Як скакалка допоможе схуднути, а заодно прокачати м’язи та серце

Коли ми в дитинстві годинами стрибали через скакалку у дворах, то знати не знали, що таким чином спалюємо неймовірну кількість калорій. Але ж яскравий мотузочок, що виглядає так легковажно, цілком може стати серйозним снарядом для схуднення і зміцнення м’язів. Ділимося подробицями.

Механізм втрати ваги: як спалити калорії

Всім відомо, що перше правило схуднення – це створення дефіциту калорій. Іншими словами, протягом дня витрачати потрібно більше, ніж споживаєш. Щоб цього домогтися, стежте за своїм раціоном і спалюйте зайве за допомогою фізичних вправ.

Для того, щоб втратити приблизно пів кілограма жиру за тиждень (такий темп схуднення вважається найбезпечнішим), необхідно створити дефіцит калорій – від 500 до 1000 в день. Врахуйте, що верхня межа досягається тільки при дуже серйозних навантаженнях.

Кількість спалених при стрибках через скакалку калорій буде залежати від того, скільки ви важите на момент початку занять. Калорія – це просто вимір енергії. Якщо ви важите багато, то для переміщення вашого тіла буде потрібно більше зусиль, а отже, і енергії. Ось чому повні люди спалюють більше калорій під час тренувань, ніж худі.

Виконуючи найпростіші стрибки зі скакалкою в середньому темпі, людина вагою 70 кг втратить за пів години близько 450 ккал, а вагою 50 кг – приблизно 320 ккал.

Зрозуміло, що для швидкого схуднення та отримання красивого рельєфу тіла потрібно інтенсивно займатися й іншими видами спорту, а також стежити за своїм раціоном, в тому числі вживати продукти, багаті протеїном, щоб м’язи росли, а вага – йшов.

Стрибки через скакалку – і для дітей, і для чемпіонів

Футболісти, боксери, борці та бодібілдери стрибають не тільки для того, щоб позбавитися від зайвої ваги. Цей нехитрий снаряд використовується і для інших цілей.

Розвиток анаеробних можливостей організму

Так називається здатність організму виробляти енергію, коли запаси кисню в клітинах вже майже закінчилися, а новий надходить в обмеженій кількості. У народі цей стан називається «друге дихання», яке відкривається перед тим, як починає здаватися, що сили закінчилися і ви більше не зможете зробити жодного кроку, не кажучи вже про стрибок.

Анаеробні тренування (наприклад, стрибки через скакалку на максимальній швидкості протягом 2-3 хвилин) прискорюють процес схуднення, підвищують вибухову силу, допомагають наростити м’язову масу і створити гарний рельєф.

Тренування серця

Кардіотренування отримало свою назву через тип навантаження: воно підвищує витривалість в цілому, але головне – зміцнює серцево-судинну систему, а значить, покращує кровообіг і метаболізм. Стрибки зі скакалкою зроблять ваш «полум’яний мотор» сильніше, а вас – стрункішими.

Набуття тонусу і поліпшення координації

Під час самого простого стрибка зі скакалкою залучаються м’язи всього тіла, що незмінно приведе їх в тонус, навіть якщо ви не відчуєте цього відразу. Крім того, стрибки покращують координацію, почуття балансу і спритність.

Які бувають скакалки

Мотузяні

Найлегші з усіх скакалок. Вони підходять навіть маленьким дітям (правильно виберіть довжину!), Їх використовують в художній гімнастиці та для тренувань низької інтенсивності. Для більш серйозного навантаження варто підібрати мотузяну скакалку з обважнювачів в тросі або звернути увагу на інший тип снаряда.

Шкіряні

Саме шкіра традиційно використовувалася для виготовлення спортивних скакалок, які до цього часу популярні серед боксерів та гімнастів. Наприклад, на необхідність вручну робити шкіряні скакалки скаржився в листах ще Хемінгуей, який займався боксом все своє життя. Такі скакалки досить важкі, швидше зношуються, ніж інші види, обертаються повільніше, зате дарують своєму власникові відчуття приналежності до славних спортивних традицій і добре прокачують м’язи.

Гумові

Дозволяють жваво стрибати будь-якими способами, довговічні, але під час інтенсивних тренувань розтягуються, що поступово робить їх використання не дуже зручним (доводиться постійно регулювати довжину).

Скакалки з полівінілхлориду (ПВХ)

Зручні, довго служать, обертаються з будь-якою швидкістю (чим тонше трос, тим вище швидкість). Скакалки з ПВХ не розтягуються і не деформуються. Підходять для дітей і новачків.

Сталеві з опліткою

Це варіант для дорослих профі. Сталева скакалка внаслідок ваги обертається швидше за інших, але при неакуратному використанні може боляче вдарити та залишити синяк або навіть розсікти шкіру. Вкрай обережно слід використовувати сталеві троси при вивченні нових типів складних стрибків (зворотних або подвійних, наприклад).

Ручки можуть бути легкими – пластиковими або дерев’яними, а також обтяжені – дозволяють заодно прокачувати зап’ястя та інші м’язи рук, плечового пояса і спини. Новачкам краще брати скакалку зі звичайними легкими ручками.

Якою має бути довжина скакалки

Довжина скакалки підбирається під зріст спортсмена: ручки повинні діставати до плеча, якщо наступити ногою на середину троса. Моделі з можливістю регулювання тросом можна сміливо купувати в інтернет-магазині, а ось скакалки з фіксованою довжиною краще вибирати особисто.

Якщо трос виявиться занадто довгим, він буде плутатися під ногами та заважати швидко стрибати. Занадто коротка скакалка дасть підвищене навантаження на ноги, так що новачкові буде складно поставити правильну техніку.

Де і як стрибати через скакалку

Для навчання або короткочасних сесій стрибків підійде будь-яка тверда поверхня. Обов’язково спершу переконайтеся, що ви не будете збивати або навіть просто зачіпати предмети або людей поруч з вами. Для повноцінного тренування асфальт, пісок або бетон не підійдуть. Потрібно, щоб поверхня амортизувала удар троса і стопи (важливо для профілактики травм голено стопа і колін), так що ідеальними будуть тверда земля, дерев’яна підлога спортзалу, тонке килимове покриття або лінолеум, гумове або трав’яне щільне покриття корту.

Існує величезна кількість способів стрибати через скакалку: на одній і двох ногах, піднімаючи ноги в різній послідовності, переступаючи, роблячи пробіжки та так далі. Найкраще, якщо навчання проведе професіонал, який покаже, як тримати скакалку, щоб руки не втомлювалися, як стрибати, щоб не отримати травму, і які види стрибків підійдуть саме вам для ваших конкретних цілей.

Соцмережі