Важливість вітаміну С для вагітних

Вітамін С є одним з найважливіших для людини. Його присутність в достатній кількості потрібна для підтримки імунної системи, він є антиоксидантом. Також він необхідний для вироблення колагену, що є будівельним матеріалом для сполучної тканини. Вітамін С потрібен в будь-якому віці, але є періоди життя, коли його присутність в достатній кількості стає критично важливою:

  • під час вагітності;
  • в дитячому віці;
  • при гострих респіраторних захворюваннях.

Вітамін С не синтезується організмом, він водорозчинний та розпадається при високій температурі. Тож отримати його з продуктів харчування навіть при збалансованому раціоні в достатній кількості досить важко. Він присутній у овочах та фруктах, але вживати їх потрібно виключно в сирому вигляді, щоб збереглися вітаміни. Тому вітамін С для вагітних краще за все приймати у вигляді збалансованих вітамінних комплексів.

Вітамін С при вагітності

Користь вітаміну С для вагітних важко переоцінити. Аскорбінова кислота приймає участь у важливих біохімічних реакціях, що відбуваються в організмі вагітної:

  • вітамін С допомагає засвоєнню заліза та вітаміну Е;
  • аскорбінова кислота потрібна для синтезу колагену, який є будівельним матеріалом хрящів, зубів та судин майбутньої дитини;
  • також вітамін С потрібен вагітним, щоб підтримувати еластичність шкіри, захищати клітині від старіння;
  • при достатній кількості в організмі аскорбінова кислота допомагає роботі нервової системи, зменшує прояви стресу та втоми;
  • стимулює імунну систему, допомагає боротись із вірусами;
  • нейтралізує потенційно небезпечні речовини, що при накопиченні можуть викликати онкозахворювання.

Коли жінка виношує малюка, її організм піддається великим навантаженням. Тож щоб зберегти здоров’я мами та допомогти їй виносити здорову дитину, лікарі прописують прийом комплексних вітамінів, в складі яких є й аскорбінова кислота. Вітамінно-мінеральний комплекс Елевіт містить всі вітаміни та мінерали для підтримки здоров’я жінки та її майбутньої дитини.

Чи можна вітамін С вагітним

Значно перевищити дозування вітаміну дуже важко. Якщо майбутня мама вживає спеціальні комплексні препарати з вітаміном С та притримується інструкції, вона не завдасть ніякої шкоди собі чи дитині. При цьому не варто нехтувати стравами, сповненими вітамінів, адже продукти харчування містять не тільки вітаміни, а й корисну клітковину.

* Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Елевіт Пронаталь №30, №100, UA/9996/01/01 від 05.07.2019, дієтична добавка Елевіт-комплекс №1, №2, №3, таб.№30.

Соцмережі