12 нюансів, які ви повинні знати перед видаленням татуювання

Зміст Сховати

Ще в давні часи люди прикрашали своє тіло малюнками. Але на відміну від сучасних татуювань, вони легко змивалися і віддалялися. Тим же, хто хоче розлучитися з сучасним «наскальним живописом» доведеться непросто.

Як прибрати татуювання: три популярних способи

Малюнок на тілі постійним барвником – це скупчення спеціального чорнила всередині клітин шкіри. Пігмент являє собою дрібні краплі, які укладені в більшу оболонку, величиною 0,5-4 мікрометра.

Ще недавно позбутися тату можна було тільки хірургічним шляхом – тобто методом висічення. Ще один популярний спосіб – дермабразія, тобто фактично зіскаблювання пігменту зі шкіри. Головні недоліки перерахованих процедур – вони часто залишають після себе рубці, тому фахівці шукали нові, більш зручні варіанти.

В середині минулого століття в медицину прийшли лазери. Лазерне видалення татуювань стало провідним способом боротьби з ними, оскільки має самий благополучний прогноз.

Лазерний промінь несе потік енергії, яка при попаданні на барвник змушує його розпадатися на більш дрібні частинки. Клітка, в якій міститься пігмент, руйнується. Залишки барвника поглинаються клітинами імунної системи під назвою мікрофаги, які й сприяють їх виведенню з організму разом зі струмом лімфи.

Б’юті-прогноз: що впливає на результат

Кожен випадок видалення татуювання унікальний. Результат залежить від багатьох складових: давності татуювання, інструменту та чорнила, які застосовувалися в роботі, глибини залягання барвника в шарах шкіри та наявності рубців.

Окремо варто згадати про колір шкіри клієнта і чорнила, які використовував майстер. Сьогодні можна прибрати малюнок зі шкіри будь-якого відтінку – і смаглявою, і світлою, але тип лазера повинен відповідати. Як і стан шкіри – вона повинна бути здоровою, еластичною і без пошкоджень.

До чого готуватися: 12 речей, які ви повинні знати

У лазерних процедур є протипоказання

Від думки про видалення татуювання доведеться відмовитися тим, у кого є серцево-судинні захворювання і дерматологічні патології в зоні корекції. Протипоказанням також є вагітність і годування грудьми. Крім того, не варто записуватися на процедуру під час менструації, інакше процедури пройдуть більш болісно.

Якщо під час нанесення татуювання були алергічні реакції, які вдалося припинити, при видаленні малюнка лазером вони можуть повернутися, але в більш сильній і небезпечній формою.

Звертатися потрібно до медичного фахівця

Багато людей «набивають» татуювання в СПА-салонах або кабінетах з надання відповідних послуг. Часто при цьому використовуються неякісні інструменти й чорнило невідомого походження. Звертатися за виведенням малюнка зі шкіри туди ж – велика помилка!

При видаленні татуювання пошкоджуються шкірні покриви, а значить, відповідну послугу повинен надавати медичний фахівець. Він же дасть всю інформацію про можливі побічні ефекти, складе чіткий прогноз і в разі необхідності пропише медикаментозну підтримку.

Процедури займуть місяці (або навіть роки)

На превеликий жаль, татуювання не зникають просто після того, як на них направили лазерний промінь.

Повне видалення малюнка зі шкіри займає в середньому 2,5 року. Лазерні процедури слід планувати з тримісячним перервою між ними, щоб отримати максимум віддачі від кожного проведеного сеансу. Це дозволяє лазерному променю проникати глибше, а вашій шкірі дає можливість повністю відновитися після попереднього впливу.

Знадобиться багато сеансів краси

В середньому для видалення татуювання потрібно від п’яти до восьми лазерних процедур. Але по факту їх може виявитися незрівнянно більше.

Під час кожного сеансу при впливі лазерного променя розщеплюється певна частина пігменту, яка потім виводиться з організму через струм лімфи. Наступного разу розщеплюється інша частина пігменту і все повторюється.

Тому сказати напевно, скільки лазерних процедур знадобиться, при первинному огляді неможливо.

