Правильне харчування: як без наслідків скинути вагу?

Сьогодні є стільки різних дієт, що складно визначитися, якої дотримуватись. І часом починаєш замислюватися, а чи можна на одних фруктах та йогуртах схуднути і потім ще й утримувати вагу? Дієти – це добре, коли вони призначені лікарями та прописані до найдрібніших подробиць.

Але здорове харчування – це не зовсім про дієти. Це буквально спосіб життя. Вам потрібно лише переглянути свій раціон і ті продукти, які ви вживаєте щодня. Як схуднути швидко і ефективно, при цьому – мати стійкий результат без наслідків для здоров’я? Дуже просто, якщо знати прості правила. У Школі Здоров’я Толстікової ви зможете дізнатися про те, які продукти рекомендується активніше включити в раціон, а від яких варто відмовитись або обмежити. Також важливо розвіяти багато міфів, які заважають нам на шляху до здорового та щасливого життя.

Здорове харчування – шлях до здорового тіла

Фахівці запевняють, що недостатньо просто займатися спортом, слід також стежити і за своїм харчуванням. Є прості правила:

  • не слід відмовлятися від жирів. Багато хто досі вважає, що вживаючи жир, ми стаємо товстішими. Але насправді помірне вживання тваринного жиру вкрай необхідне для нашого здоров’я. Також особливо важливими є і рослинні жири, які містяться в авокадо, горіхах;
  • прості вуглеводи краще замінити на складні. Швидкі вуглеводи, що містяться в солодощах, дають нам енергію, але на короткий період, а потім настає сильне почуття голоду. Краще їх замінити на складні – це крупи, горіхи, коричневий рис, та багато іншого. Вони повільніше засвоюються, тому ви довго будете ситими;
  • харчування має бути збалансованим. Важливо щодня отримувати достатню кількість білків, жирів та вуглеводів.
  • дуже важливо не пропускати їжу, особливо це стосується сніданків. Вам потрібно привчити себе до дисциплінованого харчування. Відмовтесь від постійних дрібних перекусів впродовж дня – і тоді ви помітите, як почне змінюватися ваше життя.

Як же потрібно харчуватися, щоб скинути зайву вагу? Є прості рекомендації:

  • вранці ви повинні отримати продукти, які зарядять вас енергією. Це житній хліб, йогурт, фрукти;
  • на обід краще включити до раціону продукти з повільними вуглеводами. Це макарони з твердих сортів пшениці, крупи, пісне м’ясо чи риба;
  • вечеря має бути легкою і водночас поживною.

Для інших прийомів їжі протягом дня підійдуть сир з фруктами, горіхи, сухофрукти.

Фахівці радять оебережно ставитись до включення в раціон цукру. Але не потрібно над собою знущатися, якщо ви полюбляєте солодке. Вживання цукру можна скоротити поступово, і обов’язково балуйте себе смачним, щоб у результаті не зірватися. Втім, варто пам’ятати, що в солодких газованих напоях дуже багато цукру, як і в десертах, цукерках, у яких також є безліч шкідливих компонентів. Тому пошук “ідеальної середини” може забезпечити бланас в харчуванні, і разом з тим – не мати відчуття “знущання” над самим собою.

Ще одне просте правило – підтримка водного балансу організму. До того ж це стосується лише чистої води без газу та наповнювачів. Адже чай, сік та інші напої прирівнюються до їжі. На день потрібно пити достатню кількість води, щоб почуватися добре.

Розподіляйте свій режим таким чином, щоб ви повноцінно відпочивали. Також потрібно позбутися стресу, адже в такому стані багато хто починає їсти ще більше, заїдаючи поганий настрій чимось смачним, але не корисним.

І, звичайно ж, не забувайте про спорт та активність. Можна займатися бігом, плаванням, фітнесом – все, що приносить вам задоволення. Рух – це життя. А спорт і адекватне харчування – це довге та щасливе життя, краса та молодість.

Соцмережі

Exit mobile version