Одинадцять вивчених корисних властивостей їжовика гребінчатого

Їжовик гребінчастий використовується в медичних цілях у вигляді чаю, настойки, порошку або капсул. Його можна вживати в їжу в свіжому вигляді, а також злегка обсмаженою на вершковому маслі або топленому маслі ДХІ.

Що таке їжовик гребінчастий?

Їжовик гребінчастий – дуже своєрідний гриб як зовні, так і за своїм лікарського застосування. Він має кремово-білий колір і не схожий за формою на найбільш поширені гриби з ніжками і капелюшками. Залежно від виду, він більше схожий на корал або має голки, як у їжаків, в єдиній бесстебельной масі, і росте природним чином у багатьох місцях по всьому світу. Оскільки популярність цього гриба значно зросла, його вирощують в невеликих масштабах як для кулінарних, так і для медичних цілей.

Наукова назва Hericium він отримав через свої шипуватих форм. У різних частинах світу він також відомий як кораловий гриб, хоутоугу і ямабушітаке.

Їжовик гребінчастий використовується в медичних цілях у вигляді чаю, настойки, порошку або капсул. Його можна вживати в їжу в свіжому вигляді, а також злегка обсмаженою на вершковому маслі або топленому маслі ДХІ.Збирати гриби в дикій природі рекомендується, тільки якщо вони впізнані експертом. На ринках його продають як вирощеним, так і зібраним в дикій природі.

Які корисні властивості їжовика гребінчатого?

Наукові дослідження цього гриба тривають донині. Їжовик гребінчастий найбільш широко використовується для поліпшення когнітивних здібностей або неврологічного здоров’я. Також є попередні докази про його користь для травлення, протигрибкової активності, зміцнення імунітету, стабілізації рівня цукру в крові, поліпшення протизапальних процесів, лікування респіраторних захворювань, підтримки здорового рівня холестерину і артеріального тиску, загоєння ран і профілактики різних хронічних захворювань.

Деякі компоненти цього гриба також дозволяють припустити, що він може сприяти підтримці позитивного настрою. Більшість сучасних досліджень було проведено на щурах, але з’являються дослідження і на людях.

Традиційно Їжовик гребінчастий використовували при лікуванні виразки, для підтримки організму при загальній слабкості і спортивної підготовки, а також як кровоспинний засіб для ран.

Їжовик гребінчастий в цілому безпечний і не має серйозних побічних ефектів. Однак, якщо у вас алергія на гриби, проконсультуйтеся з лікарем про можливість вживання Їжовик гребінчатого.

1. Відновлення і зростання нервів

Водний екстракт Їжовика гребінчатого сприяв зростанню і відновленню травмованого нерва в дослідженні на щурах. Одне малазійське дослідження показало, що Їжовик гребінчастий сприяє зростанню і диференціації нервів у людей. Інші дослідження виявили, що цей гриб корисний при діабетичної нейропатії. Таким чином, Їжовик гребінчастий може допомогти в лікуванні захворювань і травм периферичних нервів, а також при зростанні і здоров’я нейронів.

2. Хвороба Альцгеймера

Дослідження клітин щурів in vitro показало, що екстракт Їжовика гребінчатого допомагає зменшити пошкодження нейронів, викликане білком бета-амілоїду, що є основною причиною хвороби Альцгеймера. Це вказує на те, що екстракт Їжовика гребінчатого може надавати антиоксидантну і нейрозахисну дію на щурів. Необхідні додаткові дослідження на людях, але це багатообіцяючий перший крок до потенційного використання Їжовик гребенчатого для лікування неврологічних захворювань.

3. Розлади настрою і сну

Огляд наукових досліджень в 2019 році показав, що існують попередні, непрямі докази того, що Їжовик гребінчастий може бути корисний при лікуванні розладів настрою. Такий ефект, можливо, пояснюється здатністю Їжовика гребінчатого до поліпшення загального неврологічного здоров’я, а також його протизапальну дію на центральну нервову систему. Це дослідження рекомендує продовжити вивчення перспективних даних про користь Їжовика гребінчатого при розладах настрою. Їжовик гребінчастий може бути корисним доповненням до комплексного плану лікування психічних захворювань.

У дослідженні людей з великим розміром тіла, учасникам, які також страждали від розладів настрою, порушень сну або переїдання, протягом восьми тижнів давали Їжовик гребінчастий. Результати показали, що Їжовик гребінчастий може бути корисний при депресивно-тривожних розладах і покращує якість сну.

У невеликому плацебо-контрольованому дослідженні 30 жінок в менопаузі було встановлено, що вживання Їжовика гребінчатого протягом чотирьох тижнів помітно зменшило симптоми депресії і тривоги.

4. Епілепсія

Дослідження показало, що Їжовик гребінчастий (Hericium Erinaceus) може допомогти запобігти пошкодження нервів після судом у мишей. Однак для підтвердження цих результатів і застосування їх на людях необхідні додаткові дослідження. Проконсультуйтеся з лікарем про додавання Їжовика гребінчатого до будь-якого стандартного лікування епілепсії.

