Коли симптоми хвороб нас обманюють?

У будь-якого захворювання є характерні симптоми, які допомагають діагностувати ту чи іншу хворобу. Біда в тому, що нерідко ознаки однієї недуги збігаються з ознаками іншої, вводячи в оману не тільки самого хворого, але й лікаря. Як правильно розпізнати захворювання і не дати себе провести?

Безсоння

З цим явищем хоч раз у житті стикався кожен. Перевтома, різноманіття яскравих вражень протягом дня, рясна трапеза перед сном – саме їх прийнято звинувачувати в неможливості довго заснути, а між тим існує маса інших, причому більш серйозних причин безсоння. Цілком невинна з них – це прийнята на ніч кава або алкогольний напій, а з більш небезпечних можна виділити депресію, синдром хронічної втоми, захворювання щитовидної залози. Якщо безсоння повторюється знову і знову, то не варто від неї відмахуватися, адже вона може бути характерною рисою серйозної недуги. І навіть якщо вся справа в перевтомі, необхідно вжити заходів для нормалізації режиму сну і відпочинку, зниженні розумових або фізичних навантажень.

Біль у плечі

Здавалося б, звичайне явище. Людина могла травмуватися, займаючись звичайними домашніми справами і не помітити цього. «Надмірні навантаження також можуть стати причиною запалення м’яких тканин, що оточують плечовий суглоб, як і грижі міжхребцевих дисків. Існує маса патологій цього відділу – міозит, бурсит, остеохондроз. Рідше лікар ставить діагноз «артроз плечових суглобів», а ось найчастіше причиною болю в плечі стає плечолопатковий періартрит. Не варто виключати і пошкодження нервів і судин, а також переломи плечової кістки, що найчастіше локалізуються в області шийки. Гострий біль в лівому плечі, що віддає в руку, може бути наслідком серцевого нападу, а ось якщо подібні відчуття виникли в правому плечі, то це може вказувати на приступ жовчнокам’яної хвороби.

Біль в попереку

Жінки знайомі з ним не з чуток, адже це головний симптом швидкої менструації, але і любителі покопатися в своєму городі стикаються з нею не рідше. Чоловіки можуть грішити на важкі фізичні навантаження, підняття важких предметів. Розтягнення м’язів – не найстрашніше, що може трапитися. Набагато небезпечніше, коли уражаються нервові корінці і міжхребцеві диски. «Якщо до болю в попереку приєднується біль в нозі, то справа ще більш серйозна. Воно не терпить зволікань і вимагає негайного звернення до лікаря для обстеження на предмет пошкодження корінців спинного мозку і запалення сідничного нерва.

Але перше, що виключають всі лікарі при скаргах на біль у попереку – це пієлонефрит. Ця хвороба інфекційної природи і вимагає невідкладного лікування антибіотиками, інакше наслідки можуть бути дуже сумними, аж до сепсису і летального результату. Жінкам при хворобливих відчуттях внизу спини незайвим буде відвідати лікаря-гінеколога і дізнатися, чи немає у них захворювань органів малого таза.

Нудота – симптомом якого захворювання вона може бути?

Нудоту вважають явною ознакою вагітності, а ще це основний симптом при отруєнні, але він може виникати не тільки при цих двох станах. Необхідно звернути увагу на її зв’язок з прийомом їжі. Якщо характерне відчуття виникає через пару годин після вживання жирної, висококалорійної їжі, то це свідчить про проблеми з жовчним міхуром. Має сенс зробити УЗД підшлункової і жовчного міхура на предмет виявлення дискінезії та інших патологій.

Особи, які роками страждають від мігрені, знають, що вона може супроводжуватися нудотою, блювотою і головними болями. Коли нудота стає регулярною і супроводжується болем в епігастрії, має сенс пройти фіброгастродуоденоскопію і дізнатися, чи немає гастриту або виразки шлунку. Взагалі дуже багато хвороб супроводжуються нудотою. Вона є постійним супутником гіпотоніків і нерідко виникає у хворих на цукровий діабет при зниженні рівня глюкози в крові. Разом з відчуттям здавлювання грудей і пітливістю вона може бути передвісником інфаркту.

Біль в животі – на яку хворобу вказує?

Мабуть, це одна з небагатьох ознак, яка може ввести в оману як самого хворого, так і лікаря. Існує безліч хвороб, що викликають біль в животі, починаючи з нешкідливого підвищеного газоутворення і закінчуючи перитонітом. Велике значення для діагностики має характер болю, який може бути тупий, гострий, ниючий, ріжучий, пульсуючий, віддавати вліво, вправо, в підребер’ї, убік і т. д. На особливу увагу заслуговує різкий, що раптово з’явився біль, який може вказувати на апендицит, позаматкову вагітність, гостре запалення сечостатевої системи та ін.

Лікарі не радять в цих випадках приймати знеболюючі до приїзду «Швидкої допомоги», так як це змаже картину і ускладнить постановку діагнозу. А враховуючи, що в деяких ситуаціях зволікання смерті подібно, це підвищує ризики для хворого.

Сухість в роті

Пацієнти рідко відносять її на рахунок будь-якої хвороби, вважаючи, що вся справа в пристрасті до тютюну або солоної їжі. «Так, зневоднення і правда є однією з очевидних причин підвищеної сухості в роті, але вона ж може бути симптомом більш серйозних неполадок в роботі організму. Так, сухість у роті характерна для нервового перенапруження або стресу, хронічного риніту, стоматиту, синдрому Шегрена, при якому уражаються слинні і слізні залози. Але в першу чергу при появі такої ознаки необхідно здати кров на цукор, так як укупі з постійною жагою вона може бути проявом цукрового діабету.

Біль у грудях

Біль в грудях найчастіше пов’язують з бронхітом або пневмонією, хоча представлена ​​картина може бути і більш широкою. Якщо гострий біль виник під лопаткою, в грудині або в області ребер, то велика ймовірність розвитку міжреберної невралгії. Необхідно згадати, чи не траплялося недавно переохолодження, травм або отруєнь. Якщо мова йде про хвороби верхніх дихальних шляхів, то в переважній більшості випадків вони будуть супроводжуватися кашлем, нежиттю, підвищенням температури, слабкістю, пітливістю.

Не варто виключати і серцевий напад, хоча його симптоми нерідко плутають з ознаками захворювань шлунково-кишкового тракту, тому що серце і стравохід розташовані в безпосередній близькості один від одного. Різкий біль в області грудної клітини може бути викликанмй оперізувальним лишаєм, цілком можливо, що характерний висип на тілі просто запізнюється і з’явиться пізніше. Як би там не було, не варто самому собі ставити діагноз, а тим більше призначати лікування. Всі ці симптоми повинні скласти відповідний дороговказ для звернення до лікаря.

Соцмережі