Яблука: користь і шкода

Яблуко – один з найдоступніших фруктів практично в будь-який час року за рахунок великої кількості сортів, в тому числі і пізніх, що дозрівають в самому кінці осені.

Яблука лікують

Яблука мають бактерицидні та протизапальні властивості, діють як м’який сечогінний, проносний і жовчогінний засіб, знижують рівень холестерину і нормалізують загальний обмін речовин. При симптомах млявого травлення лікар зазвичай рекомендує включити в раціон яблука. Якщо заварити чай з додаванням сухих яблук, то це сприятливо впливає на нервову систему, надаючи м’яку заспокійливу дію.

Яблука очищають

Пектини, що містяться в м’якоті яблук, виконують роль сорбенту. Вони мають здатність зв’язувати і виводити з організму багато токсичних речовин – наприклад, солі важких металів. У шкірці плодів міститься кверцетин – біологічно активна речовина з групи флавонолів, що володіє потужними антиоксидантними властивостями. Разом з вітаміном С кверцетин допомагає нам боротися з руйнівним впливом окислення. Однозначно, яблука слід включити в список лікувальних продуктів харчування.

У чому ж небезпека

Незважаючи на все перераховане, деяким людям вживати яблука в їжу слід з обережністю. Негативний вплив цих фруктів, як правило, пов’язаний з індивідуальними особливостями організму.

По-перше, красиві імпортні яблука краще відразу виключити – корисних речовин в них вже не залишилося, а ось віск і хімікати, що зберігають привабливий вигляд, можуть завдати здоров’ю людини серйозної шкоди. Вживати в їжу слід тільки плоди, вирощені безпосередньо в вашому регіоні.

Яблука червоного кольору містять велику кількість каротину, який може викликати симптоми алергії, особливо у дітей. У разі пошкодження або запалення слизової оболонки кишечника і шлунка вони також протипоказані через вміст яблучної і лимонної кислот, які можуть посилити проблему.

Підвищений вміст сахарози робить яблука вкрай шкідливими для тих, у кого спостерігаються прояви кандидозу та інших грибкових захворювань.

Тим, хто любить їсти яблука разом з серцевиною, необхідно знати, що в яблуневому насінні міститься не тільки корисний для людини йод, а й токсична синильна кислота. Якщо ви випадково проковтнути одне або два, нічого страшного не трапиться, але їсти їх постійно не можна.

Так їсти чи не їсти?

Щоб з’ясувати, чи не протипоказані вам яблука як такі, слід показатися гастроентерологу. І, звичайно, уважно стежити за своїм станом після кожного прийому яблук в їжу. При перших ознаках дискомфорту в області шлунку або кишечника, а також при появі алергії потрібно негайно припинити їсти яблука і провести очистку організму за допомогою сорбенту.

Соцмережі