5. Відновлення після інсульту і його профілактика

Одне тайванське дослідження на мишах, які перенесли ішемічний інсульт, показало, що Їжовик гребінчастий може допомогти запобігти пошкодженню мозку через кисневе голодування. Цей експеримент ще більше надихає на проведення інших досліджень для вивчення потенційної користі Їжовика гребінчатого для росту нервів. Обговоріть з лікарем програму відновлення після інсульту і його профілактику.

Лабораторне дослідження на клітинах кролика і людини показало, що компонент Їжовика гребінчатого може допомогти запобігти утворенню тромбів, які можуть привести до інфаркту та інсульту. Необхідно провести додаткові дослідження, щоб підтвердити ці результати на людях. Завжди консультуйтеся з лікарем про будь-яких методах профілактики таких серйозних ризиків, як тромби.

6. Когнітивні функції

Дослідження на мишах показали, що вживання Їжовика гребінчатого може допомогти запобігти проблемам з просторової і зорової пам’яті.

У невеликому подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні серед дорослих японців було виявлено значне поліпшення когнітивних функцій протягом 16 тижнів експерименту. Поліпшення при легкому когнітивному розладі продовжувало збільшуватися протягом 8, 12 і 16 тижнів дослідження. Однак після припинення вживання Їжовика гребінчатого позитивний ефект зник. Необхідні додаткові дослідження для вивчення сталого довгострокового ефекту цього гриба на поліпшення когнітивних функцій.

7. Здоров’я шлунка і кишечника

Їжовик гребінчастий традиційно використовується різними народами при лікуванні виразок кишківника. Ефективність такого традиційного використання була підтверджена на мишах в дослідженні 2015 року. Було виявлено, що Їжовик гребінчастий зменшує виразкову область шлунка мишей і запобігає подальше утворення виразок. Інші дослідження різних розладів травлення у людей дали суперечливі результати, деякі позитивні, а деякі негативні. Дуже важлива правильне дозування, тому проконсультуйтеся з лікарем про вживання цього гриба при комплексному лікуванні шлунка і кишківника.

8. протизапальну дію

Основною причиною або загостренням багатьох хронічних захворювань є запалення. Їжовик гребінчастий подає непогані надії в якості загального протизапальний засіб. В одному з досліджень 2015 року, спеціально вивчав запалення жирової тканини і застосування Їжовика гребінчатого, було виявлено, що він може запобігти або зменшити запалення, пов’язане з ожирінням.

9. Діабет

Інше дослідження на щурах-діабетиках показало, що Їжовик гребінчастий може допомогти стабілізувати рівень цукру в крові, знизити рівень холестерину і контролювати запалення, а також поліпшити інші показники хронічних захворювань. Їжовик гребінчастий може бути включений в комплексний план з лікування діабету.

10. Підтримання здорового рівня холестерину

У дослідженнях in vitro було виявлено, що Їжовик гребінчастий може допомогти запобігти окисленню холестерину ЛПНЩ, який, на загальну думку, є однією з основних причин закупорки артерій. Однак необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити ці результати на тварин або людей.

Експеримент на щурах показав, що Їжовик гребінчастий покращує ліпідний обмін і знижує масу тіла протягом 28 днів.

Інше дослідження за участю щурів з ожирінням, яких годували їжею з високим вмістом жиру, показало, що рівень холестерину, включаючи ЛПНЩ, ЛПВЩ і тригліцеридів, повернувся до норми після прийому Їжовика гребінчатого. Ці результати багатообіцяючі, але необхідні додаткові дослідження на людях, щоб переконатися, що даний гриб є підходящим засобом для контролю ліпідного обміну, зниження ваги, лікування серцевих захворювань і високого рівня холестерину.

11. Імунітет

Деякі дослідження показують, що Їжовик гребінчастий покращує імунну систему, стимулюючи мікробіоту кишківника для активації кишкового імунітету. Інші дослідження показують, що він безпосередньо стимулює специфічні для імунітету лейкоцити. Вчені до цього часу вивчають, як Їжовик гребінчастий допомагає імунній системі, але одне відомо точно: він може бути корисним доповненням для зміцнення імунітету, крім хорошого сну, правильного харчування, ефективної боротьби зі стресом і фізичних вправ.

Висновки

Їжовик гребінчастий стає популярним засобом при лікуванні багатьох розладів, пов’язаних з нервовою системою і когнітивними функціями. Він може також мати інші корисні властивості, які характерні для грибів, наприклад, підтримка імунітету, протизапальну дію і загальне зміцнення організму. Крім того, постійно проводяться дослідження про користь грибів для багатьох інших функцій організму.

Проконсультуйтеся з лікарем або натуропатом, щоб підібрати особистий план по підтримці свого психічного, неврологічного та загального здоров’я, в який можна включити Їжовик гребінчастий.

Соцмережі