраще робити обстеження з 5-12 день циклу.

Пацієнтами лікаря мамолога можуть бути і чоловіки ( наприклад при гінекомастіі – збільшення тканини грудей)

Тож найкраща профілактика проблем молочних залоз, це щорічна діагностика у лікаря мамолога, а також регулярні самообстеження. В медичному центрі Healthy&Happy ви можете замовити консультацію лікаря мамолога і пройти комплексне профілактичне остеження.

Соцмережі