Це дороге задоволення

«Не так дорога татуювання, як вартість її видалення» – жартують в народі. І зерно істини в цьому є. Ціна за кожен квадратний сантиметр видалення татуювання в клініках Москви стартує від 500 рублів.

А фахівці American Society for Aesthetic Plastic Surgery підрахували, що середня вартість сеансу виведення татуювання обходиться пацієнтові в 463 долари. Все залежить від того, в якій країні світу ви збираєтеся розв’язувати проблему малюнка на шкірі.

Всі кольори тату можна видалити, але деякі – складніше

Найпростіше видалити татуювання чорного кольору. І її ж видалення обходиться значно дешевше. Найбільш «вперті» чорнило, з якими доводиться працювати – кольорові.

Бетані Цирлін, фахівець з видалення татуювань розповідає, що за допомогою сучасних лазерів можна позбутися навіть від малюнка, виконаного жовтими або світло-зеленим чорнилом. Ще недавно це було неможливо.

Як тільки ви зважитеся – наносите крем!

Багато людей звертаються за видаленням татуювання під час літньої відпустки. І при цьому отримують відмову. Причина в тому, що засмага на шкірі є протипоказанням до проведення процедури.

Як тільки ви зрозумієте, що хочете позбутися від татуювання на вашому тілі, негайно почніть використовувати на передбачуваній зоні впливу сонцезахисний крем на основі оксиду цинку.

Під час сеансу буде боляче

І не варто вірити тим, хто говорить, що це абсолютно безболісно. Насправді відчуття навіть більш відчутні в порівнянні з тими, які були під час створення малюнка на шкірі.

Щоб знизити інтенсивність відчуттів, медичні фахівці застосовують препарати для місцевого знеболювання, а також іноді рекомендують седативні препарати для більш комфортного проведення процедури й зняття стресу у клієнта.

Крім того, робота ведеться на спеціальних лазерах, обладнаних повітряною охолоджувальною установкою. Вони подають потік холодного повітря, який підвищує толерантність до болю.

Після процедури дискомфорт – забезпечений

Журналіст Лорен Чан, яка вже пройшла через видалення татуювання, розповідає, що протягом тижня на місці впливу лазера відчувається дискомфорт.

У неї були пухирі, які потрібно було регулярно змащувати спеціальною маззю, після чого робити перев’язку. Через кілька тижнів після цього шкіра починає лущитися, «злазити» і відновлюватися. Потім новий сеанс краси – і все спочатку.

Можливо, доведеться змінити гардероб

Якщо татуювання розташована в місцях, які зазвичай приховані одягом, до цього потрібно підготуватися. Зона корекції після лазерного впливу пече, поколює, свербить і болить, і це потрібно враховувати.

До того ж на перших порах доведеться змащувати її мазями не менше трьох разів на день, тому одяг повинен бути легким, практичною, вільною. Якщо татуювання розташовується на місці лінії бюстгальтера, має сенс перейти на топи та майки без жорстких вставок. Якщо тату на ступнях ніг – варто подумати про придбання відповідного взуття, що відкриває оброблені ділянки (на них буде пов’язка).

Комусь підійде «перекриття»

Про цю процедуру рідко розповідають фахівці. Вона виконується у два етапи. На першому – татуювання освітлюється на кілька тонів, а на другому – перекривається новим малюнком. Заздалегідь варто враховувати, що такий «листковий пиріг» надалі видалити буде ще складніше, тому варто зважити всі ризики.

Після впливу можуть залишитися рубці

Шкіра, на якій красувалася татуювання, вже ніколи не буде такою бездоганною, як раніше. Доведеться докласти чимало зусиль, щоб вона мала добрий вигляд. Але в союзі з медичним фахівцем можна домогтися багато чого. Заручіться терпінням і ви отримаєте найкращий результат!

Видалення перманентного татуажу

-Сьогодні дуже популярні естетичні татуювання, або перманентний макіяж. Що робити, якщо очікування красивого контуру губ, стрілок на повіках або густих брів зазнали краху?

