Що треба знати про здоров’я молочних залоз

Рак молочної залози – це найпоширеніша форма онкології у пацієнток жіночої статі у всьому світі. В Україні за статистикою тільки 60% жінок з даним діагнозом успішно одужують та ведуть нормальне життя. Проблема в тому, що на ранніх стадіях хвороба часто ніяк себе не виявляє, а коли з’являються помітні симптоми, лікування стає тривалим, складним та не завжди ефективним.

Що робити? Запорука міцного здоров’я протягом усього життя – своєчасна профілактика. Планові скринінги не потребують багато часу та грошей, але попереджають безліч серйозних проблем. Подивитись ціни на УЗД у Києві ви можете на сайті діагностичного центру «Лайфскан», там же є форма для швидкого зв’язку з адміністратором та запису на процедуру. Додатково потрібно щорічно відвідувати гінеколога, навіть якщо нічого не турбує, а після 40 років ще й мамолога.

Хто у зоні ризику

Наразі точні причини розвитку злоякісних пухлин молочних залоз невідомі, але вчені виділяють ризикові категорії жінок. До них відносять:

 • Вік після 45 років. Поступово вірогідність раку зростає.
 • Спадковість. Якщо у сім’ї була онкологія молочних залоз, потрібно приділяти підвищену увагу здоров’ю.
 • Анамнез. Якщо у жінки раніше діагностували рак, ризики рецидивів є завжди (навіть після успішного одужання).
 • Тривалий фертильний період. Частіше за все онкологія молочних залоз розвивається у жінок з ранніми місячними (до 12 років) та пізнім клімаксом (старше 55 років).
 • Відсутність вагітностей та пізні пологи після 30.
 • Тривале приймання засобів оральної контрацепції, гормонозамісна терапія під час менопаузи.
 • Ожиріння.
 • Шкідливі звички.
 • Радіотерапія у дитячому віці.

Також до факторів ризику лікарі відносять недостатнє грудне вигодовування у дитинстві, травми молочних залоз, аборти, нерегулярне сексуальне життя чи його розлади, відсутність фізичних навантажень, дефіцит клітковини у раціоні та хронічний стрес. Ці чинники певною мірою присутні у житті кожної жінки, тому важливо приділяти увагу профілактиці. Головний спосіб перевірки стану грудей – УЗД. Ціна УЗД в Києві залежить від типу дослідження (2Д, 3Д, 4Д чи 5Д) та політики певного центру. Демократичні умови гарантує центр «Лайфскан».

Чек-ап для жінки: всі варіанти

УЗД молочних залоз – безпечний та безболісний метод досліджень, тому його використовують частіше за все. Але є й інші варіанти, які можуть бути вам у нагоді.

Якщо є сумніви, зверніться до онкомамолога. Він проведе огляд, розпитає про скарги, збере анамнез та за необхідністю направить на додаткові дослідження. Високу точність має мамографія – рентген-діагностика грудей. Вона показує утворення та зміни в тканинах від 0.3 мм. Проводиться дослідження у тому числі планово, за відсутності характерних симптомів. Може лікар давати направлення на магнітноядерний резонанс – для максимально точної та якісної діагностики або визначення фінального діагнозу, якщо за результатами первинних досліджень залишились питання.

Інструментальні методи діагностики:

 • Пункція. Під час біопсії лікар бере зразок біоматеріалу з підозрілої ділянки для гістології або цитології.
 • Імуногістохімія. Дозволяє виявляти особливі білкові пухлини.

Висновок робить онкомамолог.

Методи лікування

У більшості жінок за результатами обстежень діагностується мастопатія. Для її лікування призначаються препарати рослинного та іншого походження. Якщо виявлено злоякісні пухлини, робиться секторальна резекція, радикальне оперативне втручання. План терапії має складатись індивідуально.

Соцмережі