Як уберегти себе від тромбів

Чи знаєте ви, яка у вас згортання крові? Мати уявлення про цей показник дуже важливо! Чим більше цифри, тим вище ризик утворення тромбів.

Як себе убезпечити?

Взагалі-то в утворені тромбів немає нічого поганого. Це не тільки нормальний, але навіть обов’язковий процес у всякому здоровому організмі. Ви поранилися, тече кров. Через кілька хвилин кровотеча зупиняється. Це означає, що дрібні судини закупорилися тромбом. Якщо згортання працює нормально, тобто в штатному режимі, її в’язкість відповідає нормі та судини в порядку, тому утворення тромбу ні найменшої загрози не представляє. Навіть якщо він відірветься і попливе в бік життєво важливих органів, організм встигне розчинити його за допомогою специфічних речовин, які виробляються головним чином в печінці. Так що здоровій людині хвилюватися нема про що. Проблема в тому, що мало хто з нас може з упевненістю сказати, що він абсолютно здоровий. Тому дуже важливо регулярно проходити профілактичні огляди, щоб вчасно помітити і запобігти можливі захворювання.

Перевірити роботу системи згортання можна, але необхідно звернутися до свого дільничного лікаря, вам призначать аналіз крові з вени, причому цей забір крові робиться строго натщесерце. Це необхідно для того, щоб убезпечити себе, так як тромб, що відірвався може з потоком крові дійти до життєво важливих органів і викликати закупорку легеневої артерії

Причиною утворення тромбу може стати порушення серцевого ритму – це миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія. Аритмія серця – це порушення частоти, ритмічності і послідовності збудження і скорочення серцевого м’яза. Якщо з серцем щось не в порядку, ми відчуваємо перебої, завмирання або різке хаотичне серцебиття. Основним методом діагностики аритмій є ЕКГ. Аритмія може бути безпечною, але може і загрожувати життю.

Щоб не збитися з ритму, не забувайте про повноцінний відпочинок, відмовтеся від шкідливих звичок (алкоголь, куріння), дотримуйтеся спеціальної дієти, Займайтеся спортом (лікар може підібрати оптимальне фізичне навантаження), і, звичайно уникайте стресів.

Майте на увазі, розріджувати кров, зменшуючи її згортання, а значить, і ризик тромбозу, здатні деякі ягоди, фрукти та лікарські трави – наприклад, зелений чай. Але вони не можуть замінити лікарські засоби. Крім того, прийом будь-якого рослинного засобу обговорюйте з лікарем. Пам’ятайте, що деякі трави, навпаки, підвищують згортання крові. Це кропива, кінза, грицики, калина, калган, звіробій, кінський щавель, чебрець, польовий хвощ, аронія, манжетка.

Причиною тромбозу може стати варикозна хвороба. У венах порушується кровообіг, в результаті чого кров застоюється, з’являються венозні візерунки і судинні зірочки. Звичайно, судинні зірочки на ногах зовсім не говорять про те, що у вас обов’язково буде тромбоз. Але регулярний огляд у хірурга не зашкодить. Головне – не запускати хворобу. Справа в тому, що одним з найбільш небезпечних ускладнень варикозного розширення вен є тромбоемболія – стан, коли тромб, що відірвався перекриває легеневу артерію і може привести до інфаркту легені.

Поради :

Для профілактики варикозної хвороби більше рухайтеся, плавайте. Фізичне навантаження покращує кровообіг і перешкоджає виникненню застою крові. Слідкуйте за вагою. Кожен зайвий кілограм це додаткове навантаження на венозну систему. Не захоплюйтеся гарячими ваннами і сауною. Якщо ви вирішили подорожувати літаком :

 • не пийте кави
 • частіше вставайте і ходіть по салону
 • надіньте в літак компресійний трикотаж
 • сівши в крісло, зніміть взуття
 • якщо пропонують питво, то перевагу віддавайте мінералці, томатному, виноградному, апельсиновому сокам.

Десять причин для занепокоєння :

 •  Варикозна хвороба
 • Стрес. Через викид адреналіну, підвищується в’язкість і згортання крові.
 • Атеросклероз
 • Підвищення рівня холестерину (норма 3,2 5,0), підвищення рівня цукру
 • Кишкові інфекції та інші захворювання, які супроводжуються блювотою і діареєю
 • Зневоднення в спеку або в салоні літака, де повітря дуже сухе
 • Порушення згортання крові
 • Нераціональне харчування з надлишком жирів в раціоні
 • Вагітність, недавні пологи або операція.

Препарати  АНТИКОАГУЛЯНТИ сприяють розрідженню крові, АЛЕ ПРИЗНАЧАТИ ЇХ МОЖЕ ТІЛЬКИ ЛІКАР!

При ІХС рекомендують препарати, що сприяють злипанню тромбоцитів, зокрема аспірин. При миготливій аритмії та вадах серця для профілактики інсульту треба приймати антикоагулянти. Ще один важливий і ефективний спосіб профілактики тромбозів, який цілком залежить від самої людини – ЦЕ КИНУТИ ПАЛІННЯ

ЩО ВКЛЮЧИТИ ДО МЕНЮ?

 •  свіжовіджатий сік апельсина або рожевого грейпфрута
 •  морс з журавлини
 • червоні плоди і ягоди
 • суміш соків, томатний, вишневий, малиновий – зменшує утворення тромбів на 75%.

Також включайте в раціон морську капусту, буряк, помідори, цибуля і часник – ці продукти перешкоджають утворенню тромбів, пийте НЕ МЕНШ НІЖ 1,2 ЛІТРИ рідини.

Систематичний малий прийом простої чистої води менше ніж 1,2 літра, змушує кров згущуватися і сприяє тромбозу! Носіть з собою пляшку з мінеральною водою, щоб час від часу робити кілька ковтків з неї. Не забувайте радитися зі своїм лікарем і кількості прийнятої рідини, з питань, які стосуються вашого здоров’я.

Будьте ЗДОРОВІ та ЩАСЛИВІ!

 

Соцмережі