Як вести себе при укусі бджоли, оси або шершня?

Реакція на укус комах може бути нормальною або алергічної. Якщо у людини є алергія, укус комахи може стати небезпечним для життя. У разі укусу бджоли важливо негайно видалити жало, тому що воно виділяє отруту ще протягом деякого часу. Чим більше ви будете зволікати, тим більше отрути потрапить в ваш організм. Витягати жало бджоли потрібно не шляхом натискання пальцями або пінцетом, тому що в такому випадку в організм потрапить ще більше отрути, а взяти пластикову картку або тупу сторону ножа і провести по ужаленому місцю. У разі укусу комахи в руку, необхідно зняти прикраси: кільця, годинник, браслети і т.д.

Оси, шершні і джмелі не залишають жало, і можуть вкусити ще раз. Але не рекомендується притискати цих комах, тому що якщо лопне міхур з отрутою, цей запах приверне ще більше комах, для яких він служить сигналом про небезпеку.

Якщо почнеться алергія, вона може проявитися у вигляді задухи, набряку обличчя, утрудненого дихання, кропивного висипу по всьому тілу, зниженні тиску. Ознакою важкої алергічної реакції може стати і занепокоєння. Налякана людина починає кидатися, шкіра червоніє, починає набрякати, частішає пульс і може боліти голова.

Як надати першу допомогу людині після укусу?

Вкрай важливо допомогти вкушеній людині зручно лягти або сісти. Якщо людина починає задихатися, посадіть її так, щоб було зручно дихати. Якщо людина відчуває слабкість, запаморочення, покладіть і підніміть ноги вище голови. Спостерігайте і стежте за ознаками життя укушеного : свідомість, подих, пульс, шкірні зміни. Якщо потерпілий знепритомнів і перестав дихати, зробіть йому штучне дихання (через 30 натискань на грудну клітку – 2 видиха).

Алергікам лікарі рекомендують носити з собою ампулу адреналіну в сезон ос і шершнів, який можна ввести відразу після укусу. Якщо потерпілий має при собі автоматичний шприц EpiPen з адреналіном, ліки потрібно ввести в м’язи стегна або плеча.

Якщо набряк поширюється, а симптоматика погіршується, необхідно викликати швидку допомогу або терміново везти постраждалого до найближчої лікувальної установи.

Навіть людині, у якого немає алергії, може загрожувати небезпека в разі укусу в рот або глотку, якщо він пив зі склянки або банки і не помітив, що впали всередину, жалких комах. Локальний набряк в результаті реакції може заблокувати дихальні шляхи, викликавши задуху у людини.

Крім цього, може виникнути анафілактичний шок, через якого обличчя потерпілого може сильно опухнути, а голос – охрипнуть. Тому не варто чекати набряку і випити антигістамінні ліки, поки людина може ковтати.

Як знизити біль від укусу в домашніх умовах?

Якщо у вас немає алергії, то ви відчуєте тільки біль, пульсування і свербіж в місці укусу. Добре промийте місце укусу з милом, щоб попередити виникнення інфекції. Існує безліч ліків від укусів і придушення сверблячки. Якщо у вас немає їх під рукою, в домашніх умовах знизити свербіж можна за допомогою зубної пасти, яку потрібно нанести прямо на місце укусу. Паста нейтралізує отруйну кислоту, що виділяється бджолиним, осиним або джмелиним жалом. Для полегшення болю покладіть холодний компрес (лід або заморожений предмет з морозильної камери) на місце укусу і потримайте мінімум 10 хвилин. На почервонілу ділянку можна покласти змочену у воді хустинку, серветку або рушник. Укушену кінцівку можна потримати під струменем води. Необхідно прийняти і знеболюючі ліки.

 

Соцмережі