Особливості вибору фільтру для дому

Необхідність придбання якісного фільтру для води стає очевидною, як тільки ми вперше бачимо товстий шар накипу в чайнику, помічаємо осад у посуді, чи забруднену сантехніку. А коли мова йде саме про питну воду актуальність такої покупки не викликає сумнівів.

Фільтри на воду зараз є одним з найпопулярніших видів побутових пристроїв. Якість води є важливою не тільки с точки зору смаку води, яку ми вживаємо. Вона в першу чергу впливає на наше здоров’я та самопочуття. Та навіть якщо питну воду ви купляєте окремо, для побутового використання її також необхідно очищувати.

Що варто знати про фільтри

Для того щоб обрати найбільш ефективний фільтр слід розрізняти принципи роботи різних моделей. Хоча зараз існує багатий вибір фільтрів, всі моделі можна умовно розділити на чотири групи, в залежності від їхньої форми, способу установки та швидкості роботи. З точки зору форми виділяють:

  • фільтри у формі глечика;
  • фільтри-насадки;
  • проточні фільтри.

Що стосується способу очищення, можна виділити три варіанти:

Розгляньмо основні типи фільтрів.

  • Фільтр-глечик. В його основі – вугільний картридж. Він найкраще зупиняє пісок та бруд, але не дуже ефективний при боротьбі с солями важких металів, небезпечними хімічними сполуками, хлором і т.ін. В середньому очищує до 5-7 літрів води за хвилину. Картридж слід міняти через кожні 300 літрів. Коштує недорого.
  • Фільтр-насадка. Альтернатива глечику, також дуже доступна за вартістю. За якістю очищення лише трохи ефективніша за глечик, але зручніша у використанні. Її фільтр слід міняти навіть частіше, ніж картридж у глечику.
  • Проточний фільтр. Це більш серйозна система очищення, багатоступенева, вимагає професійної установки. Її необхідно вбудовувати в систему водопостачання. Кількість ступенів очищення залежить від ваших вимог та потреб. Щоб краще розуміти, з якими проблемами вам слід боротись, можна навіть віддати воду на аналіз. Найдорожчі моделі використовують для очищення зворотній осмос. При цьому варто також додати до системи мінералізатор, щоб повернути воді її смак та корисні властивості. Таку воду можна вважати кришталево чистою.

Накип у чайнику та осад на сантехніці – це зайве нагадування про те, що з-під крану ми отримуємо не одну лише воду. Разом з нею до нас потрапляє бруд, іржа, пісок, солі та бактерії. І ефективний фільтр для води – це найкраще вирішення такої проблеми.

Соцмережі