Коли терміново потрібна консультація отоларинголога?

ЛОР – фахівець, який займається діагностикою, профілактикою та лікуванням захворювань носа, вух та горла у дорослих та дітей. Отоларингологія – важлива галузь, до фахівців цієї сфери звертаються як при серйозних патологічних процесах, так і для позбавлення від неприємних симптомів застуди, грипу, ангіни і т.д.

Дізнатися все про сучасні методи діагностики та лікування захворювань вуха/горла/носа можна за посиланням https://cityclinic.com.ua/ua/konsultaciya-lora. Головне не затягувати процес і своєчасно при перших симптомах звертатися до фахівця.

Причини звернення до отоларинголога

Лор – це один із тих фахівців, яких не обов’язково присвячувати як профілактику. Хіба що у вас є спадкова схильність до деяких захворювань вушної раковини, а також хронічні хвороби: тонзиліт, гайморит, які можуть загострюватись у певний період життя.

У цілому нині існує низка симптомів, у разі яких необхідний огляд отоларинголога:

  • порушення носового дихання – воно стає більш утрудненим та уривчастим;
  • поява виділень з носа, не пов’язаних із застудними захворюваннями – може бути симптомом інших вірусних інфекцій або першою ознакою більш серйозних патологій;
  • втрата нюху, коли пацієнт не відчуває навіть сильних запахів;
  • погіршення слуху;
  • збільшення лімфовузлів;
  • підвищена температура – +38 градусів та вище;
  • запаморочення, біль голови, слабкість, озноб;
  • болючі відчуття у вушній раковині горлі чи носі;
  • зміна голосу або повна його втрата;
  • хропіння, що не проходить при зміні положення тіла.

ЛОР при застуді – йти чи ні

Неприємні відчуття у горлі та виділення з носа є характерними для більшості гострих респіраторних вірусних захворювань. Не дивно, що у такому разі, особливо коли справа стосується дітей, люди часто записуються на консультацію до отоларинголога.

Чи так необхідний ЛОР? Рішення приймає ваш педіатр чи сімейний лікар. При легких симптомах та стандартному перебігу хвороби достатньо спостерігатися у терапевта та виконувати всі його рекомендації щодо полегшення стану.

За підозри на ускладнення після застуди та грипу лікар дасть направлення до отоларинголога. Зазвичай вона потрібна при непрохідних симптомах, а також появі нехарактерної для застуди симптоматики.

Записатися на консультацію до лору можна як до державної поліклініки, так і до приватної клініки. Останній варіант помітно економить час та сили – вам не доведеться чекати у черзі. Досить прийти на заздалегідь обумовлений час і дату. «Сіті Клінік» – це команда кваліфікованих спеціалістів, у тому числі і отоларингологів, які займаються діагностикою, профілактикою та лікуванням усіх захворювань, пов’язаних зі слизовими носа та горла, вушною раковиною тощо.

Соцмережі