Перманентний макіяж дарує багато приємних емоцій. За допомогою цієї процедури можна отримати природний і одночасно більш виразний ефект форми брів, губ і повік. Але клієнти не застраховані від ситуації потрапляння в руки непрофесійного майстра. У підсумку – плачевний результат:

 • Занадто яскравий колір.
 • Небажаний відтінок (сіро-синій, сіро-зелений, сіро-фіолетовий, червоний, помаранчевий).
 • Ущільнений або надмірно поглиблений пігмент.
 • Несиметрична форма.
 • Невідповідна форма до пропорцій особи.

Існує кілька варіантів видалення перманентного макіяжу (ПМ):

Лазерне видалення

Зверніть увагу, що вплив лазерним променем на шкіру для видалення ПМ є медичною послугою. У майстра має бути медична освіта.

Як працює лазерне обладнання для видалення пігменту? Апарат відтворює лазерні промені. Спрямований промінь лазера на зону корекції проникає через шкіру і методом роздроблення розщеплює пігмент на дрібні частинки. Пізніше пігмент виходить через лімфу.

Процедур потрібно кілька, кількість залежить від якості, щільності та глибини знаходження пігменту. В середньому потрібно від 1 до 5 сеансів. Інтервал між процедурами бажаний в 6-8 тижнів. Час процедури з анестезією – від 15 до 45 хвилин. Час процедури без анестезії – від 5 до 15 хвилин.

Повний ефект буде видний не відразу. Але інтенсивність яскравості кольору та обсяг старого ПМ зменшиться. У перший день спостерігається набряк і далі лущення зони корекції. Відновлення займає 4-6 тижнів.

Побічні ефекти видалення:

 • Гіперемія шкіри.
 • Освіта ранок.
 • Легкі гематоми.
 • Освіта рубців.
 • Виникнення постпігментаціі.
 • Загострення герпесу.
 • Депігментація – тобто вигоряння окремих волосків на бровах. Згодом волоски можна фарбувати фарбою. Колір волосків брів відновлюється через деякий час.

Видалення татуажу Ремувер

Не завжди лазер може видалити окремі кольори татуювання. Причиною є використання майстром неякісного пігменту або небезпечних кольорових коректорів. Наприклад, білий, бежевий і кремові. Їх часто використовують для камуфляжу. В цьому випадку видалення татуювання лазером поєднують з використанням Ремуверу.

Що це таке

Ремувер – хімічний коктейль, який вводиться під шкіру за допомогою апарату для перманентного макіяжу. Він буває двох типів: агресивний і зі слабким дією. Варто відзначити, що Ремувер знищує не тільки пігмент, але і може згубно впливати на шкіру. Недосвідчений майстер може забити Ремувер щільно і глибоко, і тоді шрамування не уникнути. Бувають випадки, коли недосвідчений майстер вбиває Ремувер поверхнево, через що немає результату.

Час процедури з використанням Ремувер становить 20-40 хвилин без урахування анестезії. Результат видалення видно відразу і проявляється ще сильніше протягом декількох днів. Можливо, знадобиться повторне видалення. Рекомендований інтервал між процедурами – 4-6 тижнів.

Догляд після видалення

 • Перші 3 дні слід протирати сукровицю антисептиком.
 • Протягом двох тижнів наносити загоює крем.
 • Виключити походи в лазню, сауну, басейн і заняття фітнесом.
 • Два дні не можна вживати алкоголь, щоб уникнути утворення яскраво-вираженою кірки.
 • Необхідно уникати сонячних променів.

Процес видалення тату лазерним апаратом протікає практично так само, як при видаленні перманентного макіяжу. Процедура досить болюча. Оскільки частинки руйнуючись, викликають хворобливі відчуття.

У порівнянні з ПМ, кількість сеансів вилучень тату більше. Чим глибше розташований барвник, тим більше буде кількість впливів.

Догляд після процедури видалення тату

 • Уникати сонця. Щоб уникнути пігментації шкіри, наносите сонцезахисний крем на зону видалення.
 • Чи не мочити зону видалення першу добу.
 • Чи не розпарювати.
 • Уникати інфікування.
 • Наносити загоює мазь.

Соцмережі