Що батьки не повинні приховувати від своїх дітей?

Маленькі діти прозорливіший, ніж заведено вважати. Але дорослі все одно намагаються уберігати їх від складної, як їм здається, що травмує інформації. Звичайно ж, це робиться виключно заради користі дітлахів. Однак така тактика найчастіше не несе нічого хорошого: вона сприяє віддаленню батьків від дітей, і в деяких випадках може ставати причиною дитячих неврозів і нервових тиків.

Не забувайте про властиву дітям спостережливість

Як відомо, дитина пізнає світ через спостереження. Вона тонко відчуває психоемоційний стан своєї матері та навіть зміна відносин між родичами.

Так, навколишній світ наповнений своїми, строгими правилами життя, тому батьки часто приховують болючу правду від дитячих вух. Але потрібно розуміти, що приховування абсолютно будь-якої інформації (особливо якщо вона важлива, і пов’язана безпосередньо з сім’єю) може заподіювати шкоду. Дитина бачить, що відбулися якісь зміни: до нього доносяться уривки фраз, дорослі поводяться інакше, стають напруженими та нервовими.

Ніхто не знає точно, що відбувається у малюка в голові, і як його бурхлива фантазія обробить ці мізерні шматочки інформації. Навіть якщо він не буде активно про це думати, його підсвідомість візьме своє. А це, своєю чергою, може привести до негативних наслідків (нервових зривів, розвитку фобій, тиків, енурезу, появи висипу на тілі). Стан постійного нервового напруження – сприятливий ґрунт для різноманітних психічних порушень. Це тиск дійсно згубно позначається на незміцнілій дитячій психіці, тому не варто приховувати від дитини правду. Кращою тактикою буде в доступній для його віку формі, розповісти, що сталося. До того ж приховування істини викликає недовіру.

У міру дорослішання діти все одно починають розуміти, що конкретно їм недоговорювали, і в підсумку можуть затаїти сильну образу. Дорослі просто зобов’язані навчитися бути чесними та відкритими для повноцінних діалогів зі своїми дітьми.

Фінансові труднощі в сім’ї

Втрата роботи одним з домочадців або інші фінансові втрати завжди важко переносяться. Якщо обставини склалися таким чином, чесно розкажіть про тимчасову обставину дитині. По-перше, нестримне напруження буде і так витати в повітрі: дорослі в такі моменти нервують і навіть лаються. По-друге, ви повинні всіляко уникати ситуації, коли звичайна раніше прохання купити улюблених цукерок обертається скандалом («Зараз не до твоїх забаганок!»). Дитина не зрозуміє, що сталося, і стане тривожитися (придумувати, що батьки зляться через нього, що він винен і т. Д.). Звичайно, завдання дорослих – забезпечувати дитину всім необхідним, але в житті буває всяке, і він повинен знати про фінансові негаразди у своїй родині.

Розлучення батьків

Приховувати подібне від дитини ні в якому разі не варто. Якщо батьки розлучаються і малюк залишається жити з мамою, то їй слід заздалегідь поговорити з чадом наодинці та в ході бесіди розповісти, що тато буде жити окремо. При цьому вкрай важливо підкреслити, що батько дуже любить його і буде відвідувати якомога частіше. Дитина повинна зрозуміти, що в їх відносинах з батьком нічого не зміниться, і тато не стане любити його менше. Розмовляючи з малюком і відповідаючи на його питання слід уникати непотрібних подробиць. Якщо малюк не раз ставав випадковим свідком скандалів між дорослими, багато питань відпадуть самі собою.

Таємниця народження

Якщо дитину усиновили, це ще не привід приховувати від нього важливу інформацію про його походження. Більшість дорослих при цьому вважають так: «Ось підросте, тоді й поговоримо». Часто цей момент відтягується, відкладається, тому що говорити про таке страшно і неприємно. Деякі вирішують взагалі замовчувати про це завжди. Але такий підхід свідчить про егоїзм дорослих, а не про турботу. Багато усиновлених дітей, випадково дізнавшись правду, сильно ображаються на своїх прийомних батьків і надовго втрачають емоційний контакт з ними. До того ж їм вкрай неприємно дізнаватися про це від сторонніх.

Чим менше дитині років, тим спокійніше він сприйме інформацію про те, що її прийняли. Найкраще заводити з малюком така розмова, коли він буде ще перебувати в дошкільному віці. Головне – не говорити дитині погане про його біологічних батьків, якими б вони не були.

Чи варто говорити з дитиною про смерть?

Ця тема надзвичайно трагічна і своєрідна. Але ж смерть – теж частина життєвого циклу! Вже з малих років діти ставлять питання про смерть і жадають отримувати розгорнуті відповіді. Звідки малюки дізнаються про це явище? Знову ж таки, все це наслідок спостереження за світом. знерухомлений птах, що лежить на дорозі, вбита комаха, сцена з фільму, – дитина запам’ятовує побачене і хоче більше дізнатися про це. Завдання батьків – допомогти малюкові впоратися зі складною інформацією максимально нешкідливим для нього способом.

Всупереч поширеній думці, приховувати правду від малюків з приводу смерті родичів не потрібно. Звичайно, це болюча розмова, яка ні для кого не буде легким, але дитина повинна вчитися приймати цей світ таким, яким він є. Після того, як малюк дізнається про те, що трапилося, його можна відвести на кладовищі та дозволити йому попрощатися з померлим. Це дасть відчуття прощання з людиною, і ситуація як би сама собою завершиться.

Варто розуміти, що діти особливо важко переживають смерть батьків. Якщо таке горе відвідало сім’ю, то краще відразу пояснити дитині, що трапилося, але при цьому не залучаючи його в подробиці.

Наприклад, якщо мати крихти померла при пологах, через кілька років з малюком варто поговорити про це, ретельно підбираючи слова. Розмова батька з малям в такому випадку може виглядати приблизно так: «Я і мама дуже любили один одного, і ти став плодом нашої любові. На жаль, після твого народження мама більше не зможе перебувати поруч, але вона тебе дуже любить і буде дивитися на нас з небес. Це велике горе, і коли тобі стане сумно, я буду з тобою ». Важливо дати дитині зрозуміти, що не тільки він відчуває біль втрати. Це дає глибоке почуття причетності до своєї сім’ї.

Чи потрібно підіймати тему занять любов’ю?

Можна сказати, що темою іншої статі та всього, що з нею пов’язано, малюки починають цікавитися з 5-7 років. Важливо вчасно розповісти, як, навіщо і чому відбувається злягання, щоб дитина зробила правильні висновки та не шукав інформацію «на стороні». Будьте готові до того, що він вас буде перевіряти ще раз, порівнювати кілька джерел інформації, поки не переконається, що йому говорять правду. Не забудьте розповісти про любов і здорові статеві стосунки між чоловіком і жінкою. Це допоможе уникнути сорому, комплексів і серйозних проблем в більш старшому віці.

Соцмережі