Трави від депресії

Багато людей звертаються за допомогою до лікувальних трав в разі депресії, зниження рівня енергії або ослаблення концентрації. Іноді лікувальні рослини допомагають краще, ніж медичні препарати при легкій депресії, тривожності або стомлюваності.

У міру зростання інтересу до альтернативних галузь медицини, збільшується і кількість досліджень ефективності, побічних ефектів і оптимального дозування лікувальних трав, що благотворно впливають на нервову систему.

Кращі трави-антидепресанти

Звіробій

У спеціалізованій літературі можна зустріти згадки про звіробій як про натуральний «Прозак». Ще багато століть назад за допомогою цієї рослини лікували депресію. Дослідження подвійним сліпим методом показали, що звіробій не менш ефективний, ніж антидепресанти «Золофт» і «Прозак», а ось побічних ефектів від його вживання набагато менше.

Хоча вчені до цих пір не до кінця з’ясували причину дієвості трави звіробою. Є докази, що вона підвищує активність нейромедіаторів в мозку. Але не виключено, що рослина просто знижує рівень гормонів стресу в організмі.

Кава-кава

Рослина кава-кава або як її ще називають «детоксикаційний перець» знижує тривожність, зменшує м’язову напругу і сприяє міцному сну. При цьому загальний рівень енергії залишається колишнім і не страждає ясність мислення.

Іноді прийом кава-кава навіть робить людину більш товариською, сприяє її соціальної адаптації. Доведено, що трав’яний ефект зберігається надовго, не викликаючи побічних ефектів, таких характерних для аптечних ліків від депресії і тривожності.

Корінь женьшеню

Використовуйте корінь женьшеню для боротьби з втомою або як бадьору заміну кофеїну. Рослина зміцнює наднирники і допомагає організму ефективніше справлятися зі стресом. Регулярний прийом добавок на основі женьшеню запобігає виснаженню надниркових залоз і бореться з підвищеною стомлюваністю. Ще цей чудо-корінь покращує якість сну. Від нього ви відчуєте себе бадьорими і повними сил.

Гінкго білоба

Гінкго білоба застосовується для підвищення мозкової активності, поліпшення концентрації і припливу крові до мозку і кінцівок. У складі рослини є флавоноїди, що поліпшують кровообіг і захищають клітини мозку від шкідливої ​​дії вільних радикалів.

Іноді гінкго білоба використовується для тимчасової нормалізації когнітивних функцій на ранній стадії хвороби Альцгеймера. Ця рослина не тільки знижує тривожність, а й покращує ментальні функції мозку, а також стабілізує настрій в стресових ситуаціях, наприклад під час іспиту або важливої ​​презентації.

Рецепти трав’яних ванн

Крім очевидних методів вживання лікувальних трав – в формі чаю, настойки або пігулок – рекомендується приймати трав’яні ванни, насичуючи воду цілющими трав’яними маслами і відварами від депресії. 15-хвилинна трав’яна ванна заспокоїть нерви, підвищить рівень енергії, і ви забудете про поганий настрій.

Використовуйте літр міцного трав’яного чаю і не більше 8 крапель ефірного масла на одну ванну. Якщо хочете розслабитися, приймайте ванну в гарячій воді, а якщо хочете стимулювати концентрацію – в прохолодній.

Соцмережі